تعداد بازیکنان Metal Gear Rising Revengeance به حدی بی‌سابقه رسید

4 خرداد 1401 - 12:58

تعداد بازیکنان بازی Metal Gear Rising Revengeance به میزانی افزایش یافت که از زمان عرضه‌ی این عنوان در سال 2014 تا کنون بی‌سابقه بوده است.

این بازی به دلیل فراگیر شدن میم‌هایش و افزایش محتوای مربوط به آن در توییچ (Twitch)، دوباره احیا شد و شمار بازیکنان آن به میزانی رسید که از زمان عرضه‌ی این بازی و طی هشت سال گذشته سابقه نداشته است.

به گفته‌ی صفحه‌ی رسمی توییتر PlayTracker، بنا بر میانگین بازیکنان Revengeance در هر ماه، تعداد بازیکنان این عنوان از ماه آوریل 2021 تا کنون رشدی هزار درصدی را تجربه کرده است. همچنین، با توجه به اطلاعات وبسایت Steamcharts، رشد تعداد بازیکنان این بازی قابل مشاهده است.

این عنوان هنگام عرضه‌ی خود در ژانویه‌ی 2014، به میانگین 1900 بازیکن همزمان دست پیدا کرده بود و پس از سقوطی قابل توجه، میانگین 100 تا 200 بازیکن همزمان را رقم زد. طی سال‌های بعد، احتمالاً به دلیل تخفیفات این بازی در فروشگاه‌ها یا تبلیغات آن، چند افزایش چشمگیر در تعداد بازیکنان این بازی رقم خورد، اما هیچکدام آن‌ها به اندازه‌ی رشد کنونی نبود.

این افزایش تعداد در پلتفرم استیم تا دسامبر 2021 که با آغاز فراگیری نسبی میم‌های Revengeance مصادف شد، چندان قابل توجه نبود. همچنین، طی پنج ماه گذشته، چندین ویدئوی پربازدید این بازی در یوتیوب قرار گرفت که VOD و گزیده‌هایی از پخش زنده‌ی استریمرهای پربیننده‌ی توییچ نیز در بین آن‌ها وجود دارد.

این بازی از دسامبر، ماهانه حدود 300 بازیکن جدید دریافت کرد تا اینکه در مارس 2022 دچار افتی کوچک شد و در حال حاضر، به میانگین 1200 بازیکن در 30 روز گذشته دست پیدا کرده است. در واقع، در مقایسه با میانگین ثابت سال‌های گذشته‌ که 150 تا 200 بازیکن همزمان را شامل می‌شد، این میزان تنها در پلتفرم رایانه‌های شخصی به رشدی 500 درصدی رسیده است.

شایان ذکر است که اگرچه یکی از علل این رشد چشمگیر، فراگیری اخیر میم‌های این عنوان بوده است، اما علت دیگر آن به کیفیت مطلوب این بازی آن هم پس از گذشت سال‌ها از انتشارش برمی‌گردد. کم‌تر استودیویی وجود دارد که به خوبی پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) بازی‌های اکشن با محوریت مبارزات تن به تن بسازد. Metal Gear ساخته‌ی دست سازندگان سری Bayonetta مبارزاتی هیجان‌انگیز دارد و البته، از دیالوگ‌هایی بهره می‌برد که انگار از ابتدا برای خلق میم نوشته شده‌اند.

امینmgs tpp 2015DARKSIRENdeathwingsAbayanآرینHunTeR007IrNPorfosorKurosmeysambAbbas6868MahyarMsmهادی صفاییMsadeq361Reversepointاتزیو آدیتورهAhmad_TRKalinerdامیر حسینmore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید