شایعه: احتمال تاخیر Forspoken برای دومین بار وجود دارد

1 خرداد 1401 - 18:24

بنابر تصمیم اسکوئر انیکس حول بازۀ انتشار بازی مورد انتظار Final Fantasy 16، این احتمال وجود دارد که عنوان Forspoken برای دومین بار تاخیر بخورد.

بازی جدید استودیوی لومینوس پروداکشنز (Luminous Productions) یعنی Forspoken، ابتدا برای عرضه در ماه مه (خرداد-ژوئن) برنامه‌ریزی شده بود، اما برای اصلاح و پولیش بیشتر، تا 19 مهر 1401 (11 اکتبر 2022) تاخیر خورد. با این وجود، اگر Final Fantasy 16 برای عرضه در سال جاری برنامه‌ریزی شده باشد، احتمال تاخیر دوبارۀ Forspoken وجود دارد.

نیک بیکر (Nick Baker)، بنیان‌گذار پادکست XboxEra، مدتی پیش به این موضوع اشاره کرد:

این احتمال وجود دارد که اسکوئر باری دیگر تاریخ انتشار Forspoken را به عقب بیندازد، اما شرط رخ دادن این موضوع این است که آن‌ها تصمیم بگیرند Final Fantasy 16 را در سال جاری عرضه کنند.

اگرچه در حال حاضر چیزی مشخص نیست و احتمالاً حتی اسکوئر انیکس نیز تصمیمی مشخص را اتخاذ نکرده است، اما ممکن است Final Fantasy 16 جای Forspoken را گرفته و در بازۀ پاییز منتشر شود. چنین استراتژ‌ی‌ای دور از ذهن و غیرممکن نیست، مطمئناً Final Fantasy یک آی‌پی شناخته شده است و هر دو کمپانی سونی و اسکوئر انیکس ترجیح می‌دهند این عنوان در سریع‌ترین زمان ممکن در دسترس گیمرها قرار بگیرد.

از سوی دیگر، شاید پولیش بیشتر و بازنگری در برخی موارد، بازی Forspoken را به سطوح بهتری برساند و بتواند خود را بهتر مطرح کند.

در ماه گذشته، نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، تهیه‌کنندۀ بازی Final Fantasy 16، اعلام کرده بود که این عنوان به پایان مراحل ساخت خود نزدیک شده است:

توسعۀ جدیدترین بازی از سری Final Fantasy در مراحل پایانی ساخت خود قرار دارد. هدف ما حولFinal Fantasy 16 این است که داستان و تجربه‌ای درگیرکننده از گیم‌پلی یک عنوان تک‌نفره را با یکدیگر ادغام کنیم. بر خلاف بخش آنلاین که چندین بازیکن به طور همزمان به تصویر کشیده می‌شوند، این بازی تنها روی نفر متمرکز خواهد بود. این امر باعث می‌شود تا داستان‌ غنای بیشتری پیدا کند.

من در بزرگسالی در مورد جامعه یاد گرفتم و به خودم گفتم «واقعیت به آسانی یک بازی ویدیویی نیست». امیدوارم کسانی که زمانی Final Fantasy را کنار گذاشتند، به یاد بیاورند که در آن زمان شور و شوق آن‌ها برای بازی‌های ویدیویی چقدر زیاد بود.

نظر شما در این باره چیست؟

DARKSIRENPlayStation Studios PS5گیمری عادیKurosmeysambInvisible bearded userعلیBlackCityMohsenj74Jin sakaiP.morgan@alistarSquatlatexEMPEROR NIMA SHAMSSoldier (Wolf Edition)M.MTMengo
برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید