آموزش: چگونه به مرورگر مخفی پلی استیشن 5 دسترسی پیدا کنیم؟

9 خرداد 1401 - 10:57

یکی از ویژگی‌های غایب در کنسول پلی استیشن 5 نسبت به کنسول پلی استیشن 4، وجود یک مرورگر است که البته می‌توان با استفاده از ترفندهایی به آن دسترسی پیدا کرد.

اگرچه کنسول پلی استیشن 5 نسبت به پلی استیشن 4 از مزیت‌ها و ویژگی‌های به مراتب بیشتری بهره‌مند است، اما قابلیت‌هایی از جمله وجود یک مرورگر وب را حداقل به صورت آشکار در خود نمی‌بیند. در حقیقت، این کنسول نیز از یک مرورگر وب بهره می‌برد، اما برای یافتن آن باید از ترفندهایی که انجام آن‌ها چندان ساده نیست پیروی کنید.

وجود یک مرورگر وب پنهان در رابط کاربری پلی استیشن مدتی پیش تایید شد و فرض بر آن است که حذف آن به صورت آشکار از سیستم عامل این کنسول، به دلیل عدم استقبال و کاربردی نبودن آن در کنسول پلی استیشن 4 بوده است. با این حال، وجود یک قابلیت بیشتر برای دارندگان هر دستگاهی یک مزیت است و طبعاً برخی از کاربران پلی استیشن 5 نیز از داشتن یک مرورگر وب در رابط کاربری کنسول خود شکایتی نخواهند داشت.

پیش از هر چیزی، باید بدانید که مرورگر وب کنسول پلی استیشن 5 به وضوح برای دسترسی کاربران و کاربری‌های مرسوم طراحی نشده است، بنابراین محدودیت‌های بسیار زیادی را در خود می‌بیند. در حقیقت، این مرورگر در باز کردن سایت‌هایی که عمدتاً حاوی متن هستند بسیار خوب عمل می‌کند، اما در بارگذاری سایت‌هایی با محتویات صوتی، تصویری و ویدیویی با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد. به علاوه، برای دسترسی به این مرورگر به یک حساب کاربری توییتر نیاز خواهید داشت، چرا که این پلتفرم به عنوان پایه‌ی تجربه‌ی وب‌گردی در مرورگر کنسول پلی استیشن 5 استفاده می شود.

همچنین، اگر هدف شما از دسترسی به مرورگر وب پلی استیشن 5 تماشای یوتوب یا گوش دادن به موزیک‌هایتان در اسپاتیفای (Spotify) است، قویاً پیشنهاد می‌کنیم که این امور را از طریق اپلیکیشن‌های رسمی خود که از طریق فروشگاه پلی استیشن 5 به صورت رایگان در دسترس قرار دارند انجام دهید. علاوه بر این، امکان دسترسی به یک مرورگر مخفی می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که سونی قصد دارد تا در آینده یک مرورگر کامل را به سیستم عامل پلی استیشن 5 اضافه کند، اما اگر نمی‌توانید تا آن زمان صبر کنید، از طریق آموزش زیر می‌توانید به این مرورگر دسترسی داشته باشید.

آموزش دسترسی به مرورگر مخفی پلی استیشن 5

1: از صفحه‌ی اصلی کنسول پلی استیشن 5 به بخش تنظیمات (Settings) بروید.

2: پس از وارد شدن به بخش تنظیمات، به قسمت Users and Accounts بروید و از طریق گزینه‌ی Link with Other Services روی توییتر (Twitter) و سپس Link Account کلیک کنید.

3: در این مرحله یک پنجره‌ی پاپ-آپ ظاهر خواهد شد که از شما می‌خواهد تا مشخصات حساب توییتری خود را وارد کنید. اما به جای انجام این کار، روی نماد توییتر در گوشه‌ی سمت چپ بالا کلیک کنید.

4: سپس، به صفحه‌ی ورود به توییتر هدایت خواهید شد و در این بخش باید جزئیات حساب کاربری خود را وارد کنید.

5: پس از انجام این امر، به صفحه‌ی اصلی توییتر خود منتقل خواهید شد و از این بخش می‌توانید به سایت‌های دیگری نظیر یوتیوب و ردیت دسترسی داشته باشید.

6: اگر می‌خواهید از یک وب‌سایت خاص بازدید کنید، باید یک توییت یا حسابی را که دارای لینک به آن است را بیابید. برای انجام این امر می‌توانید وارد حساب کاربری سایت مدنظر خود شوید و روی لینک درج شده در بخش پروفایل آن سایت کلیک کنید.


با انجام مراحل فوق، می‌توانید به مرورگر وب مخفی پلی استیشن 5 دسترسی پیدا کنید. اگر شما نیز راه حل ساده‌تری برای انجام این امر یافته‌اید، حتماً آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

snowgirlPlayStation Studios PS5علیJin sakaiکسری نراقیAlbertDr.Pyromeysambهادی صفایی『▿𝑆𝐻𝐴𝐻 ◈𝑆𝐸𝑁𝐴𝑇𝑂𝑅▾』KJonah hexscorpiones(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪DARKSIRENپدربزرگ مکس (ps5 بهترین کنسول ۲۰۲۲)Aloy versusInvisible bearded userEMPEROR NIMA SHAMS
برچسب‌ها: ،

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید