آیا ریمیک بازی The Last Of Us ارزش قیمت ۷۰ دلاری را دارد؟

1 تیر 1401 - 17:26

۷۰ دلار برای خرید بازسازی قسمت اول بازی The Last Of Us. آیا خرید این قبیل بازی‌ها با چنین قیمتی منطقی به نظر می‌رسد؟

با توجه به لیک‌های منتشر شده از یک سال قبل به این سو، خبر انتشار ریمیک یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۳ یعنی عنوان The Last of Us برای پلی استیشن در سپتامبر امسال و متعاقباً برای PC آن‌چنان که باید شوکه‌کننده محسوب نمی‌شود. بازسازی بازی حماسی استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) که در سبک اکشن و ترسناک قرار دارد، از نظر کیفیت بصری یک نسخه‌ بهبود یافته از ریمستر سال ۲۰۱۴ محسوب می‌شود؛ نسخه‌ای که در نسل هشتم و برای PS4 عرضه شد. اما مشخصاً بین یک عنوان ریمستر شده با بازی‌ای که از خشت اول مجدداً بازسازی شده است، تفاوت فاحشی وجود دارد.

آن طور که پیداست در بازی The Last of Us Part 1 شخصیت‌ها و محیط‌ها از ابتدا بازسازی شده‌اند، کیفیت انیمیشن‌ها ارتقاء یافته است، تکسچر‌ها به مراتب جزئیات بیشتری خواهند داشت، بازی دارای نرخ فریم ثابت 60 خواهد بود و هوش مصنوعی دشمنان و سیستم مبارزات بازی نیز در سطح نسخه‌ی دوم خواهد بود.
پس این بازی هم از نظر بصری به مراتب بهتر از تمامی نسخه‌های پیشین خواهد بود و هم از نظر گیمپلی در آن بهبودهایی وجود خواهد داشت. اما سوال اساسی که مطرح می‌شود این است: آیا این عنوان بازسازی شده ارزش برچسب ۷۰ دلاری خود را دارد؟

یک قیمت تعجب‌آور

تکسچرهای طبیعی‌تر و انیمیشن‌های بهبود یافته به خودی خود نکات مثبتی هستند اما نکته‌ای دیگر پیرامون بازی The last of Us باعث ایجاد بحث‌های داغ در بین جامعه‌ هواداران این فرنچایز شده است و آن هم قیمت این عنوان در روز عرضه است. آن طور که پیداست، نسخه عادی این بازی با قیمت ۷۰ دلار، نسخه Digital Deluxe با قیمت ۸۰ دلار و نسخه Firefly با قیمت عجیب ۱۰۰ دلار عرضه خواهند شد. در واقع قیمت این بازی تفاوت فاحشی با قیمت دیگر عناوین فرست پارتی PS5 ندارد. در این نسل ریمیک بازی Demon’s Souls با قیمت ۷۰ دلار و دو عنوان Returnal و Horizon Forbidden West نیز با قیمت ۷۰ دلار عرضه شدند و مشخص شده است که God Of War Ragnarok نیز چنین قیمتی خواهد داشت. این‌که این‌موضوع باب میل هواداران است یا نه اهمیتی ندارد؛ ۷۰ دلار نرخ پایه اکثر قریب به اتفاق عناوین فرست پارتی PS5 خواهد بود.

اما عرضه نسخه بازسازی شده بازی The Last of Us با قیمت ۷۰ دلار عجیب به نظر می‌رسد. طبق تصاویر و ویدیوهای منتشر شده، مشخص است که حداقل از نظر بصری کیفیت این بازی خیره کننده است. از طرف دیگر، این‌که هر گیمر تا چه اندازه حاضر است برای یک بازی هزینه کند یک‌ مسىئله شخصی محسوب می‌شود، اما باید این نکته را خاطر نشان کرد که نسخه اورجینال بازی The Last of Us در سال ۲۰۱۳ با قیمت ۶۰ دلار عرضه شد و ریمستر این بازی برای ps4 ، ١٠ دلار قیمت کمتری داشت. در حال حاضر این ریمستر برای PS4 دارای برچسب قیمت ۲۰ دلاری است. از سویی، این ریمستر جزء کلکسیون بازی‌های PlayStation Plus هم‌ محسوب می‌شود. پس در واقع می‌توان گفت که بازیکنان همین حالا هم قادر به تجربه این بازی با قیمتی به مراتب کمتر از ۷۰ دلار هستند.

همان‌طور که متذکر شدیم، بهبود‌های این عنوان بازسازی شده قابل چشم‌پوشی نیستند. بازی از جهات مختلف پیشرفت‌های وسیعی به خود دیده است‌. جدای از کیفیت بافت‌ها، مدل‌ها و انیمیشن‌ها، نورپردازی بازی نیز به شکلی خیره‌کننده بهبود یافته است. رنگ‌های تیره به مراتب واقعی‌تر به نظر می‌رسند و محیط بازی حس خفقان و ترس را به مراتب بهتر از قبل القاء می‌کند؛ دنیای بازی به وضوح طبیعی‌تر از قبل بوده و افزایش جزئیات در طراحی قسمت‌های مختلف بازی به راحتی قابل مشاهده است.

در واقع با وجود این‌که تاکنون تصاویر و ویدیوهای زیادی از بازی منتشر نشده‌اند، اما مشخص است که با یک عنوان نسل بعدی تمام و کمال مواجه هستیم. استودیوی ناتی داگ همیشه از نظر تکنیکی دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته و مشخص است که این بار نیز قصد دارد از حداکثر قدرت PS5 بهره ببرد.

قضاوت راجع به بهبود گیمپلی بازی بر اساس آن‌چه که تا کنون دیده‌ایم دشوار است، اما طبق وعده‌های ناتی داگ، کنترل شخصیت‌ اصلی بهبود یافته و گیم‌پلی نیز مدرنیزه شده است؛ از همین رو با اثری لذت‌بخش‌تر مواجه هستیم. این‌که این پیشرفت‌ها تا چه میزان چشم‌گیر خواهند بود و این‌که آیا بهبود گیمپلی با تغییر دیزاین مراحل به نحوی که با گیمپلی جدید مطابقت داشته باشند در یک راستا قرار خواهند داشت یا خیر را گذر زمان پاسخ می‌دهد.

سریال The Last of Us

البته که PS5 به لطف کنترلر خود می‌تواند ویژگی‌های دیگری را نیز به بازی اضافه کند. صدای سه بعدی و استفاده از بازخورد هاپتیک و بهره‌گیری از تریگر‌ها به نحوی که تجربه کلی بازی را جذاب‌تر از قبل کنند، از نکاتی هستند که می‌توان انتظار داشت در زمان عرضه شاهد آن‌ها باشیم؛ به عنوان مثال، این‌که لرزش کنترلر PS5 در لحظات حساس گیم‌پلی، می‌تواند تجربه‌ را بسیار هیجان‌انگیزتر کند.

از طرف دیگر، وجود برخی نکات دیگر می‌تواند گیمپلی بازی را دست‌خوش تغییر کند؛ توانایی پرش در همه حال، خزیدن در میان علف‌ها و این‌که الی (ellie) به صورت دائم دارای یک Switchblade باشد؛ همه و همه نکاتی هستند که به مدرنیزه نمودن گیمپلی بازی کمک می‌کنند. البته که استفاده از این موارد می‌تواند باعث شود تا دیزاین مراحل بازی دست‌خوش تغییر شود. موضوعی که مشخص نیست، این است که ناتی داگ تا چه اندازه در این بازسازی موارد جدیدی را اعمال کرده است.

بر کسی پوشیده نیست که گیمپلی بازی The Last of Us: Part ll در قیاس با اثر اورجینال به مراتب پویاتر بود؛ این‌که چنین تجربه‌ای را در بازسازی نسخه شماره اول تجربه خواهیم کرد یا خیر مسئله‌ای است که بر اساس تریلر‌ها نمی‌توان به آن پاسخ داد.

برخی از ویژگی‌های بازی اورجینال از نسخه‌ی بازسازی شده حذف شده‌اند

راجع به ویژگی‌های جدید بازی و آن‌چه که احتمالا در روز عرضه در این عنوان شاهد خواهیم بود صحبت کردیم، اما این موضوع هم مشخص شده است که نسخه‌ی PS5 بازی The Last of Us قرار نیست بخش چند نفره اثر اورجینال یعنی Factions را دارا باشد. محتوای اضافه‌ی Left Behind در Part 1 وجود دارد، اما اگر شما قصد تجربه بخش چندنفرۀ بازی The Last of Us را دارید، باید تا زمان عرضه بازی جدید استودیوی ناتی داگ در سال‌های پیش‌رو صبر کنید؛ عنوانی که یک پروژه جاه‌طلبانه به نظر می‌رسد و ناتی داگ ترجیح داده است تمام تمرکز خود را برای ارائه‌ یک بازی چند نفره روی آن بگذارد؛ اما به هر ترتیب این‌که حالت Factions که در نسخه اورجینال وجود داشت، قرار نیست علی‌رغم قیمت بالای نسخه‌ی بازسازی شده در آن موجود باشد، یک نکته منفی محسوب می‌شود.

نکته غیر قابل کتمان دیگر این است که بازی ریمستر شده که برای PS4 عرضه شد، هنوز هم از کیفیت بالایی برخوردار است؛ در نتیجه برچسب ۷۰ دلاری نسخه ریمیک، بحث‌برانگیز است. در سال‌های اخیر، شاهد ریمیک بازی‌های بسیاری بوده‌ایم که Resident Evil 2 ،Final Fantasy Vll و Demon’s Souls برخی از این نمونه‌ها هستند، اما فاصله زمانی نسخه اورجینال این بازی‌ها و نسخه ریمیک‌شان بیشتر از بازی The Last of Us بوده است یا بیش از این عنوان به ریمیک نیاز داشتند. به هر ترتیب، این‌که چرا این بازی باید بازسازی شود، موضوعی غیر قابل توجیه محسوب نمی‌شود. بسیاری از گیمر‌های صاحب PC و PS5، تا کنون این عنوان را تجربه نکرده‌اند؛ از طرف دیگر، سریال جدید HBO بر اساس بازی The Last of Us طبیعتاً افراد بسیاری را برای بار اول با این فرنچایز آشنا خواهد کرد. در نتیجه، تصمیم سونی برای خلق یک‌ نسخه مدرن از این بازی با جلوه‌های بصری زیبا قابل درک است.

ریمیک قسمت اول بازی The Last Of Us در تاریخ 11 شهریور 1401 (2 سپتامبر 2022) ابتدا برای PS5 و مدتی بعد برای PC عرضه خواهد شد.

مرد بدون نامعلیمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪امینگیمری عادیsnowgirlKDARKSIRENKurosDr.Pyroժ๏ςτ០я នτяคղցҽInvisible bearded usermohammad reza gamerSekiroامیر حسینJonah hexیوهان🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉Tlou part 2 game of the centurymore
برچسب‌ها: ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • قطعا بازی اونقدر براشون هزینه‌بر نبوده چون لازم نیست خیلی از کارها رو از اول انجام بدن؛ داستان بازی از قبل بوده، طراحی‌های هنری بازی و طراحی محیط قبلا صورت گرفته، گیمپلی قبلا طراحی شده (حتی اگر قرار به تغییر هم باشه احتمالا تغییر گسترده‌ای نباشه) بنابراین بنظرم قیمت بالایی داره

  Communistمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboy(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Agent 47 or John Wick ?Jin sakaisnowgirlKDARKSIRENکاپیتان یامیmore
 • Kdkd گفت:

  من تریلر رو دیدم لذت بردم
  من هم رو نسل هفتم و هشتم بازی کردم
  به نظرم کسانی که نسخه اصلی رو بازی کردند اینم بازی کنند
  واقعا شاهکاری هست که آدم هیچوقت خسته نمیشه
  واقعا واقعا از هر جنبه نگاه کنی ایراد ندارد

  علیمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)Agent 47 or John Wick ?SSrMsnowgirlKمحمد سپاهانامینA,shdeathwingsmore
  • SSrM گفت:

   وای منفی هارو ، قشنگ سوختن وقتی دیدن تا 3 سال دیگه یه بازی ندارن با گرافیک نسل نهمی 😂
   مخوصا تو ایران وقتی طرف 50میل داده دیده هیچی گیرش نیومده😂
   اونم با تبلیغات دروغین xbox 😂

   Boy GamerعلیAgent 47 or John Wick ?عمو فیل کبیرگیمری عادیscorpiones
 • phantom گفت:

  کاملا مشخصه دلیلش…تلو 2 فروشش در حد انتظارشون نبوده چون به اندازه نسخه قبلیش خوب نبود…به خاطر همین با ریمیک نسخه اول یا همون شیردوشی!!!!!(اونم باید ببینیم در حد ریمیک خواهد بود یا نه) و همینطور عرضه کردنش برای پی سی میخوان جبران کنن! ولی دیگه این قیمت نهایت پر رو بازی هستش.

  Anonymousعلیمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboyآخرین میان ما😳scorpionessoheilمحمد سپاهانah1372Invisible bearded usermore
  • Mãhdīær گفت:

   الان عرضه شدن روی پیسی و قیمت هفتاد دلاری چیز جدیدی هست برای گیم های سونی؟
   هم رگناروک و هم اسپایدی ۲ قراره هفتاد دلار عرضه بشن بعد تا به لست رسید شد فروش نسخه قبلی کم بوده؟چ.رت نگو همین چند روز پیش امار اومد بازی با اون همه اسپویل و جو منفی بیشتر از میلیون نسخه فروخت و هنوزم میفروشه سومین انحصاری پر فروش سونی هستش.
   گاد اف وار و اسپایدرمن و انچارتد هم برای پیسی عرضه شدن پس حق نگو چون اگر میخواستم با گرافیک ریمستر واسه پیسی پورت کنن بد میشد،باید با گرافیک امروزی عرضه می کردند و ریمیک بهترین گزینه بود

   مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboyA,shscorpionesKsoheilمحمد سپاهانah1372Invisible bearded userphantommore
   • بازی جدید رو با ریمیک مقایسه میکنی؟
    ریمیک ایول دو تازه اگر اشتباه نکنم پنجاه دلار بود ( شایدم چهل ، یادم نیست دقیق ) بعد این که کامل از است های تلو دو فقط استفاده کردن هفتاد
    به خدا زوره ، بماند که شلنگ رو گرفتن رو اتمسفر بازی

    Amir Naderiمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboyLittle samulA personah1372phantom
   • phantom گفت:

    رگناروکو اسپاید 2 یه بار ریمستر شدن یه بارم قراره ریمیک بشن که 70 دلارن؟؟؟افرین خودت جواب خودتو دادی…یه بازی که ریمستر شده و یه بارم ریمیک اونم با فاصله کم 70 دلار نباید باشه….پس چرا واسه انچارتد که مال 6 سال پیشه بد نمیشه؟؟؟؟عاشق منطقتونم…به اون امارم خوش باشین که از ترسشون این همه وقت نداده بودن بیرون.

    Anonymousمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A,shah1372
  • A,sh گفت:

   اسپایدرمنم لابد فروشش خیلی پایین بوده که قراره زودتر بیارنش رو پیسی😅

   در ضمن لست ۲ زودتر از لست ۱ ده میلیون و رد کرده محض اطلاع

   AnonymousKمحمد سپاهانPaprikaah1372Invisible bearded userLittle samulmajidamAloy versusSquatlatex2
   • phantom گفت:

    باشه :دی…اسپایدرمن انچارتد گاد او وار همشون بازیای نسل قبلن…چرا پس تلو 2 رو واسه پی سی نمیدن؟؟؟چرا رفتن یه دور شیردوشی کردن از نسل 7 ؟؟؟میتونستن همون ریمسترشو بدن ولی چون لنگ پولن رفتن ریمیک کردن قراره فقط یه بخش داستانی 70 دلاری بچپونن به همه

    Anonymousعلیمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A,shA personمحمد سپاهانah1372Invisible bearded userSquatlatex2
    • A,sh گفت:

     بلاخره یه بازی رو دیر میارن رو پیسی یعنی فروشش کم بوده یا اینکه زود میارنش؟؟؟ اول تکلیف خودتو مشخص کن دوما اون ریمستر گرافیکش برای کسی که برای اولین بار میخواد بره سراغ بازی پایینه
     در مورد عرضه لست 2 رو پیسی هم چون اخرین بازی نسل 8 سونی بوده در کنار گوست برای همین تو بهترین حالت 2023 جفتشون میان رو پیسی یا نهایتا 2024

 • Little samul گفت:

  کلا اگه روی یه بازی جدید وقت میزاشتن بهتر از ریمیک این نسخه بود
  مثل انچارتد ۵، ایپی جدید یا حتی لست ۳
  بعدا هم میتونستن روی ریمیکش کار کنن ولی نمیدونم چرا اینکارو دارن میکنن یجورایی دارن استعداد ناتی داگ رو به هدر میدن

  ANDROIDlegendboy(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Jin sakaiمحمد سپاهانah1372Playstation TRaminAmir Naderideathwingsmore
 • Herfeiy گفت:

  آیا ریمیک بازی The Last Of Us ارزش قیمت ۷۰ دلاری را دارد؟ بلللههههه
  به نظر من تا ۱۰۰ دلار هم ارزش خرید داره🤔😗

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboyعمو فیل کبیرKiaSkyrim : The Elder Scrolls VKDARKSIRENKaktoos spiderمحمد سپاهانah1372more
 • لست 1 ریمیک >>>>>> کل بازی‌های ساخته شده توسط مایکروسافت از زمان ناصرالدین شاه به اینطرف.
  این بازی جزو بهترین‌های تاریخ صنعت گیمه! شاید حتی بهترین!

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboyعمو فیل کبیرJin sakaiSkyrim : The Elder Scrolls Vمرد بدون نامWiliercrownDARKSIRENKaktoos spiderمحمد سپاهانmore
 • Playstation T گفت:

  والا بنظر من به با این وضعیت اقتصادی، هیچ گیمی ارزش ۷۰ دلار رو نداره. حتی TLOU1 که شاهکاره. ترجیح میدم صبر کنم با تخفیف شدید چیزی رو بخرم :((

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboy(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Skyrim : The Elder Scrolls VDARKSIRENمحمد سپاهانPaprikaah1372Invisible bearded userarshia.ya.momore
 • Ali984 گفت:

  قیمت ۵۰ یا ۶۰ دلاری منطقی تر بود. به هر حال قطعا تجربش می کنم.
  جالبه بدونید نسخه ۱۰۰ دلاریش در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان معرفی بطور کامل فروش رفت!

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)legendboy(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪مرد بدون نامKgod of warمحمد سپاهانah1372Invisible bearded userժ๏ςτ០я នτяคղցҽmore
 • با توجه به مقایسه ویدئویی که قبلا دیدم
  باید بگم واقعا ارزشش رو داره
  گرافیکش حتی از tlou 2 هم بالاتر رفته
  ولی اگه سونی بازی رو تو روز عرضه تو سرویس پلاس «اشتراک رده بالا» بزاره به نظرم بهتره و بازخورد بهتری میگیره

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)محمد سپاهانah1372امینAloy versusAhmad_TRMmfbh00manphantomETERNAL_MAN (از بن بازگشته)more
 • Amir گفت:

  مطمئننا وقتی کالاف و فیفایی که هر سال کپی پیست اند قیمت ۷۰ دلاری دارند قیمت این شاهکار حتی ۷۰ دلارم کمشه . در ضمن وقتی واژه ریمیک برای بازی به کار نبردند مطمئننا مخاطب هدفشون افرادی که بازی رو تازه تجربه کردند نیست و این بازی برای خیلیاست که یا ps5 اولین کنسولشونه یا قبلا این بازی رو تجربه نکردند

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)عمو فیل کبیرمحمد سپاهانah1372Playstation Tامیر حسینthe one above allکاکاسنگیامیر حسین نصرتیآخرین میان ما😳more
 • A person گفت:

  «مشخص است که این بار نیز قصد دارد از حداکثر قدرت PS5 بهره ببرد.» اگر قرار است این بازی نهایت گرافیک ps5 باشد همان ps4 ما را بس است !

  AzitaAloy versus( joel )shadowکاکاسنگیKayat
 • تمامی شاهکارهای سونی ارزش هرهزینه ای رو دارن

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)یوهانKDARKSIRENAli984محمد سپاهانحسین فن پلی استیشنnoori( joel )امیر حسینmore
 • Mohsenj74 گفت:

  به عقیده من هدف از ساخت این بازی مخاطبین جدید هست پس یک سوال دیگه مطرح میشه و اون اینکه آیا ریمیک بازی The Last Of Us ارزش قیمت ۷۰ دلاری را برای “مخاطبین جدید” دارد ؟ نظر من رو بخواین بله دارد اما برا کسایی که قبلا بازی کردن خب نه ولی از طرفی برای طرفداران سرسخت بازی صحبت از قیمت اصلا اهمیتی نداره همونطور که نسخه فایر فلای سولد اوت شد ، به عقیده من موقع انتشار بازی متوجه خواهیم شد این قیمت چقدر ارزش خواهد داشت …

  (𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Invisible bearded userarshia.ya.moժ๏ςτ០я នτяคղցҽPlaystation Tnooriافسر جنگ نرم سونیA,shAloy versusmajidammore
 • wildhunt گفت:

  ما ایرانی ها که اب از سرمون گذشته برامون اهمیت نداره (همون 60 دلار هم خیلی هامون نمیتونیم بدیم براش)
  خارجی ها هم این 10 دلار پول یک ساعت کارشونه برای همین مهم نیست براشون

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A personA,shKInvisible bearded userarshia.ya.monooriAloy versusهمسایهAli984more
  • Azita گفت:

   این یکی از منطقی ترین کامنتی بود که برای این پست میشد بگی. اینجا یه عده از بالا تا پایین دارن سر قیمت بحث میکنن و بقول شما این قیمت برای اونا اهمتی نداره.

   wildhuntمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)
 • Aloy versus گفت:

  همه بازی های سونی ارزش ۷۰ دلار را دارند😏

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A personKAli984امینnooriافسر جنگ نرم سونیAgهمسایهETERNAL_MAN (از بن بازگشته)more
 • واسه کسی که بازیش نکرده اره میارزه

  A personJin sakaiKInvisible bearded userժ๏ςτ០я នτяคղցҽامینAli984A,shmajidamSquatlatex2more
 • هیچ گیمی ارزش ۷۰ دلار رو نداره ریمیک که کلا باید زیر ۲۰ دلار باشه اما خب از فن بوی بودن افراد سو استفاده میشه

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)y=-f(x)+x²+Tan(x)امینnoorideathwingsامیر حسینscorpiones(MANI(yas fanETERNAL_MAN (از بن بازگشته)shadowmore
  • Albert گفت:

   منطق شما چون من زورم میاد برای بازی 70 دلار بدم پس هیچ گیمی نباید 70 دلار باشه !
   70 دلار قیمت تمامی بازی های نسل نهمی همه ناشر ها چه EA چه تیک تو چه اسکوئر و اکتیویژن همه بازی هاشون رو دارن 70 دلاری میفروشن و مردم میخرن فقط تو ایرانه سر 10 دلار بیشتر دارن تو سر هم میزنن حالا بماند همون قبلا که 60 دلار بود هم همین بساط رو راه مینداختید …

   مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A personKhamidrezahr91699nooriscorpiones(MANI(yas fanETERNAL_MAN (از بن بازگشته)god of warAli984more
   • این «همه» ناشرهایی که میگید کجان؟ الان الدن رینگ مگه ۶۰ دلار نیست؟ استارفیلد مگه قرار نیست ۶۰ دلار باشه؟ مگه فورتزا ۶۰ دلار نبود؟ DMC 5 Special Edition چی که چهل دلاره؟! اون همه استودیو داریم که بازی هاشون رو دارن با قیمت پایین تر میدن ، نمی بینی؟ کدوم ناشری غیر EA و سونی تو این نسل بازی هاش هفتاد دلاری بوده؟ خواهشا تو هوا حرف نزنید

    مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪A personKSquatlatex2farshadxPlaystation TامینAmir Naderi(MANI(yas fanmore
    • Albert گفت:

     یا واقعا نمیفهمید یا خودتون رو زدید به نفهمی !
     EA و اکتیویژن و تیک تو و اسکوئر همگی دارن 70 دلار بازی هاشون رو میفرشن حتی وارنر هم قیمت بازی هاش 70 دلاره این همه خبر چندین بار در رابطه باهاشون اومدن بعد میگید این همه ناشر کجان ؟!!
     یه بتسدا که زیر مجموعه مایکرو عه رو فاکتور بگیری با کپکام بقیه همه گیم هاشون 70 دلارین خیلی از ناشر ها هم هنوز تصمیم نهایی نگرفتن وگرنه اونا هم بعد از رفتن به نسل نهم احتمال 70 دلاری کردنشون زیاده
     مشکل امثال شما ها اینه چیزی از بیزینس و تجارت تو صنعت گیم نمیدونید !
     الان از سال 2004 و 2005 قیمت بازی ها 60 دلار بوده بعد از گذشت تقریبا 20 سال داره میشه 70 دلار برای اونوریا اینا همش پول خورده فقط برای ما که تو ایرانیم گرون به نظر میاد حالا بماند که شما اصلا مخاطب این بازی هم نیستی و هدفت صرفا دکل نوردی از اخبار و حاشیه های سونیه

     (𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪A personKAmir NaderiSquatlatex2
     • اگه قیمتا بیست سال پیش ۶۰ دلار بوده چون گیمرا کم بودند الان با بالا رفتن تعداد گیمرها که ده بیست برابر اون زمانه نتنها نباید بره بالا ک باید قیمتارو پایین بیارند

      AlbertAmir Naderi
      • Albert گفت:

       پرفسور افزایش گیمر ها چه ربطی به خرید یه بازی داره یعنی همه گیمر ها علایقشون به هر نوع بازی میخوره که بابتش پول بدن ؟!!!
       مرز های بی منطق بودن جا به جا شد !
       با منطق امثال شما باید همه بازی ها رو مجانی بدن بابتش پ.ل بگیرن کلاهبردارن !

       A personK
       • مهندس گاد آف وار نسل هفت چقدر فروش داشته و نسل هشت چقدر؟ افزایش گیمرا یعنی افزایش فروش بازی مگه زمانی ک گیمرا کم بودندعلایقشون به هرنوع بازی میخورد؟ یکم فکر کنی بعد کامنت بدی بد نیست منطقت در حد بچه دوسالست

        A personAlbert
        • Albert گفت:

         نسل 8 فروش داشته به خاطر فروش بیشتر PS4 !!!
         به خاطر تغییراتی که توی بازی دادن و اون همه تبلیغاتی که برای بازی کردن این دقیقا چه ربطی به بیشتر شدن گیمر ها داره ؟!!
         جدی فکر کردی همه اینایی که گیم رو خریدن همشون تازه اولین باره با کریتوس و گاد آشنا شدن ؟؟؟
         اگه به این باشه Battlefield 2042 هم کمترین فروش رو بین سری داره پس این یعنی گیمر ها کاهش پیدا کردن به نسبت اون زمانی که Battlefield جزء پر فروش ها بود !!!
         منطق آبدوغ خیاری تر از این ندیدم

         A person
    • Squatlatex2 گفت:

     آیا سونی به یک ابر شرکت تریلیون دلاری وصله که ۸۰ میلیارد براش toss money کنن نتیجه اومدن بازی هم رو گیم پس دیدی تعداد خرید کدوم بازی ایکس باکس که انحصار باشه از ۱۰ میلیون عبور کرده؟
     اکتیوژن بازی نسل قبلیش هم ۷۰دلاره بازی بعدی راکستار(تیک تو) به همین ترتیب یک یوبی میمونه که با اون کیفیت بله بایدم 60 دلار باشه وقتی بازی عملا سرویس محوره و قراره کلی dlc بیست دلاری داشته باشه الدن رینگ هم مولتی پلتفرمه و برای پنج تا پلتفرم اومده فقط اونایی که بازیکن کردن و عقلشون به اینجا نرسید.

   • adams-khersi گفت:

    مشکل اینجاست ما بدبختیم ولی ۶۰ یا ۷۰ دلار واسه کسی که تو کشورهای اروپایی آمریکایی هست چیزه خاصی نیس مثل خوده ما که تا ۴ ۵ سال پیش بازی پلمب جدید می‌خریدم ۲۰۰ تومن، الان بری سرچ کنی تو بازی های معمولی فصل نه بازی های مهم قیمت بلیط استادیوم از ۶۰ ۷۰ یورو شروع میشه تا ۱۵۰ ۲۰۰ یورو، یعنی بازی از بلیط یه بازی معمولی هم کمتره، من دوستم تو نروژ کارگر ساده اس ماهی ۶هزار یورو حقوق اشه، هزار یورو از حقوق اش کم کردن جاش نزدیک کارخونه بهش سوییت دادن و روزی دو وعده غذا هم بهش میدن، خالص ۵هزار یورو میگیره می‌تونه با حقوق یه ماه اش ۱۰ تا کنسول بخره بازی که بماند!! اینجا ما با حقوق یه ماه یه کنسول نمی‌تونیم بخریم تهش دو سه تا بازی بشه

    مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)A personKSquatlatex2Agha PouriaAlbert
    • Albert گفت:

     منم قبول دارم میتونست قیمت کمتری داشته باشه حرف منم دفاع از قیمتش نیست فقط تو کتم نمیره چجوری یه عده میگن اصلا هیچ بازی نباید 70 دلار باشه
     الان نزدیک به 20 سال میشه تو صنعت گیم بازی ها 60 دلارن هزینه های ساخت بازی ها هم رفته بالا کاملا طبیعیه قیمت ها هم بیشتر بشه مطمئنا اگه مسئله خیلی جدی بود کل گیمر های جهان الان داشتن اعتراض میکردن و هیچکی بازی نمیخرید ولی فقط تو اینجا میتونی پیدا بکنی سر 10 دلار بیشتر از این کار ها بکنن حالا بماند همون موقع که 60 دلار بود هم یه بهونه برای هیت کردن داشتن

     A personSquatlatex2
     • Squatlatex2 گفت:

      ببین اینا همونایی هستن که وقتی میگی گیم پس دشمن صنعت گیمه بهشون بر میخوره و عقلشون نمی‌رسه که همه به یک شرکت تریلیون دلاری وصل نیستن که کم بیارن نصف صنعت گیم رو بخرن.
      آقا طرف بازی ساخته چندین سال زحمت کشیده پولشو میخواد این تعجب داره؟.

      A person
    • ۱۲۰ ملیون نفر پی اس ۴ داشتند از این تعداد هیچ کدوم از بازیای سونی بیش از ۲۰ مللیون نسخه نفروخته و این یعنی نقض حرفت این پول برا کل جهان رقم بالاییه وگرنه از ۱۲۰ ملیون کنسول دار ۹۰ ملیون مثلا بازی گاد رو میخریدند

     A,shAlbert
     • Squatlatex2 گفت:

      ردد۲ که مولتی پلتفرم بود و شاهکار بود سر جمع ۴۰ میلیون فروخته و با pc پلیر ها حساب کنی بالای ۵۰۰ میلیون دسترسی به بازی داشتن بعدشم قرار نیست هر کسی که کنسول رو میخره تمام بازیهاشم بخره یکی اسپایدر من میخره یکی هم لست ۲ که دارک هست و مناسب هر سنی نیست و…
      ولی اگه رو سرویس بیاد همون تعداد از نصف هم خیلی کمتر میشه چون همش منتظرن بیاد رو سرویس xbox هم میگن 50 میلیون فروخته برای همین گفتم به ده میلیون رسیده باشه دقیقا نصف فروش بازی های سونی.

      Kia
      • نه دیگه نشد گاد آف وار و لست آ۴ آس و اسپایدر من جزء تاپ ترینای سونی بودند وقتی از ۱۲۰ ملیون خریدار کنسول پلی ۴ زیز ۲۰ ملیون هرکدومو تجربه کردند یه جای کار میلنگه یا قیمت بالاست ک افراد رقبت نکردند بازیو بخرند یا کیفیت بازی پایین بوده

       فکر کنم شما از اونایی ک گوشت و برنج گرون میشه جشن میگیری تو خونه بابت گرونی

       Kia
      • Kia گفت:

       باش طرف کنسول میخره فقط برا یه بازی 🤣یعنی اونی که گاد رو میخره دیگه اسپایدرمنو نخریده خخخخ .کل نسل فقط 1 بازیو میخره .دمیج کنترل پشم ریزون نکنین

       • Squatlatex2 گفت:

        داداش اونا هم مثل تو هستن سر جمع چندتا بازی میخرن خود تو بخاطرر چندتا انحصاری ماله xbox رو برداشتی؟فعلا هیلو نفتی با کراس فایر بزن.
        بازی های xbox چقدر میفروشه؟ نرو تو غار بمون جواب بده گوست آی پی جدید ۸ میلیون فروخت اصلا همون زلدا که خفن ترین بازی نینتندو سر جمع ۲۷ میلیون فروخته الان اندازه نصف تعداد نینتندو سوییچ هم نیست التماس تفکر و آرزوی کمی عقل.

        • Kia گفت:

         نصف اونایی که نینتندو دارن زلدارو خریدن .نصف اونایی که پلی استیشن دارن گاد آف وارو خریدن ؟فقط تو عقل داری که میگی فقط یکی از انحصاریارو پلی میدن .بعد یه نگاه به تعداد انحصاریهای نینتندو تو سال بنداز قشنگ دو برابر پلی استیشن بازی میده .یک شیشم فروش رو با نصف مثال میزنه خخخخخخ.میگم تو خودت گاد رو پلی دادی دیگه لست رو پلی ندادی که مثال میزنی ؟ شما که همرو پلی میدین چرا خودتونو مثال نمیزنین و دمیج کنترل میکنین ؟

        • Kia گفت:

         یادم رفت بگم من پی سی دارم .بازیهای نینتندو رو پلی میدم بازیهای ایکس باکس رو پلی میدم بازیهای پلی استیشن رو پلی میدم (این یکی رو بعد دو ساعت پاک میکنم حوصله کاتسین ندارم) بازیهای پی سی رو هم پلی میدم پس بیشتر فشار بخور

   • منطق شما چون فن بوی سونی هستم پس سونی حق داره تا بیخ بازیاشو بکنه تو پاچم و من مریدشم

    Amir NaderiAlbert
    • Squatlatex2 گفت:

     حالا که به دلار و اینا حساب می‌کنی کچهمون ناشری که آنقدر ازش میخوری ۳۶۰دلار توی این دوسال از خلق الله گرفته سرجمع دوتا بازی داده یک شبیه ساز هواپیما پورت pc هم داده نظرت راجع به این چیه؟

     • والا اون همین پارسال اعلام شد حدود هزار دلار پول گیمایی بود ک گذاشته رو سرویسش یعنی سال گذشته هرکس خریده ازش ماهی ده دلار داده ک میشه ۱۲۰ دلار و بالای هزار دلار استفاده کرده اگه سونیم این راه رو بره فوق العاده میشه هرچند من پی سی گیمرم و سرویس نخریدم تا حالا

    • Albert گفت:

     چرت نگو بابا دیگه همه تو فنبوی و هیتر رو میشناسن هنوز نظرات گوهر بارتو درباره هورایزن یادم نرفته !
     اره اصلا میخوام 70 دلار بدم برای یه ریمیک باید به تو جواب پس بدم اصلا به تو چه مربوطه تو که اصلا PC فنی !

     A personSquatlatex2
 • Uncle Broom گفت:

  این بود آرمان‌های ژنرال هموسو؟!؟
  معلومه که ۷۰ دلار نمی‌ارزه!

  Karshia.ya.moامینnoori(MANI(yas fanTupacآخرین میان ما😳حسین فن پلی استیشنEllie Terminator
 • ایا ریمیک اویل 4 ارزش قیمت 70 دلاری را دارد؟ اگه اره پس اینم ارزش داره . وقتی میخواید یه گیم شاهکار رو با گرافیک نسل نهمی تجربه کنید بله قطعا ارزش داره. کسایی که روی ps3 یا نسخه ریمستر رو روی ps4 بازی کردن شاید نخوان دوباره هزینه کنن برای یک بازی تکراری اما کسایی که تا الان تجربه نکردن این بازی رو حتما تجربه کنن. خود من صبر میکنم روی سرویس قرار بگیره بعد میرم سمتش چون ریمستر رو بازی کردم و دوباره هزینه نمی کنم.

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)امینThe OutsidernoorideathwingsAloy versusفیل خالی بند شاگرد عمو جیمscorpionesETERNAL_MAN (از بن بازگشته)shadowmore
  • Little samul گفت:

   تو هکی میزنی فرقی واست نداره😄

   مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Jin sakaiامینdeathwingsAloy versussorena(MANI(yas fanETERNAL_MAN (از بن بازگشته)shadowmore
  • نه ریمیک RE4 و نه هم هیچ ریمیک دیگه‌ای نباید ۷۰ دلار قیمت داشته باشه. به نظر من اصلا فارغ از اینکه با یک ریمیک طرف هستیم یا نه، به عنوان یک قاعده‌ی کلی هیچ بازی نباید همچین قیمتی داشته باشه.اما این RE4 هم که شما گفتین قیاس مع‌الفارقه. رزیدنت اویل ۴ سال ۲۰۰۵ عرضه شد و قسمت اول TLOU سال ۲۰۱۳.

   (𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Jin sakaiPlaystation Tفیل خالی بند شاگرد عمو جیمAloy versus(MANI(yas fanETERNAL_MAN (از بن بازگشته)MEDIUMTupacshadowmore
   • برای ریمستر که صرفا بازی شامل بهبود های گرافیکی میشه برچست قیمتی 40,30 دلاری منطقی تره. ولی ریمیک یعنی بازی رو از نو میسازن. اینکه بخوای یک بازی جدید بسازی هم زمان بر هست هم هزینه بر. قاعدتا باید این هزینه ها جبران بشه و به سود دهی برسه. بگذریم از اینکه هدف اصلی این ریمیک عرضه برای pc بود چون قاعدتا نمیشه بازی سال 2013 رو توی سال 2022 برای پیسی پورت کرد. رزیدنت اویل رو هم مثال زدم چون یک ریمیک مولتی پلتفرم هست و کسی راجع به قیمتش صحبت نمی کرد و همه استقبال هم میکردن از عرضه ریمیک اون بازی. همینطور از عرضه ریمیک dead space. ظاهرا چون tlou انحصاری سونیه دوستان از برچسب قیمتیش ناراضین. و توی کامنتمم اشاره کردم کسی که برای اولین بار قصد داره بره سمت این بازی و دفعه اوله که میخواد هزینه بکنه, اینکارو بکنه چون بازی شاهکار هست ولی کسایی که تجربه کردن بازیو بنظرم 70 دلار زیادیه

    فیل خالی بند شاگرد عمو جیمnoori
 • MIRAS گفت:

  قیمتی ک ب هیچ وجه نمی ارزه

  فیل خالی بند شاگرد عمو جیمdeathwingsAloy versusA personETERNAL_MAN (از بن بازگشته)
 • ninja_gaiden گفت:

  تا وقتی خریدار باشه برای شرکتها مهم نیست که ارزشش رو داره یا نه و حتما اونها اول به منفعت خودشون فکر می کنند ..

  متاسفانه تا خریدار باشه هر شرکتی ترجیحش ریمیک هست و نمیاد صدها میلیون دلار هزینه کنه و بازی جدیدی که چند سال وقت و هزینه لازم داره رو تولید کنه …

  من میگم سونی حق داره چون خریدار متاسفانه هست … چی می دونم اون دوستمون گفت نسخه ۱۰۰ دلاریش درجا تمومش شده …خب چه انتظاری دارید ؟؟ خب من انتظار ریمیک پلاس همین نسخه رو هم روی ps6 دارم …

  قاعدتا عنوان با کیفیت هست ولی خواهشا دوستداران مایکی چه سونی اینقدر بها ندید به ریمیک یا ریمستر اونم با این قیمتها … بخدا به ضرر خودمونه

  A personSquatlatex2
 • اسکایریم انیورسری ادیشن نشون داد که همه چیز ارزششو داره

  Commander jensenAloy versusفیل خالی بند شاگرد عمو جیمA personSquatlatex2Albert
 • majidam گفت:

  چون بازی هنوز روی پی سی عرضه نشده و باید اینو به عنوان یک بازی جدید در نظر گرفت نه قدیمی چون تکنلوژی که روش به کار برده شده به روز هست و با توجه به بازیهای ضعیفی که در این چند سال گذشته عرضه شدن و قیمت هفتاد دلاری داشتن اگر اون بازیها ارزش 70 دلار داشتن قطعا این بازی ارزشش از اون بازیها بیشتر و قطعا با توجه به قیمتهای امسال بازیها قیمتش کاملا معقول هست چرا که اگر در گذشته با این قیمت عرضه میشد گران بود اما الان و در این زمان که قرار داریم اگر به قیمتهای بازیهای دیگر امسال رجوع کنیم میبینیم که خیلی از بازیها قیمتی معادل بر 70 دلار داشتن

  A,shnooriA personSquatlatex2Mohsenj74
 • من که بازیش نمیکنم ،صبر میکنم اول نسل دهم ، ریمیکِ ریمیک لست یک که برای ps6 میاد، رو بازی میکنم

  GHOST_SHADOWThe OutsidernooriscorpionesETERNAL_MAN (از بن بازگشته)Squatlatex2Ali984god of warفیل خالی بند شاگرد عمو جیمanti niggermore
 • واقعیت اینه که مفتش گران است
  از لحاظ تکنیکی هم پیشرفت خاصی نکرده
  حتی هنوز لباس ها به بدنشون چسبیده و داینامیک نیست

  از لحاظ تکنیکی با ریمیک دمون سولز که دو سال پیش عرضه شده مقایسه کنی هیچ حرفی برای گفتن نداره با اینکه تازه قراره چند ماه دیگه بیاد
  این یعنی فاجعه که ریمیکی که قراره چند ماه دیگه بیاد از ریمیکی که دو سال پیش اومده پایینتره

  گرافیک که معلومه دو نسل گذشته و باید فرق کنه😹😹😹
  بماند چهره ها زدن نابود کردن و بدتر شده

  دیگه از جایی که مدیریتش دست یک آمریکایی سرمایه دار مثل جیم رایان بدترین مدیر تاریخ باشه انتظار دیگه ای نمیره
  یکسال دیگه ریمیک یا دایرکتور کات لست ۲ هم میدن ۷۰ دلار

  (𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪Ethan wintersHerfeiyفیل خالی بند شاگرد عمو جیمAlbertPlaystation TnoorideathwingsAloy versusGHOST_SHADOWmore
 • Squatlatex2 گفت:

  اگه مقصد ایران باشه 70 دلار چیه ظرفیتی رو رد کن بیاد ولی برای خارجی ها که پولی نیست و رفتن ۱۰۰ دلاری رو سه سوت خریدن!!!.
  من بازی های شاهکار رو میخرم ولی این بازی رو احتمالا ظرفیت ۱ بگیرم چون پول برای گاد جدید می‌خوام کنار بزارم بازی که هم جدیده هم از 2018 که بازی رو رفتم منتظرشم.

  Knoori(MANI(yas fanAloy versusA persongod of warAli984Tlou part 2 game of the century
 • G.Force گفت:

  ایا ریمیک فقط مختص افرادیه که نسخه اورجینال رو تجربه نکردن ؟
  خیر . پس بازی رو باید جوری بسازن که نظر مثبت همه مخاطبین رو همراه داشته باشه بلاخص مخاطبین قدیمی ( نه مثل RE 3 )
  ایا نسخه ریمیک شده بازی ارزش قیمت بروز رو داره ؟
  بله . منتهی زمانی ارزش این قیمت رو داره که بازی کاملا از نو ساخته بشه و مخاطب با یک تجربه کاملا متفاوت روبرو بشه ( مثلا RE 2 و FF VII )
  بازی Demon’s Souls و The Last of Us ریمیک نیستن چون همون بازی سابق رو ارتقا دادن پس ارزش این قیمت رو ندارن مگر اینکه ارتقا 10 دلاری برا افرادی که نسخه اورجینال رو خریده بودن اعمال میشد اونوقت میشه گفت ارزش این قیمت رو داره چون مخاطب جدید باید کل هزینه رو پرداخت کنه .

  حسین فن پلی استیشن
  • Squatlatex2 گفت:

   داداش اونی که داستان و…رو عوض میکنن اسمش remade هست به اونی هم که بافت هارو بروز میکنن و رزولوشن و فریم رو میبرم بالا که روی ps5 به صورت رایگان انجام میشه مثل لست ۲ که 60fpsو4k با لودینگ سریع انجام میشه میگن ریمستر حالا به اونی که کلا بازی رو کوبیده از اول و به گرافیک امروزی رسونده و گیم پلی و هوش مصنوعی رو تغییر داده میگن ریمیک بخدا اینا همش مفاهیم ساده است.

   farshadxحسین فن پلی استیشنnoori
   • G.Force گفت:

    Remake و Remade یک معنی میدن بازسازی ( همون بازی سابق رو از نو میسازن )
    Remaster یعنی بهبود کیفیت ( همون بازی سابق رو ارتقای کیفیت بدن )
    Reboot هم داریم مثل Tomb Raider یا CoD MW که همه چیز از نو ساخته شد از جمله داستان
    لست پارت یک رو کوبیدن از اول ساختن ؟ چی به خودت تلقین میکنی ؟
    بازی دقیقا همونه فقط ارتقای گرافیک و گیم پلی که در حد لست ۲ شده نه بیشتر
    کوبیدن بازی یعنی RE 2 یا FF VII
    موفق باشید

    • Squatlatex2 گفت:

     In a video game remake, the gameplay is bound to change, with different elements added to the gameplay and the game’s
     environment, sometimes even new characters.
     این تعریفی هست که از ریمیک وجود داره چه تو ویکی پدیا بری چه تو ردیت.
     “بازی دقیقا همونه فقط ارتقای گرافیک و گیم پلی که در حد لست ۲ شده نه بیشتر” دقیقا تعریف ریمیکه.
     یک دور هم فارسیش رو میگم که میشه:ریمیک یعنی بازی دست خوش تغییرات و المان های جدید در گیم پلی و محیط های بازی هست و حتی ممکنه شخصیت جدید هم اضافه بشه( این آخری الزامی نیست ممکنه!!!).
     الان لست تغییر گرافیکی داشته المان های جدید مثل هوش مصنوعی لست 2 گیم پلی لست2(المان های مخفی کاری و قایم شدن زیر ماشین و…و گرافیک جدیدو بهتر ازلست 2 داره فقط این وسط داستان عوض نشده که اونم اگه تغییر بدن خود من عصبی میشم در ضمن بازسازی بازی نسل ۵رو با بازسازی بازی نسل۷ که توسط خداوندگار گرافیک فنی ساخته شده مقایسه نمیکنن.
     اویل ۲ دوربینش حتی فرق داشت وقتی رو ps1میرفتم معلومه تغییرات بیشتر لازم داره و بیشتر تو چشم میاد.

     • G.Force گفت:

      the gameplay is bound to change
      خوبه خودت میگی تغییر . منبعی هم که داری ازش نقل میکنی گفته گیم پلی بازی موظف به تغییر است نگفته ارتقای کیفیت اینکه فقط سینه خیز رفتن و جا خالی دادن به بازی اضاف بشه میشه ارتقای گیم پلی لست یک یا رفع نقاط ضعف گیم پلی لست یک (اینها بهبود گیم پلی هستن نه تغییر گیم پلی . تغییر یه چی مثل God of War )
      منبع عزیزت هم گفته محیط بازی دستخوش تغییرات قرار بگیره . میدونی تغییر محیط یعنی چی ؟
      مثل این میمونه که از مدرسه فلان به مدرسه بهمان منتقل بشی . یک محیط کاملا متفاوت نه اینکه دیوارا رو رنگ کنن فکر کنی یه مدرسه دیگست حالا تو این بازی قرار نیست با محیط متفاوتی روبرو بشیم و همون بازی قبلیه .
      اینکه این بازی نیاز به تغییر گیم پلی نداره و گرافیکش از بعضی از بازیهای روز بیشتره به این معنیه که نیاز به ریمیک شدن نداره !
      اون عنوانی رو ریمیک میکنن که گیم پلی و گرافیکش منسوخ شده و کاملا از نو ساخته میشه بجز داستانش .
      اینم یک بار دیگه بخون .
      بازی Demon’s Souls و The Last of Us ریمیک نیستن چون همون بازی سابق رو ارتقا دادن پس ارزش این قیمت رو ندارن مگر اینکه ارتقا 10 دلاری برا افرادی که نسخه اورجینال رو خریده بودن اعمال میشد اونوقت میشه گفت ارزش این قیمت رو داره چون مخاطب جدید باید کل هزینه رو پرداخت کنه .

      KiaLittle samul
      • Squatlatex2 گفت:

       ببین بحث با آدمی که نمی‌خواد نظرش عوض بشه معنا ندارد آخه گیم پلی سری لست دیگه چی می‌تونه بهش اضافه بشه الی پرواز کنه جول لیزر بزنه؟۱۰ دلار فقط پول ریمستر gtavبود که عملا هیچ تغییری نبود منم با قیمت ۷۰ دلاری موافق نیستم ولی اینکه بگیم ریمیک نیست و ریمستره اسم نسخه نسل نهمی gta vچیه؟.

       • G.Force گفت:

        بحث با آدمی که نمی‌خواد نظرش عوض بشه معنا ندارد !
        دقیقا درست میگید .وقتی حاضر نیستید قبول کنید که لست ریمیک نیست و فقط نسخه بهبود یافته نسخه اورجیناله .
        باشه اقا گیم پلی نسخه قبلی بزن در رو بود و این یکی مخفی کاری در حد متال گیر ! محیط و مراحل و کات سین تکراری چی ؟
        نسخه نسل نهمی GTA V چاپیدن مشتریه !
        ریمستر NFS Hot Pursuit چاپیدن مشتریه !
        اشتباهاتت رو بخاطر اشتباهات دیگران توجیه نکن !
        وقتی سونی یا هر شرکت دیگری از کوچکترین فرصت دریغ نمیکنه تا مشتری رو بچاپه ازش حمایت نکن مثل بعضیا که میگن هر قیمتی بده ارزشش رو داره .
        این بازی ارزش 70 دلار داره ؟
        برا کسی که نسخه اورجینال رو تجربه نکرده 100% ارزش داره .
        ولی برا افرادی که نسخه اورجینال رو تجربه کردن اصلا ارزش نداره خود شما هم همین حرفو زدین . چرا ارزش نداره چون قرار نیست با چیز جدیدی روبرو بشیم پس این نشون میده که ریمیک نیست و بنظرم اگر گزینه ارتقا نسخه قبلی رو میزاشتن مثلا با 10 – 15 دلار میتونی ارتقا بدی خیلی بهتر بود و کسی نمیتونست اعتراض کنه .
        وسلام

        Kia
   • farshadx گفت:

    یکم مالتو بزار زمین سری رزیدنت اویل تمام نسخه ها ریمیک هستن
    نسخه دوم به داستان اورجینال پایبند بود ولی نسخه سوم نبود
    ریمیک کردن بازی‌ها به چند دلیل انجام میشه
    1- مکانیکهای بازی قدیمی شده باشه
    ٢- بخوان داستان بازی رو به کل یه در بعضی قسمتها تغییر بدن
    3- گرافیک بازی منسوخ شده باشه
    این 3 دلیل اصلی انجام ریمیک هست
    حالا از خودتون سوال کنید لست اف اس به کدومش نیاز داشته؟!

    Little samulJin sakaiAmir Naderi
    • Squatlatex2 گفت:

     اون بالا تعریف ریمیک رو گفتم هیچ کدوم از این حرفا جزئش نیست هیچ بایدی هم درکار نیست بعدشم یک pcپلیر حاضر میشه لست ۱ رو با اون گرافیک و گیم پلی که ذره ای المان مخفی کاری نداره بره؟
     بحث تجاری ماجرا رو در نظر نمیگیرد تقصیر منه؟

     farshadx
     • farshadx گفت:

      تعریف ریمیک؟!
      داری جک تعریف میکنی؟!
      من برات مثال زدم بعد رفتی از ویکی پدیا لینک اوردی؟!🤦‍♂️
      “”لست ۱ رو با اون گرافیک و گیم پلی که ذره ای المان مخفی کاری نداره بره؟””
      تا دیروز بازی کاملا بی نقص بود از نظرتون چی شده دیروز تا حالا؟!

      • Squatlatex2 گفت:

       حرف مفت کنتر نمیندازه من برای تو هیچ لینکی نفرستادم و روی صحبتن با تو نبود که وریدی وسط.
       بازی بی نقض وجود ندارد حرفی که خودم زدم رو بهم بگو نه حرف فن بوی هایی مثل خودت رو بهم نسبت نده.
       گفتی چه تغییری کرده گفتم اینهاست حالا نمی‌فهمی من چیکار کنم من خودمم گفتم این بازی رو ۷۰ دلار نمی‌گیرم ولی ساختش بخاطر pc گیمر ها و گیمرهای جدید بوده دیگه هم حوصله بحث باهات رو ندارم.

   • Make و made یه معنی میده
    چه remake باشه ، چه remade باشه ( که ندیدم همچین اصطلاحی هیچ جا ) چه rebake باشه هیچ فرقی نمیکنه ، ریمیک یعنی ساخت دوباره ی بازی با تغییراتی که دلیلش فرسوده شدن بازی اصلیه
    ریمستر یعنی بهبود همین چیزایی که میگی

    KiafarshadxLittle samul
 • A,sh گفت:

  بستگی داره کسی که نسخه اصلیو نرفته اره ارزش داره ولی در کل بنظرم ۵۰ دلار منطقی تر بود

  Little samulAli984deathwings
 • این بازی صددرصد ارزشش را دارد.
  حاضرم هزاران دلار بدهم و شاهکار بازی کنم اما اشغال های رقیب را با بودجه های نیم میلیارد دلاری و کپی پیست کردن انگلیس به مکزیک بازی نکنم.
  یادتان نرود این سری بازی پر افتخار ترین بازی تاریخ است و ا
  دو نسخه از این فرانچایز از تمام تاریخ نسخه هلو فینفینیت بیشتر جایزد دارد
  اشغال پلیر ها لطفا بازی نکنند

  Mrحسین فن پلی استیشنAgha PouriaThe OutsidernooriAloy versus
 • Albert گفت:

  به نظر خودم اگه با یه کالکشن همراه با مولتی و ریمستر لست 2 عرضه میکردن بهتر بود و ارزش خرید بیشتری داشت و 70 دلار یکم زیاده ترول ها هم یادشون نره قبل از ریمیک لست خود مایکروسافت هیلو 1 و 2 رو ریمیک کرد و با قیمت کامل میداد برای فروش اونم بازی هایی که صرفا 10 سال از مدت اومدنشون گذشته بود !

  Squatlatex2Kحسین فن پلی استیشنdeathwings
 • Acgod گفت:

  هدف سونی فروشش روی pc بعیده فروش بالایی رو ps5 بکنه

 • ninja_gaiden گفت:

  همه می دونن من فن ایکس باکسم ولی اگر فن سونی هم بودم قاعدتاً از ۷۰ دلار بودن یک بازی ریمیک خوشحال نمی شدم …اما برخی حتی اگر بگی ریمیک بازی ۲۰۰ دلار هم هست باز نمیخوان از شرکت محبوبشون یه انتقادی کنن .. انگار مثلا انتقاد کنن من که فن ایکس باکسم خوشحال می شم …

  تو رو خدا تن به هر قیمتی ندین تا این استانداردی نشه برای ریمیک های بعدی …

 • چیزی را خواستم عرض کنم.
  بنده اینجا حضور دارم تا عدالت را بر قرار کنم و نگذارم که سونی فن ها مظلوم واقع شوند
  تا زمانی که امثال اخرین دلقک از ما(به قول آن کاربر) و kdhd در سایت حضور دارند و روح بخش صنعت گیم را ترول میکنند بنده اینجا حضور دارم تا عدالت را به ارمغان بیاورم و نگذارم سونی فن ها ساکت بمانند.
  این منفوریت را به جان میخرم که سایت را ترول های دلقکی مانند امثال این ها پر نکنند.
  اگر می بینید بنده اینطوری صحبت میکنم دلیلش را بدانید.
  این منفوریت را برای تمام سونی فن های این سایت به جان میخرم❤️
  تقدیم به روح بخش فن ها💙

  GHOST_SHADOWSquatlatex2god of warحسین فن پلی استیشنThe Outsidernoori
  • GHOST_SHADOW گفت:

   ۱_ همیشه سعی کنید طرف حق باشید نه طرف آنچه دوست دارید
   ۲_ به آخرین میان ما توجه نکن اون ترولی بیش نیست ، بار ها راجب ایکس باکس هم چرت و پرت گفته ، کلا انگله و طرفدار هیچکس نیست
   ۳_ شما نمی خواد نگران فنبوی ها باشی
   اینجا (( افسر جنگ نرم سونی )) و (( گیمر دهه نود )) به تنهایی کل بار چرت و پرت فن بوی های سونی را بر دوش می کشد

 • god of war گفت:

  ایا این بازی 70 دلار می ارزه؟
  قطعا خیر
  ایا اسم و لوگوی ناتی داگ باعث می شع من 70 دلار پول این ریمیک رو بدم
  قطعا بله
  درسته این ریمیک هر چ قدر هم با کیفیت باشه ولی باز هم 70 دلار نمی ارزه
  ولی لست و ناتی داگ مقدس برای شخص من بیشتر از این می ارزه ک بخوام فکر کنم اگه اگه الان 50 دلار بود می خریدم و الان باید از یوتویب ببینم
  حالا شما اسمشو بزار نفهم بودن ولی این بازی برای من بیشتر از یه بازی بوده
  اگه یه نفر تا حالا لست بازی نکرده
  بهترین فرصت برای وارد شدن ب این دنیا رو داره ک فکر می کنم جامعه هدف این بازی همون افراد باشن

  Squatlatex2Invisible bearded userMrgod of warAli984
 • سلیقه من نیست حاضر نیستم همچین پولی بدم

  Amir Naderi
 • MEDIUM گفت:

  جوابش خیلی سادست ، با اینکه این بازی جزو یکی از 10 تا بهترین بازی های عمرم هستش ولی خرید این بازی در صورتی منطقیه که قبلا نسخه اورجینالش رو تجربه نکرده باشی…

  Mohsenj74
 • adams-khersi گفت:

  کلا سونی هم‌ از اواسط نسل ۸ شیردوشی رو شروع کرد البته نمیشه هم ایراد گرفت، وقتی راکستار هم با اون ریمستر داغونش شیردوشی می‌کنه چرا سونی نکنه؟!

  حسین فن پلی استیشنnoori
 • masoud گفت:

  به نظر من ناتی داگ به خاطر pc ریمیک کرد گیم رو
  الانم روی فروشش روی pc حساب باز کردن
  به هر روی ما که اشتراکی بازی میکنیم

  Squatlatex2A,sh
 • Total War گفت:

  برای کسایی که نسخه اصلی رو تجربه نکردند قطعا ارزش خرید رو داره
  برای کسایی که هم نسخه اصلی رو چندبار تجربه کردند هم باید وایستاد و دید کیفیت کلی ریمیک در چه سطحیه و بعد درباره ی خریدش تصمیم گرفت

  nooriAli984Mohsenj74A,sh
 • یوهان گفت:

  خب برای ایرانی ها کمی ۷۰ دلار زیاده🌚
  ولی خب به شخصه به نظرم کسایی که تو نسل هفت یا هشت بازی کردنش ارزش نداره راستش…
  ولی برای کسایی که تا حالا بازی نکردنش تجربه خیلی شیرینی میتونه باشه😍🗿🤝

  Invisible bearded userSquatlatex2Ali984Mohsenj74Little samul
 • we are gamer گفت:

  نمیشه بهش گفت ریمیک چون توی ریمیک همه چی تقریبا عوض میشه مخصوصا داستان که یا چیزی بهش اضافه میشه یا کلا به یه شکل دیگه روایت میشه و خود دراکمن تو مراسم گفت صداگذاری جدیدی انجام شده برای شخصیت ها. از نظر گرافیک و گیم پلی هم از پارت دو استفاده شده که اون رو میشه گفت تغییر ولی باید قبول کرد که ریمستر سال ۲۰۱۴ خودش همچنان یکی از بهترین گرافیکارو داره. بطور کلی بیشتر اینکه یه ریمیک باشه میشه گفت definitive edition هستش مثل کاری که با مافیا کردن که در هر صورت قیمتش زیاد مناسب نیست. میتونستن حداقل اگه قیمت رو تغییر نمیدن بیان بگن کسایی که نسخه اول یا پارت دو رو دارن با یه مبلغی به نسخه جدید بروزش کنن یا مثلا کسایی که گرون ترین نسخه پارت دو گرفتن برای اونا مجانیه

  AL1K1NG
 • mamad1166 گفت:

  برای چه کسی ؟ منی که یکبار بازی کردم خیر !
  کسی که بازی نکرده و در هرجا غیر ایران هست بله

  Ali984Squatlatex2
 • GHOST_SHADOW گفت:

  در اینکه گیم بینظیریه شکی ندارم
  در اینکه ریمیک عالی ای هم هست شکی ندارم
  ولی خدایی هفتاد دلار ؟ انصافا خیلی زیاده

  Ali984Squatlatex2
 • Ninja theorey گفت:

  مگر ریمیک یک بازی چقدر زمان و هزینه بردار هست که باید قیمت یک بازی جدید را با طرفداران کنسول ps حساب کنید .
  این پول پرستی نشون میده

  Squatlatex2
 • ( joel ) گفت:

  به نظرم ۴۰ دلار به خاطر زحمتی که تو این مدت کشیدن و همچنین dlc شاهکار بازی میتونست مناسب تر باشه🤔

  Ali984A,shSquatlatex2
 • اگه ریمستر بود نه
  اما اینکه ریمیک هستش قطعا بحثش فرق میکنه
  البته عاقلانه‌تر این بود که ی قیمت ۵۰ دلاری ثبت کنن براش نه ۷۰ !

  nooriAli984A,shdeathwingsSquatlatex2
 • 30nabhl گفت:

  پولشو اگه داشتم ارزششو داشت
  ولی ندارم کرکی رو پیسی میزنم
  خوشحالم که خیلیا دارن ارجینال بخرن و باعث میشن این صنعت پابرجا بمونه
  ولی خدایی با این وضع دلار انصافا نیس
  ………
  دوستان کسی از آنچارتد نسخه pc خبر داره؟
  قرار نبود ۲ روز پیش بیاد؟ 🤔🤔

  god of warA,shLittle samulSquatlatex2
 • بسیار عالی قیمت‌گذاری شده و به نظرم سونی خیلی فکر شده کار کرده. قیمت 70 دلاری هیچ مشکلی نداره. بالاخره ریمیک شده، درسته core گیمپلی همونه درسته داستان تغییری نکرده درسته موشن کپچر دوباره نکردن، درسته ساختار گیمپلی همونه.

  و مهم‌تر از همه درسته وقتی با یه سری صحبت می‌کنی، میگن این پروژه کوچیک بوده، این پروژه باعث عقب افتادن بقیه بازی‌های ناتی داگ نمیشه و مشکلی نداره و اعتقاد دارن که این پروژه کلا بخاطر اخراج نشدن تیم فنی ناتی داگ بوده. ولی در عین حال به طرزی کاملاً جادویی، همین افراد اعتقاد دارن، این پروژه بسیار پرخرج بوده و منابع اولیه زیادی لازم داشته و یک بازی از ابتدا ساخته شده اس بنابراین، چون ناتی داگ واقعا زحمت کشیده. بنابراین، ۷۰ دلار به هیچ عنوان پولی نیست. منطقی بسیار عالی.

  خلاصه خیلی Magical به نظر عده‌ای، این پروژه در عین این که بهترین انتخاب برای ریمیک بوده و پروژه‌ای دم دستی برای آشنایی با پلی استیشن 5 بوده، اما در عین حال، خیلی پرخرج و پرهزینه بوده که 70 دلاری بودنش رو توجیه میکنه. یعنی هیچ تفاوتی بین یک بازی جدید و ریمیک بازی قدیمی ناتی داگ نیست.

  واقعاً قیمت مناسبی داره، البته اگر سونی ۳۰ دلارشو پس بده.

  KiaیوهانDARKSIRENAmir NaderifarshadxUncle BroomInvisible bearded userAL1K1NGcapitan pricePlaystation Tmore
  • sorena گفت:

   خوب شد تا آخر خوندم😑و وسطای کار کنترل از دست ندادم D:

   Little samulیوهان
  • god of war گفت:

   خسته نباشید اقای کریمی
   بله قیمت 70 دلاری برای این ریمیک واقعا منطقی نیست و حق با شماست
   ولی ما هیچ وقت نگفتیم پروژه کوچیک بوده فقط می گیم این بازی باعث عقب افتادن ناتی داگ نخواهد شد
   چرا ک ناتی داگ با استخدام ها بزرگ تر از قبل شده و با یه برنامه ریزی خوب هم می شع طرفتاران لست رو خوش حال کرد و هم برای پروژه عظیم اینده بودجه فراهم کرد واز همه مهم تر در برنامه های ناتی داگ برای نسل 9 خللی ایجاد نشه
   قبلا هم گفتم شما دارید خیلی خیلی زود قضاوت می کنید
   اگه ناتی داگ مانند نسل 8 حداقل دو بازی عظیم و شاهکار {لست 2 و انچارتد 4} عرضه نکرد بله من تا اخر عمرم هر چی شما بگی بدون فکر کردن قبول می کنم
   پ ن : هر چند به نظر شما لست 2 اورترید هست و اصلا بازی شاهکاری حساب نمی شه و نمره 8 براش کافیه ولی نمی دونم چرا اینقدر برای بازی های اینده ی ناتی داگ نگرانید

   یوهانInvisible bearded user
   • AL1K1NG گفت:

    لست ۱ رو گفته اورریتده و اتفاقا به نظرش لست ۲ آندرریتده

    Squatlatex2
    • لست 2 به نظرم آندرریتد نیست بازی اون همه جایزه گرفته دیگه چه آندرریتدی؟ :دی، به نظرم در زمینۀ گیمپلی بین بازی‌های سینماتیک جزو بهترین‌هاست و واقعاً با باز کردن جهان بازی و طراحی مرحله خیلی خوب و این که شیوه های مختلفی میشه بازی رو پیش برد «تقریباً» در قالب یک بازی سینمایی کار خیلی بزرگی کردن.
     این بنده خدا هم کلا مشکل داره، به نظرش کسی که tlou رو شاهکار خطاب نکنه نباید در مورد این بازی ها صحبت کنه یا نگران آینده استودیو باشه، مثلا من که از آنچارتد 2 به عنوان یکی از بهترین های صنعت گیم نام میبرم اصلا نباید نگران آینده استودیو باشم. یه بار قبلا به همین شخص گفتم، من اگر به تمام بازی های ناتی داگ 2/10 بدم میتونم در مورد اثری بعدیشون هم نظر بدم. نگران باشم یا نباشم اصلا اهمیتی نداره شما هم یا میتونی موافق باشی یا نقضش کنی. این طرز صحبت کردن، به شدت کودکانه اس که چون تو عقیده داری فلان بازی شاهکار نیست پس بازی نکن. lmao یه دور خودش نمیخونه چی نوشته :دی
     این مورد هم اضافه کنم من به خیلی از استودیوها اهمیت نمیدم و در موردشون نظر میدم، حتما نباید در چیزی دخیل باشی یا برات اهمیت داشته باشه که نظر بدی در موردش. مثل این که عده‌ای از اصول اولیه بحث و کامنت گذاشتن اگاهی ندارن مثلا من باید وسط جنگ روسیه و اوکراین باشم یا ارتباطی باهاش داشته باشم یا برام اهمیت داشته باشه تا در موردش نظر بدم. حقیقت اینه هر وقت انسان اراده کنه میتونه در مورد هر چیزی نظر بده.

     farshadxSquatlatex2Little samul
     • god of war گفت:

      بله شما درست می گید
      هر کسی هر نظری می تونه داشته باشه و این جامعه ازاد رو می سازه
      شما می تونید لست 2 رو اورترید بدونید ولی بیشتر از ما فن های سونی پیگیر اخبار لست ریمیک باشید و اینده ی استادیو رو تحلیل کنید
      ولی این حرفتون وقتی منطقی می شع ک شما درباره تمام بازی هایی که ب نظرتون 8/10 هست همین پیگیری رو داشته باشید
      من نگفتم چون بازی رو شاهکار نمی دونید بازی نکنید اتفاقا بار ها دوستان ک هیتر بودن رو ب تجربه ی این عنوان تشویق کردم فقط گفتم این پیگیری برای یه نفر ک لست براش بازی خوبی هست و نه شاهکار زیاده
      من جمله ک نظر شما رو خیلی سخت درباره ی بازی های ایکس باکس می شع فهمید {گرز و هیلو مثلا}
      ب هر حال ممنون ک نظرات خردساله ی منو تایید و جواب می دید
      { عده‌ای از اصول اولیه بحث و کامنت گذاشتن اگاهی ندارن}
      قول می دم هر وقت مقاله ایی در سایت برای اصول اولیه کامنت گزاشتن نوشته شد حتما بخونم هر چند ب نظرم این اون حرفتون ک هر کس می تونه نظرش رو بگه رو نقض می کنه
      باز هم ببخشید سرتون رو درد اوردم

      Ali984
      • فکر کنم خوددرگیری داری برادر؟ من در مورد tlou 2 حرف زدم؟ تو اومدی بحث اورریتد بودن tlou رو دوباره از اول باز کردی و اسپم دادی.

       GHOST_SHADOW
       • god of war گفت:

        اون بحث ک هیچ وقت تموم نشد و تا اخر دنیا هم می تونه ادامه پیدا کنه
        و همچین بی ربط هم ب موضوع نبود
        کاش زمان انتشار این چنین مقالاتی شما رو بیشتر می دیدیم
        https://gamefa.com/650252/the-last-of-us-2/

        GHOST_SHADOW
        • مقالات مدح و ثنا؟ بیا برای دلگرمیت:

         GOD OF WAR 2018 بهترین اثر تاریخ است، در حدی خوب است که گیمرها را به بعد جدیدی از عرفان وارد می‌کند. الان راضی‌ای؟ تا درودی دیگر بدرود.

         KiapsychoGHOST_SHADOW
      • Armin Ezati گفت:

       دادش الان داشت از گیم پلی لست ۲ تعریف میکرد ایشون 😂
       Overrated بودن یا نبودن یک بازی هم به اون شخص مربوط میشه شما نمیتونی به این دلیل به یک نفر حمله کنی
       متاسفانه فن بوی های هر دو کنسول اصلا توانایی شنیدن حرفی رو که به بازی های انحصاری شون انتقاد کنه رو ندارند

       Kia
   • 1- دوازده تا پروژه هم رلیز کنه، از بیهوده بودن این پروژه چیزی کم نمیشه، چون 12 میتونست به علاوه ریمیک jack and daxter بشه نه ریمیک tlou
    2- من نگفتم شما از کوچک بودن پروژه صحبت کردی، گفتم «یک سری» که وقتی به نفعشونه میگن پروژه کوچیک بوده و مشکلی برای ناتی داگ ایجاد نمیشه، وقتی به نفعشون نیست میگن پروژه بزرگ بوده و قیمت 70 دلاری مناسبه.

    KiaTemporaryUserfarshadxLittle samulDARKSIREN(MANI(yas fangod of war
   • A,sh گفت:

    البته لست یکو گفتن 8از 10 میدن و لست 2 رو 9از10 میدن و اگه اشتباه نکنم لست 2 رو جزو 5 بازی برتر نسل 8 میدونستن

    Little samulمحمد حسین کریمی
  • 30nabhl گفت:

   😂😂
   اولش فک کردن واقعا داری از این قیمت دفاع میکنی 😅
   آخرشو خیلی خوب اومدی 👌

 • Rich Man گفت:

  قبول دارم که عجیبه اما این بازسازی خود دست پخته ناتی داگه . بنابراین با اثری ارزشمند طرف هستیم .

  Ali984god of war
 • HT گفت:

  و منی که سال هاس در انتظار ریمیک گاد یک و دو هستم …..
  هی چه دورانی داشتیم اون زمان من سگا داشتم بعد پلی وان بود میرفتیم کلوپ یا گیم نت و بازی میکردیم کراش …ی خورده بزرگ تر شدیم من عاشق پلی وان شده بودم ولی زمزمه پلی تو همین گاد پیچیده بود و من بجای وان ….پلی تو خریدم گیرون تر بود ولی هر جور شد خریدمش وای …چه حسی داشت وقتی که برای اولین بار اون مار بزرگه رو با دوتا بچه هاش دیدم 🥲🥲🥲🥲 امیدوارم این نسل حداقل ریمستر کنه برای ps5 سه گانه گاد رو یا ریمیک …
  میدونم احتمالا میگین فن ایکس باکس تو اره فن ایکس باکس هستم ولی فن بوی نیستم و هیچ نشده بازی های خوب سونی رو تجربه نکنم. من گاد ۲۰۱۸ رو تجربه کردم داخل گیم سنتر سر کوچمون ….خداشکر اینجا یک گیم سنتری هستش که من بازی های مورد علاقمو بازی کنم نظیر گاد .. لست …. بلادبورن

 • Ramin گفت:

  یادش به خیر هفت هشت سال پیش ، تا ps4 خریدم رفتم توپخونه یه دیسک کارکرده tlou1 remastered خریدم ۵۰ هزار تومن.یکی از بهترین بازی های عمرم بود.
  در مورد قیمت نسخه ی ریمیک هم به نظرم عجیب نیست زیاد ولی اگه به کسایی که نسخه قبل رو دارند، یه تخفیفی می دادن خوب می شد.