معرفی روش های ارزان خرید بازی های ایکس باکس

23 اردیبهشت 1401 - 18:15
ایکس باکس

برخلاف تمام انتقاداتی که در نسل هشتم بر سیاست‌های ایکس باکس وارد می‌شد، این زیرمجموعه ارزشمند مایکروسافت باری دیگر پتانسیل‌های خود را به کار گرفته و اکنون بالای ابرها پرواز می‌کند.

کیفیت مناسب سخت‌افزار، پشتیبانی قابل ملاحظه، بازی‌های انحصاری رو به گسترش و در نهایت، برنامه‌های جاه‌طلبانه نظیر گیم پس، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس یعنی ایکس باکس سری ایکس و اس را در اولویت خرید خانواده‌های ایرانی قرار داده تا جایی که پیش‌بینی می‌شود تا سال‌های آینده، حجم عظیمی از خرید بازار به این محصولات تعلق داشته باشد.

در حقیقت حتی همین حالا هم ایکس باکس وان پراکندگی کمی در بازار ندارد و به لطف بازگشت مایکروسافت به عرصه رقابت، محبوبیت خود را دوباره به دست آورده است.

با این وجود، شرایط و نحوه خرید بازی برای این کنسول‌ها هنوز برای تعداد زیادی از کاربران مبهم است. آن‌ها نمی‌دانند چطور از درون ایران، دست به خرید از شرکتی مانند مایکروسافت بزنند که کاربران ایرانی را تحریم کرده است. خوشبختانه حساب‌های قانونی و ظرفیتی و همچنین گیم پس این مشکلات را رفع کرده‌اند، از همین‌رو ما در این مقاله به معرفی کامل آن‌ها خواهیم پرداخت.

ظرفیت کامل ایکس باکس

ایکس باکس

همان‌طور که گفتیم حتماً از خودتان پرسیده‌اید که چطور می‌توانید مستقیماً از فروشگاه آنلاین مایکروسافت به خرید بازی بپردازید. در حالت عادی، انجام این کار برای شما با مقداری زحمت همراه است. در عوض می‌توانید با تهیه پلن ظرفیت کامل، اجازه دهید یک واسطه معتبر این کار را برای شما انجام دهد.

اگر این مورد مناسب شماست و قصد دارید یک بازی ایکس باکس ظرفیت کامل را خریداری کنید، باید اکانت خود را برای وب‌سایت CD Key Share ارسال کنید تا به عنوان یک واسطه معتبر، بازی را مستقیماً روی حساب خود شما تهیه کند.

در این روش، بازی به کتابخانه حساب شما اضافه می‌شود و برای همیشه در آن‌جا باقی می‌ماند. با توجه به این که از روش کاملاً قانونی و ارز معتبر برای خریداری چنین بازی‌هایی استفاده می‌شود، می‌توانید با اطمینان خاطر به تجربه بازی مورد نظر خود مشغول شوید و از تمام امکانات مورد انتظار برای یک حساب استاندارد، بهره‌مند شوید.

ظرفیت هوم ایکس باکس

ایکس باکس

ظرفیت هوم ایکس باکس یکی دیگر از ظرفیت‌های قانونی برای تجربه بازی‌های کنسول‌های مایکروسافت است. این روش به دلیل ماهیت اشتراکی خود، قیمت مناسب‌تری دارد و کاربران فوق‌العاده زیادی هم به آن علاقه نشان می‌دهند. البته بازی‌های موجود روی این اکانت‌ها هم با ارز قانونی خریداری شده‌اند و هیچ خطری کاربر را تهدید نمی‌کند. در حقیقت این یکی از معروف‌ترین روش‌های قانونی تجربه بازی‌ها در داخل ایران به شمار می‌رود.

با خرید آن، ظرفیت کامل یک حساب ایکس باکس قانونی در اختیار شما قرار می‌گیرد و بعداً می‌توانید آن را روی کنسول خود فعال کرده یا دست به فروش مجدد آن بزنید.

در نتیجه اگر نگه داشتن بازی در حساب شخصی شما معقول و منطقی به نظر نمی‌رسد، با تهیه این اشتراک نه تنها همان ویژگی‌ها را به دست می‌آورید، بلکه هر زمان که اراده کنید، می‌توانید دست به فروش آن و خرید یک بازی دیگر بزنید. از جمله ویژگی‌های اکانت ظرفیت هوم تجربه آنلاین و آفلاین بازی‌ها روی حساب یا همان یوزر خودتان است و از این نظر، فرقی میان خرید مستقیم بازی وجود ندارد.

بنابراین بعد از انتخاب بازی ایکس باکس مورد نظر خود و خریداری آن، می توانید آن را بدون دغدغه از فروشنده دریافت کنید . بعد از خرید ظرفیت هوم، باید به تنظیمات، General و سپس Personalization، به گزینه My Home Xbox مراجعه کنید. در این‌جا با انتخاب حالت Make This My Home Xbox، ظرفیت هوم حساب خریداری شده را روی کنسول خود فعال می‌کنید.

بعد از انجام این کار دیگر نیازی به ورود به حساب مذکور نیست. از این پس بعد از ورود به حساب شخصی خود، می‌توانی از بازی موجود روی آن حساب استفاده کنید و لذت ببرید.

ظرفیت غیرهوم ایکس باکس

کاربران و علاقه‌مندان بازی‌های ویدیویی این حساب اشتراکی قانونی را با نام ظرفیت غیرهوم، عادی یا آنلاین هم می‌شناسند. تنها تفاوت این ظرفیت با مورد پیش، ضرورت تجربه بازی‌ها به صورت آنلاین است. غیر از این مورد، شما قادر به فروش مجدد اکانت هستید و هیچ محدودیت خاصی برای اشاره وجود ندارد.

در واقع بعد از تهیه این حساب، باید هر بار پیش از شروع بازی وارد آن شده و سپس به حساب خود سوییچ کنید. در اولین ورود به حساب ظرفیت غیرهوم، گزینه No barriers را انتخاب نمایید و پس از آن چیزی مانع شما نخواهد بود.

در تمام این مراحل، نیازمند اتصال اینترنت هستید و با قطع اتصال اینترنت، شما هم قادر به ادامه بازی نخواهید بود. با اتصال مجدد اینترنت، بازی دوباره در دسترس شما قرار می‌گیرد. گفتنی است در این حالت، حجمی از اینترنت شما مصرف نمی‌شود و شاید مقدار آن حداکثر به کمتر از ۱۰ مگابایت برسد.

فرض کنید قصد خرید بازی Elden Ring برای ایکس باکس را دارید. ظرفیت غیرهوم آن را تهیه می‌کنید، روی کنسول خود که به اینترنت متصل است، وارد نموده و سپس با سوییچ روی اکانت شخصی‌تان، از آن لذت می‌برید!

گیم پس

ایکس باکس

احتمالاً دیگر کسی نیست که اشتراک گیم پس ایکس باکس را نشناسد. در این سرویس با تهیه یک اشتراک با مدت زمان مشخص تحت یکی از ظرفیت‌های هوم یا غیرهوم که بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانید از کتابخانه عظیم بازی‌های گیم پس لذت ببرید.

خرید گیم پس ایکس باکس در ظرفیت هوم یا غیرهوم هر دو از جمله بهترین روش‌های دسترسی به بازی‌ها هستند. شما تا پایان اشتراک خودتان، قادر به دانلود تمام بازی‌های موجود روی سرویس گیم پس هستید. با تهیه ظرفیت هوم، بازی‌ها بدون نیاز به اینترنت نیز قابل اجرا هستند اما در ظرفیت غیرهوم، باید هر بار دستگاه را به اینترنت متصل کنید اما مانند حالت‌های گذشته، حجم خاصی از اینترنت شما مصرف نمی‌شود.

اجاره هم یکی دیگر از روش‌های موجود برای تجربه هر چه ارزان‌تر بازی‌های ایکس باکس است. در این روش که از نام آن هم مشخص است، یک اکانت تحت هر ظرفیتی، برای مدتی که می‌خواهید در اختیار شما قرار می‌گیرد اما بعد از آن باید حساب را به فروشنده بازگردانید. یکی از مزیت‌های اصلی این روش یعنی اجاره بازی از وب‌سایت CD Key Share مربوط به امکان تجربه بازی‌هایی است که گیم‌پلی کوتاهی دارند و خرید آن‌ها به صرفه نیست.

P.morganBahadorDARKSIREN
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید