رسمی: Final Fantasy 16 یک بازی جهان آزاد نخواهد بود

1 تیر 1401 - 09:23
Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy 16 یک اثر جهان آزاد نخواهد بود، اما تهیه‌کنندۀ آن، نائوکی یوشیدا، می‌گوید که «الهاماتی» از این ژانر در بازی وجود دارد.

در زمان رونمایی از Final Fantasy 16، بسیاری از طرفداران فرض را بر این گرفتند که این عنوان نیز به مانند بازی قبلی سری Final Fantasy، یک نقش آفرینی جهان آزاد عظیم است. با توجه به صحبت‌های جدید تهیه‌کنندۀ بازی، نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، این فرضیه صحت ندارد.

یوشیدا توضیح داد که Final Fantasy 16 روی طراحی بر پایۀ «منطقه‌های مجزا» (Area-Based) تمرکز دارد و به عبارتی شبیه به Pokemon Legends: Arceus خواهد بود. در زمان رونمایی، مخاطبین زیادی باور داشتند که Arceus نیز جهان آزاد خالص خواهد بود. در ادامه، نائوکی خاطرنشان کرد که اگرچه بازی یک جهان آزاد نیست، اما از نقش آفرینی‌های جهان آزاد الهاماتی را دریافت کرده است.

یوشیدا در این مورد، چنین توضیح داد:

ما در تحقیقات آماری از کاربران مختلف، متوجه شدیم که بسیاری از گیمرهای نسل جدید هیچوقت سری Final Fantasy را تجربه نکرده‌اند و یا علاقه‌ای به تجربۀ آن ندارند. برای توسعۀ اثری که نه تنها طرفداران اصلی، بلکه گیمرهای جدیدتر را به خود جذب کند، خودمان بازی‌های جدید صنعت گیم را تجربه و الهامات زیادی از جهان آزادهای نقش آفرینی متعدد دریافت کرده‌ایم.

در هر حال، برای ارائۀ داستانی که مخاطبین سرتاسر جهان به آن جذب شوند، تصمیم گرفتیم طراحی جهان آزاد را کنار بگذاریم تا به یک فضای جهان آزاد مشخص محدود نباشیم. در نهایت، ما به طراحی مناطق منفصل متعدد روی آوردیم تا گیمرها به خوبی شاهد یک روایت در سطح جهانی متنوع باشند.

پیش از این، اسکوئر انیکس (Square Enix) اعلام کرده بود که بازی Final Fantasy 16 شامل 6 قلمروی متمایز با فرمانروایانی منحصر به فرد می‌شود.

تصمیم اسکوئر انیکس حول ممانعت از طراحی جهان آزاد، برخلاف رویکرد (ترند) کنونی صنعت بازی‌های ویدیویی قرار می‌گیرد، اما لازم به ذکر است که بازی Final Fantasy 15 به طور مداوم بخاطر یک جهان خالی و توسعه نیافته مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

بازی Final Fantasy 16 در تابستان سال 2023 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. شما از طریق این نشانی می‌توانید تریلر گیم‌پلی و تصاویر جدید بازی را مشاهده کنید.

Gramy kAQUARIUSChris redfieldSekiroJin sakaiInvisible bearded userSAMAN Ghost of SpartaMohsenj74فیل خالی بند شاگرد عمو جیمA personnooriافسر جنگ نرم سونیmeysambSoWuupBahadorپدربزرگ مکس (ps5 بهترین کنسول ۲۰۲۲)sefirot2011Jonah hexmasoud pc gamer (starfield edition)مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)more
برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید