عرضه‌ی PS5 در سال جاری 56 درصد بیشتر از سال گذشته خواهد شد

21 اردیبهشت 1401 - 17:58

سونی قصد دارد تا در سال مالی جاری به میزان 56 درصد پلی استیشن 5 بیشتری نسبت به سال پیش عرضه کند، اما همچنان این میزان از PS5 نیز پاسخگوی تقاضای بازار نیست.

شرکت سونی روز گذشته اعلام کرد که در طول سال مالی منتهی به ماه مارس سال 2022 میلادی، به میزان 11.5 میلیون کنسول PS5 را روانه‌ی بازار کرده است. این میزان از کنسول‌های عرضه شده به دلیل کمبود قطعات حدود 3 میلیون کمتر از میزان هدف شرکت سونی بوده است و این شرکت انتظار داشت که در مقطع زمانی مذکور این تعداد به عدد 14.8 میلیون دستگاه برسد.

با این حال، این شرکت انتظار دارد تا در سال مالی جاری یعنی سال منتهی به ماه مارس 2023 میلادی، حدود 56 درصد کنسول بیشتری نسبت به سال گذشته عرضه کند و این عدد را به 18 میلیون دستگاه برساند. همچنین، شرکت سونی در کنار اعلام این موضوع که بسیار راحت و ساده می‌تواند این تعداد از کنسول‌ها را در سال جاری تولید و عرضه کند، افزود که حتی این تعداد از کنسول‌ها نیز پاسخگوی تقاضای بازار نخواهد بود.

هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) به عنوان مدیر مالی شرکت سونی، در اظهار نظر اخیر خود اظهار داشت که این شرکت نسبت به پیش‌بینی اعداد و ارقام محافظه‌کارانه عمل می‌کند.

میزان 18 میلیون دستگاه چیزی است که به راحتی می‌توانیم قطعات و اجزای آن را در [در طول سال مالی 22] دریافت کنیم. ما چنین احساس می‌کنیم که تقاضاها اندکی بالاتر از این رقم خواهند بود، بنابراین فکر می‌کنم هنوز در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی PS5 کوتاهی کرده‌ایم.

با توجه به شرایط، موجودی ما هنوز هم بسیار کم است، بنابراین، هنوز در زمینه‌ی رساندن کنسول‌ها به مشتریان خود موفق عمل نکرده‌ایم. هدف ما در ابتدا عدد 22.6 میلیون دستگاه [تا این لحظه] را نشان می‌داد، اما به دلیل وجود محدودیت‌ها این عدد کاهش یافت. ما در زمینه‌ی فراهم نمودن قطعات مورد نیاز خود کار خواهیم کرد.

در این برهه از زمان، چیزی که می‌توانیم با خیال راحت بگوییم این است که به راحتی می‌توانیم برای 18 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 قطعات تهیه کنیم.

کمبود کنسول پلی استیشن 5 در ماه‌های اخیر باعث رشد چشمگیر آمار فروش کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس شد، اما با این حال تمامی موجودی‌های پلی استیشن 5 در تمامی فروشگاه‌ها به سرعت به فروش می‌رسند و این موضوع نشان دهنده‌ی آن است که با افزایش موجودی این محصول، احتمالاً شاهد صدرنشینی مجدد آن در این زمینه خواهیم بود.

DARKSIRENAloy versusMengoJust GOD OF WARalinerdmeysambPorfosorSAMAN Ghost of Sparta(Jonah hex(back from hellهادی صفاییMohsenj74شبح گیمفاThe old playerscorpionesM.MTاتزیو آدیتورهPARASITE EVE 2MahyarMsmhalker
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید