گزارش: Project CARS 4 و F1 23 در دست ساخت قرار دارند

24 اردیبهشت 1401 - 13:45

تام هندرسون (Tom Henderson) طی گزارش اخیر خود به ساخت دو بازی Project CARS 4 و F1 23 اشاره می‌کند و جزئیاتی در رابطه با سایر عناوین مسابقه‌ای EA ارائه می‌دهد.

اخیراً شعبه‌ی شهر چِشِر استودیوی کدمسترز (Codemasters Cheshire) و استودیوی کرایتریون گیمز (Criterion Games) برای توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی Need for Speed با یکدیگر ادغام شده بودند. شعبه‌ی بیرمینگهام کدمسترز (Codemasters Birmingham) نیز بر مجموعه‌ی Formula 1 تمرکز دارد. اگرچه، به نظر می‌رسد که عناوین مسابقه‌ای شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به بازی‌های ذکرشده محدود نخواهند شد.

طی گزارشی جدید از رسانه‌ی Exputer، تام هندرسون اعلام کرد که استودیوی اسلایتلی مَد (Slightly Mad Studios) در حال ساخت Project CARS 4 است. بنا بر این گزارش، عنوان مذکور به ریشه‌های ریسینگ شبیه‌ساز خود باز می‌گردد و برای کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد که تاریخ انتشار درنظر گرفته شده برای این بازی سال 2024 باشد.

نسخه‌ی بعدی World Rally Championship که ابتدا طی گزارشی در ماه مارس به ساخت آن اشاره شده بود نیز در راه است و برنامه‌ای سالانه از 2023 تا 2027 برای انتشار نسخه‌های بعدی این مجموعه در نظر گرفته شده است. همچنین، برای ساخت تمامی این عناوین از موتور بازی‌سازی آنریل انجین 5 (Unreal Engine) استفاده خواهد شد. ظاهراً نسخه‌ی موبایلی این مجموعه نیز در بازه‌ی زمانی یادشده عرضه می‌شود.

اگرچه استودیوی کدمسترز در حال حاضر روی F1 22 کار می‌کند، اما مدتی نیز از شروع فرآیند توسعه‌ی F1 23 می‌گذرد. گفته شده است که این بازی، به معنای حقیقی، نسل‌بعدی خواهد بود، چرا که موتور بازی‌سازی مورد استفاده ارتقا یافته است. علاوه بر آن، به نظر می‌رسد جهت توسعه‌ی F1 LIFE که امسال منتشر شده بود، از F1 WORLD رونمایی خواهد شد.

نقشه‌ی بازی Need for Speed Mobile که اخیراً ویدئویی از گیمپلی آن فاش شده بود نیز بر اساس نقشه‌ی Need for Speed Heat خلق شده است، اما با توجه به گفته‌ی منابع داخلی، تغییراتی در آن اعمال خواهد شد و کاملاً مشابه نسخه‌ی یادشده نخواهد بود. ظاهراً داستانی برای این بازی در نظر گرفته نشده است، اما به جای آن، تیم سازنده بر خلق یک عنوان جهان‌آزاد چندنفره که بازیکنان سراسر دنیا می‌توانند در آن با یکدیگر به رقابت بپردازند، تمرکز کرده است.

در پایان نیز اگرچه اشاره‌ای به مجموعه‌ی Burnout نشده است، اما به نظر می‌رسد که سری GRID با توجه به عملکرد نسبتاً ناامیدکننده‌ی GRID Legends دچار مشکل شده باشد.

Just GOD OF WARعلی
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید