درآمد Apex Legends طی سه سال به بیش از دو میلیارد دلار رسید

22 اردیبهشت 1401 - 12:38

به گفته‌ی ناشر Apex Legends یعنی الکترونیک آرتز، این بازی رایگان از زمان انتشار خود در ماه فوریه‌ی سال 2019 تاکنون، بیش از 2 میلیارد دلار سود حاصل کرده است.

شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) در روز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای در زمینه‌ی ارائه‌ی خلاصه‌ی عملکرد مالی خود در سال مالی گذشته گفت که بازی رایگان و بتل رویال Apex Legends، در طول چهارمین سه ماهه‌ی مالی سال اخیر که در تاریخ 31 مارس 2022 به پایان رسید، مجموعاً به سود بیش از 2 میلیارد دلاری دست یافت.

کریس سو (Chris Suh) به عنوان مدیر مالی شرکت الکترونیک آرتز گفت که سود خالص Apex Legends در سال مالی اخیر 40 درصد افزایش داشته است. همچنین، حدود نیمی از سود خالص کلی Apex Legends نیز در سال مالی 2022 حاصل شده است.

یک سال پیش و در چنین روزی بلیک یورگنسن (Blake Jorgensen) به عنوان مدیر مالی سابق الکترونیک آرتز گزارش داده بود که Apex Legends بیش از 600 میلیون دلار در طول سال مالی 2021 حاصل کرده است و این عدد در اواسط سه ماهه‌ی چهارم سال مالی مذکور از 1 میلیارد دلار نیز فراتر رفت.

از طرف دیگر، توسعه‌دهنده‌ی این بازی یعنی استودیوی ریسپاون (Respawn) در ماه آوریل سال 2021 میلادی ادعا کرد که Apex Legends به رکورد 100 میلیون پلیر دست یافته است. همچنین، کریس سو فصل ۱۲ این بازی را به عنوان موفق‌ترین دوره‌ی آن خطاب کرد.

بازی Apex Legends هم اکنون به صورت رایگان در دسترس دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد و طی هفته‌ی جاری نیز نسخه‌ی موبایلی آن منتشر خواهد شد.

DARKSIRENJust GOD OF WARGramy kSquatlatexshadowMengomeysambThe old playeranti niggersorena
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید