وقایعی که باید در سریال ارباب حلقه‌ها مشاهده نماییم

28 خرداد 1401 - 12:00

سریال ارباب حلقه‌ها که تحت عنوان The Rings of Power شناخته می‌شود، در دورانی به وقوع می‌پیوندد که اتفاقات بسیار مهمی رقم خورده است.

این پروژه مورد انتظار کمپانی آمازون که تا چند ماه دیگر پخش خود را آغاز خواهد کرد، پس از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت، تازه‌ترین اقتباس از آثار جی. آر. آر. تالکین (J. R. R. Tolkien) می‌باشد که وقایع دوران دوم سرزمین میانه را در غالب سریالی تلویزیونی برای مخاطبین به ارمغان خواهد آورد.

در دوران دوم سرزمین میانه اتفاقی رقم خورده که نتیجه آن را در ساخته‌های پیتر جکسون (Peter Jackson) مشاهده کرده بودیم؛ ساخت حلقه‌های قدرت که منجر به بزرگترین نبرد بین نیروهای خیر و شر شده بود. با این حال ساخت حلقه‌های قدرت، تنها اتفاق مهم این دوره نبوده‌ است.

در طول بیش از سه هزار سال از مجموعه وقایعی که تالکین به نگارش درآورده است، سلسله اتفاقات گسترده‌ و ریز و درشتی رقم خورده که ما انتظار داریم تا در سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power با برخی از پراهمیت‌ترین آنان روبرو شویم.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا 10 واقعه مهم و حیاتی که انتظار می‌رود تا در سریال حلقه‌های قدرت به آن‌ها پرداخته شود را معرفی نماییم.

10-ساخت باراد-دور یا برج تاریک

اگر که از طرفداران آثار تالکین باشید، قطعاً با برج باراد-دور یا برج تاریک آشنایی دارید. سازه‌ای بسیار بلند و وحشتناک که چشم شعله‌ور سائورون بر فراز آن نسبت به تمام سرزمین میانه دید داشته و طبق صحبت‌های گندالف، اگر که کسی وارد این برج مخوف می‌شد، هرگز نمی‌توانست از آن خارج شود.

نکته حائز اهمیت، این است که برج باراد-دور در دوران دوم ساخته شده است، جایی که سریال حلقه‌های قدرت به وقوع خواهد پیوست. این که چه وقایعی رقم می‌خورد که نیروی تاریکی به ساخت چنین سازه‌ مخوفی روی خواهند آورد تا در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها شاهد آن باشیم، مسئله‌ای است که هر یک از طرفداران این فرنچایز مشتاق تماشایش هستند.

همچنین این که چشم نمادین سائورون به چه صورت بر نوک این برج قرار می‌گیرد، موضوعی است که سازندگان این سریال باید بتوانند آن را نمایش دهند.

9-نبرد داگورلاد

احتمالاً صحنه حماسی و آغازین سه‌گانه پیتر جکسون را به یاد دارید. جنگی عظیم که بین نیروهای متحد باقی‌مانده از انسان‌ها و الف‌ها با نیروهای تاریکی در گرفت و تحت عنوان نبرد داگورلاد شناخته می‌شود.

در فیلم دوم از این سه‌گانه نیز مشاهده کردیم که فرودو، سم و گالوم در حال گذر از مکان این نبرد بودند که مملو از باتلاق‌های نفرین شده و مخوف بود. جایی که اجساد باقی‌مانده از نیروهای انسان‌ها و الف‌ها در سرتاسر آن شناور مانده و صحنه‌های وحشتناکی را رقم زده بودند.

نبرد داگورلاد به عنوان بزرگترین و مهمترین رویارویی نیروهای خیر و شر در دوران دوم شناخته می‌شود که منجر به شکست سائورون شده و ما تا به الان تنها شاهد فلش‌بک و یکسری اشارات به آن بوده‌ایم. این واقعه‌ای خواهد بود که به احتمال بسیار زیاد در یکی از فصول سریال حلقه‌های قدرت شاهدش خواهیم بود.

مسئله‌ای که امیدواریم تا کمپانی آمازون به بهترین شکل ممکن این نبرد حیاتی را به تصویر بکشد.

8-سقوط شهر میناس ایثیل

در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها شاهد شهری زیبا در امپراطوری گاندور به نام میناس تیریث بودیم که رقم زننده نبرد پایانی بود. با این حال باید بدانید که امپراطوری گاندور در دوران دوم سرزمین میانه، بر شهری بسیار زیبا که تحت عنوان برج ماه شناخته شده بود حکم‌رانی می‌کردند. جایی که به عنوان خواهر میناس تیریث شناخته می‌شد.

شهری که در وقایع بازی Middle-earth: Shadow of War شاهد سقوطش به دست نیروهای سائورون بودیم. این مکان در یک نبرد نفس‌گیر به دست پادشاه نزگول‌ها افتاده و به مرکز عملیاتی وی تبدیل شد.

این شهر کوهستانی که در طی حمله سهمگین سائورون به طور کامل نابود شد، واقعه مهمی است که باید در سریال حلقه‌های قدرت به آن پرداخته شود. تماشای دوران اوج و شکوه میناس ایثیل، مسئله‌ای خواهد بود که اگر به درستی به تصویر کشیده شود، قطعاً به یکی از نقاط قوت این مجموعه تلویزیونی تبدیل خواهد شد.

7-تولد ایسیلدور

ایسیلدور، جنگجویی که در نبرد نهایی با ارتش سائورون موفق شد تا انگشت او را بریده و حلقه را از دستش جدا کند. کسی که جد اراگورن بوده و با تصاحب حلقه، زمینه نابودی خودش را فراهم کرد.

تولد این شخصیت در دنیای تالکین، اتفاقی تاریخی بوده است. کسی که نه تنها حلقه را از دستان سائورون جدا کرده، بلکه جد یکی از قهرمانان بزرگ سرزمین میانه نیز بوده است. مشاهده او در سریال حلقه‌های قدرت می‌تواند به واقعه جذابی تبدیل شود.

6- نابودی جزیره نومنور

نومنور، جزیره‌ای دور افتاده در سرزمین میان بود که نژاد انسان‌ها وظیفه کنترل آن را بر عهده داشتند. با این حال آخرین پادشاه آن‌ها تسلیم وسوسه‌های سائورون شد و به نیروهای تاریکی پیوست. سائورون با وسوسه‌ این پادشاه، او را متقاعد کرد که بر علیه سرزمین‌های نامیرا اعلان جنگ کرده و ارتشش را برای نابودی آن‌ها بسیج نماید. با این حال این مسئله باعث شد تا نامیراها این جزیره و ساکنانش را در اعماق دریا غرق کرده و رویدادی فاجعه‌بار را پدید آوردند.

افرادی که از این واقعه مهلک جان سالم به در بردند، یاوران‌الف نام گرفته و راهی سرزمین‌های اصلی شدند تا بنیان‌گذار امپراطوری‌ گاندور شوند. مردمی که به عنوان نیاکان شخصیت اراگورن شناخته می‌شوند.

مشاهده این واقعه و غرق شدن یک جزیره به صورت کامل، ایده‌ جذابی است که کمپانی آمازون می‌تواند در سریال حلقه‌های قدرت برای مخاطبینش به ارمغان بیاورد.

5-شکل گرفتن جهانی جدید و غیرقابل دسترس

پس از وقایعی که به غرق شدن جزیره نومنور ختم شد، مردمان نامیرا تصمیم گرفتند تا جهان خود را اصلاح کرده و آن را از سرزمینی مسطح و صاف، به شکل دایره دربیاورند تا از خطر حمله در امان باشد.

این تصمیم باعث شد تا هیچ موجودی حق ورود به این سرزمین را نداشته باشد، مگر این که اجازه آن را کسب نماید. در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها شاهد بودیم که گندالف از معدود افرادی بود که از این اجازه برخوردار بود و فرودو را در پایان مسیر حماسی‌اش، به این سرزمین برد.

قاعدتاً این که یک سرزمین مسطح به دایره تغییر پیدا کند، واقعه‌ای خواهد بود که تا به حال در سینما و تلویزیون مانندش را مشاهده نکرده‌ایم. اگر که این اتفاق در جریان سریال ارباب حلقه‌ها رخ بدهد، قطعاً رویدادی به یاد ماندنی را رقم خواهد زد.

4-لنگرگاه اومبار

اومبار شهری واقع در بخش جنوبی سرزمین میانه بود که محل استقرار نومنوریان باقی‌مانده شده بود. افرادی که به هیچ عنوان در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها حضور چشم‌گیری نداشتند و تنها در نبرد پایانی فیلم سوم جزوی از ارتش سائورون شده بودند.

این شهر که به عنوان یک لنگرگاه شناخته شده بود، بعدها به مکانی برای دزدی و فساد تبدیل شده و مردمانش به سمت تاریکی گرایش پیدا کردند؛ تا جایی که در نهایت به بخشی از ارتش سائورون تبدیل شدند. این که بتوانیم دوران اوج این لنگرگاه و مردمانش را مشاهده نماییم، می‌تواند به یکی از نکات جذاب سریال تبدیل شود.

3-نبرد گواتلو

نبرد گواتلو که رویارویی خونین نیروهای تاریکی با ارتش الف‌ها بوده است، در رودخانه گریفلاد به وقوع پیوست و منجر به عقب نشینی نیروهای سائورون شد. نبردی سهمگین که هزاران سال پیش از آخرین نبرد دوره دوم سرزمین میانه رقم خورده است.

علی‌رغم این که سائورون و نیروهایش از شکست حتمی در این نبرد جان سالم به در بردند، با این حال چنان درگیری خونینی بین آن‌ها شکل گرفت که به تصویر کشیدن آن در سریال حلقه‌های قدرت برای پایان دادن به یک فصل، می‌تواند به حد کافی حماسی باشد.

همچنین با توجه به این که شخصیت‌های الف بسیاری هستند که در سینما شاهد آن‌ها نبوده‌ایم، این نبرد می‌تواند فرصت خوبی باشد تا بیش از پیش با قهرمانان این نژاد محبوب دنیای تالکین آشنا شویم.

2-نابودی سرزمین هولین

با توجه به این مسئله که سریال حلقه‌های قدرت، بر روی خلق این حلقه‌ها تمرکز خواهد داشت، پس باید با مکان ساخت آن‌ها که در سرزمین هلیون واقع است نیز روبرو شویم.

چند دهه پیش از نبرد گواتلو، سائورون به سرزمین هلیون حمله کرد تا این مکان و مردمش را یک‌بار برای همیشه از روی نقشه محو نماید تا بتواند خود در آن‌جا به ساخت حلقه روی بیاورد. این سرزمین که در شکل‌گیری حلقه‌ها نقش بسیار مهمی داشته ، در فیلم‌های سینمایی مورد اشاره قرار نگرفته است. تماشای این مکان به همراه مردمش می‌تواند تماشاگران سریال را بیش از پیش با وقایع کلیدی دنیای تالکین آشنا نماید.

1-پیدایش نزگول‌ها

نزگول‌ها، شامل 9 پادشاه از نژاد انسان‌ها بودند که هر یک حلقه‌ای را در اختیار داشتند، ولی طمع قدرت باعث فساد در آن‌ها شد تا جایی که به برده سائورون تبدیل شدند.

این موجودات که نه می‌توان آن‌ها را زنده خطاب کرد و نه مرده، پیش از نبرد داگورلاد خلق شدند. موجوداتی شبح مانند که با صدای گوش خراش و لباس‌های خوف‌ناکشان شناخته می‌شوند. قطعاً یکی از مسائل مهمی که سریال حلقه‌های قدرت باید به آن بپردازد، نمایش این پادشاهان و چگونگی به فساد کشیدنشان خواهد بود.

منبع: کولایدر

GidoraDARKSIRENAlireza1882meysambAli. Gamer. StyxBahador

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید