عربستان سعودی 5 درصد از سهام نینتندو را خریداری کرد

28 اردیبهشت 1401 - 13:18

صندوق سرمایه‌گذاری (PIF) عمومی کشور عربستان سعودی 5.01 درصد از سهام کل شرکت نینتندو رو از آن خود کرد. این سومین سرمایه‌گذاری آن‌ها در کمپانی‌های گیمینگ ژاپنی است.

این صندوق سرمایه‌گذاری، 500 میلیارد دلار بودجه برای خرید سهام تحت اختیار دارد و اعلام کرده که تصاحب بخشی از سهام نینتندو (به ارزش 3 میلیارد دلار) با هدف دریافت سود انجام شده است. خریدهای قبلی صندوق سرمایه‌گذاری مذکور نیز با هدفی مشابه انجام شده و در حال حاضر عبستان سعودی پنجمین سهامدار بزرگ شرکت نینتندو محسوب می‌شود.

در سال‌های اخیر، PIF سهام‌های زیادی را در توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی و شرکت‌های e-Sports خریداری کرده و هدف آن‌ها بازار ژاپن بوده است، چرا که ین ضعیف‌تر از سایر واحدهای پولی به شمار می‌رود. عربستان سعودی مدتی پیش در شرکت‌های نکسون (Nexon) و کپکام (Capcom) نیز بیش از 5 درصد سرمایه‌گذاری کرده است.

جالب است بدانید که PIF پیش از این 37.9 میلیون سهم از اکتیویژن را در اختیار داشت و تا قبل از تصاحب این کمپانی از سوی مایکروسافت، در حال از دست دادن سرمایه و پول بود.

Aloy versusAmir mohsenDARKSIRENIlya gamerعلیRezaReza.XReversepointM.MT@alistarO2امید حاج کرمیLarabjbejbdjeChris redfieldHello babySquatlatexLone wolfmahdyP.morganmore
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید