هر چیزی که درباره خودروی الکتریکی اپل می‌دانیم؛ اپل کار کجاست؟

30 اردیبهشت 1401 - 21:36
اپل کار چیست و کجاست؟

پروژه‌های بسیار کمی در دنیای تکنولوژی وجود دارند که به اندازه اپل کار (Apple Car) یا خودروی الکتریکی اپل تحت مراقبت‌های ویژه جهت جلوگیری از نشت اطلاعات قرار گرفته باشند.

اکنون در سال ۲۰۲۲ با وجود این که چند سالی از انتشار شایعات و گزارش‌های غیررسمی درباره این پروژه اپل می‌گذرد، اما هنوز هم جزئیات کمی برای اشاره، بحث و گفت و گو در دست داریم. البته این شرایط چندان هم عجیب نیست. اپل همیشه به محافظه‌کاری و پنهان‌کاری جزئیات پروژه‌های در دست توسعه خود معروف بوده است.

اپل اولین بار در سال ۲۰۲۱ میلادی وجود چنین پروژه‌ای را تایید کرد. ظاهراً پروژه خودروی اپل تحت نام رمز Project Titan یا پروژه تایتان با تمرکز و دقت بالایی دنبال می‌شود. از طرفی نمی‌توان استخدام متخصصان حوزه خودروسازی را نادیده گرفت. اپل طی ماه‌های گذشته، مدیران اجرایی بسیاری را از تسلا به تیم مخفی خود جذب کرده است.

در حالی که محصولات زیادی مانند اپل گلس یا هدست واقعیت مجازی/افزوده اپل وجود دارند که می‌توانند «چیز بزرگ بعدی» باشند، اپل کار هم پتانسیل بالایی برای تصاحب این جایگاه دارد. در سمت مقابل ساخت یک خودرو برای یک شرکت کامپیوتری، چالش بزرگی است اما اپل اولین برندی نیست که چنین کاری می‌کند.

هرچند بازار خودروهای الکتریکی روز به روز اشباع‌تر می‌شود اما تصور تهیه یک خودروی ساخت اپل، برای بسیاری از افراد جذابیت به شدت زیادی دارد.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که فروش آیفون‌های طی سال‌های گذشته با روندی نزولی همراه بوده است، بنابراین این شرکت وادار به ارائه چیزی جدید است تا حکمرانی خود بر صدر جداول را حفظ کند.

با این حال هنوز سوالات بزرگ بسیاری بدون پاسخ باقی مانده‌اند. آیا این فناوری، یک خودروی واقعی ساخت اپل خواهد بود که می‌توانیم آن را به منازل خود بیاوریم یا اپل صرفاً مشغول توسعه یک سخت افزار یا نرم افزار لایسنس شده برای ارائه به خودروسازان شخص ثالث است؟

در حال حاضر، به نظر می‌رسد گزینه اول احتمال بیشتری دارد و در ادامه دلیل آن را بازگو خواهیم کرد. پس با ما همراه شوید تا در این مقاله آخرین اخبار، شایعات و موارد افشا شده درباره مورد انتظارترین خودروی سیلیکون ولی را از نزدیک بررسی کنیم.

SamadmarioJin sakaimeysambP.morganامیر حسین
برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • خودروی اپل با قابلیت حرکت کردن معرفی شد
  طرفدارا: واو نهایت تکنولوژی عجب چیز خفنیه
  اپل: برای خرید دنده ۱۹۹۹ دلار پول بپردازید
  طرفدارا: باشه بابا نوش جونت بیا
  اپل: برای خرید ترمز ۲۹۹۹ بپردازید
  طرفدارا: بقیه شرکتا یاد بگیرن ببینید چقدر خفنه ترمزم داره
  بقیه شرکتا یاد میگیرن قطعاتو جدا بفروشن:
  همون طرفدارا: نوچ نوچ نوچ چقدر پول پرست واقعا که
  (صرفا شوخی)

  موجود حق گوJin sakaiDARKSIRENMID MachineAshen undead the bearer
 • قیمتش 99 هزارتای ناقابل، چرخ‌ها هر کدوم 1499 دلار، فرمون 4999 دلار.

  Jin sakaiMID Machine
 • G.LN گفت:

  همچنینتیم کوک گفته بود همانطور که آیفون یک نقطه عطف برا گوشیهای هوشمند بود، خودروی اپل همینطور خواهد شد.
  اما….. قیمتش چقدر میشه؟!!!😂

 • Herfeiy گفت:

  احتمالا میخواد این صنعت هم مثل صنعت موبایل و بقیه محصولاتش یه سیب بزنه رو هرکدوم و ده برابر به مردم بفروشه.
  البته این رو هم بگم خودروی برقی سونی که زودتر ارائه داده رو ببنید و یکم یاد بگیر اپل

  HerfeiySamadmario
 • mahdisam گفت:

  بسیار زیباست که جمعی که در مورد بازی میگن اصلا صد دلار بده ولی باکیفیت بساز که به ضررت نشه دارن به شرکتی تیکه میندازن که که نه هیچ‌وقت به‌صرفه بوده، نه خواسته به‌صرفه باشه، کلا اپل علاقه خاصی داره که کارش یه جنس شبه لاکچری به نظر بیاد،(نه خیلی خارج از دسترس که کمتر از یه درصد جامعه بتونه بخره، نه خیلی ارزون که با هر درآمدی بشه رفت سراغش)

  •در ضمن برای من و شما که تو ایران زندگی می‌کنیم چه فرقی داره، به هرحال نه می‌تونیم بخریم نه جاده‌هامون مناسب استفاده ازش هست