ایکس باکس باری دیگر در ژاپن بیشتر از پلی استیشن فروش داشته است

4 تیر 1401 - 00:14

در هفته گذشته فروش ایکس باکس سری ایکس و اس در ژاپن بیش از دو برابر پلی استیشن 5 بوده است. موفقیتی که ماه گذشته نیز به آن دست یافت.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Famitsu، ایکس باکس سری ایکس 3,272 واحد و ایکس باکس سری اس 3,423 واحد فروش داشته‌اند. این مقدار بیش از دو ‌برابر فروش کلی پلی استیشن 5 است که مدل معمولی آن 2,371 واحد و مدل دیجیتال 664 واحد فروخت.

گذشته از عملکرد فعلی کنسول ایکس باکس در این ناحیه، این آمار و ارقام تاثیر ادامه‌دار کمبود موجودی در نوسانات فروش را نشان می‌دهد. برای مثال، تعداد واحد‌های فروخته شده پلی استیشن 5 در هفته گذشته به 12,440 رسید در حالی که مجموع فروش کنسول‌های ایکس باکس 6,242 واحد بود.

دستاورد این هفته ایکس باکس تاثیر کمی در فروش کلی آن در ژاپن دارد. تا کنون 1.69 میلیون کنسول پلی استیشن 5 در این کشور به فروش رفته در حالی که فروش کنسول‌های ایکس باکس به 232 هزار واحد رسیده است. اگرچه این نشان‌دهنده شدت کمبود مکرر پلی استیشن 5 در این کشور است.

این دومین بار در این نسل است که فروش ایکس باکس در ژاپن عملکرد بهتری از پلی استیشن داشته است. در فروش هفتگی ماه گذشته سری اس 6,120 واحد فروخت در حالی که مجموع فروش مدل دیجیتال و معمولی پلی استیشن 5 به 2,693 واحد رسید.

آخرین باری که ایکس باکس در ژاپن فروش بیشتری نسبت به پلی استیشن تجربه کرد، سال 2014 هنگام عرضه ایکس باکس وان بود. هرچند همانطور که به آن اشاره شد، محدودیت موجودی نقش به سزایی در این آمار داشته است. البته با توجه به فروش ضعیف ایکس باکس در ژاپن، هنوز هم چنین اخباری قابل توجه است.

از زمان عرضه اولین ایکس باکس در 20 سال پیش تا فوریه امسال، فقط 2.3 میلیون کنسول ایکس باکس در ژاپن به فروش رفته است که بیشتر آن به ایکس باکس 360 با 1.6 میلیون واحد تعلق دارد.

با وجود این آمار، نینتندو سوییچ با اختلاف زیاد کنسول غالب در ژاپن است. فروش کلی نینتندو سوییچ در این هفته به بیش از 50 هزار واحد رسید که این رقم حدود پنج برابر ترکیب فروش ایکس باکس و پلی استیشن است.

علاوه بر این، تمام 20 بازی پرفروش در این ناحیه عناوین سوییچ بوده‌اند. در کل، از زمان عرضه نینتندو سوییچ بیش از 25 میلیون واحد در ژاپن فروش داشته است.

WitcherKurosJin sakaiاتزیو آدیتورهLittle∞GodCommunistگیمری عادیMmfb(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪DARKSIRENParzivalA personABDVDDr.Pyroتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)Ashen undead the bearerPorfosorLonesome guyکاپتان استخونیPlayground Gamesmore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید