15 بازی که قدرت‌های جنون‌آمیزی را در اختیار ما قرار می‌دهند

7 تیر 1401 - 20:38

در بازی‌های ویدیویی قدرت‌های خاص به جای مسئولیت بیشتر، به معنی لذت بیشتر است. در این مقاله به معرفی 15 بازی با قدرت‌های جالب توجه و جنون‌آمیز خواهیم پرداخت.

در حالی که یک داستان خوب، مبارزات چالش برانگیز، پازل‌های پیچیده و جهان‌هایی پر از محتوا می‌تواند ساعت‌ها ما را در بازی‌های ویدیویی سرگرم کند، گاهی اوقات یک قدرت ماورایی نیز می‌تواند باعث لذت‌بخش‌تر شدن تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی شود. برخی از بازی‌ها به خوبی این فانتزی را به تحقق می‌بخشند و به گیمرها قدرت‌های باورنکردنی و ماورایی می‌دهند. در ادامه به 15 بازی تک نفره که از چنین مزیتی بهره‌مند هستند خواهیم پرداخت.

Control

اسلحه‌ی خاص بازی Control ممکن است در نگاه اول توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کند، اما واقعیت امر این است که قدرت‌های ماورایی و جنون‌آموز شخصیت جسی در این بازی است که تجربه‌ی بازی را خاص و شگفت‌انگیز می‌کند. با استفاده از قدرت‌های جسی می‌توان اشیا و حتی کاشی‌های کف سالن‌ها را همانند یک سپر در مقابل خود قرار داد و آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کرد. در به‌روزرسان‌های جدید بازی نیز حتی قدرت‌های بیشتری از جمله Shield Rush به بازی Control اضافه شد.

Saints Row 4

The Boss و Saints به دلیل نفوذ در شبیه‌ساز Zinyak به قدرت‌های ماورایی فوق‌العاده‌ای در بازی Saints Row 4 دست یافتند. این بازی با در اختیار قراردادن قدرت‌های Super Sprint و Super Jump در مقاطع ابتدایی و توانایی‌هایی مانند Telekinesis و Buff و قدرتی شبیه به Blast، اجازه‌ی بالا رفتن از دیوار صاف را نیز به گیمرها می‌دهد و تجربه‌ی تمامی موارد ذکر شده در این بازی آن را به یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای این مقاله تبدیل می‌کند.

Injustice 2

گنجاندن بازی Injustice 2 در این مقاله حتمی به نظر می‌رسد و دلایل آن نیز واضح است. این بازی مملو است از ابرقهرمانان دوست‌داشتنی کمیک‌های DC و نمی‌توان مهارت استودیوی ندررلم (NetherRealm) در خلق ماهرانه‌ی هر شخصیت و مهارت‌های آن‌ها را نادیده گرفت. آکوامن برای انجام حملات خود در این بازی به نیزه‌ی سه‌سر خود تکیه می‌کند و آتروسیتوس از قدرت خشم برای حملات بی‌امان و پرتاب گدازه‌ها به سمت دشمنان استفاده می‌کند. در مجموع، این بازی مملو است از قدرت‌های ماورایی شخصیت‌های مختلف که از پیاده کردن هر کدام می‌توان لذت فراوانی برد.

Psychonauts 2

شخصیت Raz در سرتاسر بازی Psychonauts 2 قدرت‌های زیادی بدست می‌آورد که استفاده از هرکدام لذت فراوانی به همراه خواهد داشت. استفاده از Pyrokinesis برای سوزاندن همه چیز می‌تواند یکی از قدرت‌های خاص و لذت بخش این بازی تلقی شود و قدرت Clairvoyance در این بازی نیز به شما اجازه خواهد داد تا جهان را از چشم سایرین مشاهده کنید. قدرت Time Bubble می‌تواند حبابی خلق کند که زمان درون آن بایستد و قدرت Projection برای ساخت یک کلون و برقراری ارتباط ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

اگرچه بازی Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy به عنوان اولین بازی که از قدرت‌های کنترل روان استفاده می‌کند شناخته نمی‌شود، اما ایده‌های زیادی در این زمینه دارد و در پیاده‌سازی آن‌ها نیز موفق عمل می‌کند. قدرت‌های Pyrokinesis ،Mind Control و Telekinesis به عنوان اصلی‌ترین خصیصه‌های گیم‌پلی این بازی شناخته می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توان مغز دشمنانتان را منفجر کنید. همچنین، قدرت‌های دیگری به نام‌های Remote View و Aura View در این بازی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهد تا ردپای سایرین را ببینید، مکان دشمنانتان را بررسی کنید و از اهداف آن‌ها آگاه شوید.

Dishonored 2

چه چیزی بهتر از این که یک قهرمان از توانایی‌های ماوراء‌طبیعه خود برای سلاخی دشمنانش استفاده کند؟ به بیان بهتر، چه چیزی بهتر از این که با دو قهرمان در یک داستان بتوان دشمنان را با مهارت‌های جادویی و ماورایی از پای درآورد؟ همانطور که مطلع هستید، بازی Dishonored 2 به خوبی دو شخصیت قابل بازی امیلی کالدوین (Emily Caldwin) و کوروُ (Corvo) را در دل خود جای داده بود و برای هر کدام مهارت‌های منحصر به فردی در نظر گرفته بود.

مجموعه مهارت‌های امیلی از جهاتی کاملاً منحصر به فرد است. برای مثال، مهارت Domino به او اجازه می‌دهد تا چهار هدف را در آنِ واحد از پای درآورد و مهارت Shadow Walk نیز به او اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و بی سر و صداتر حرکت کند. البته، این موارد به معنای نادیده گرفتن توانایی‌های خاص کوروُ از جمله متوقف کردن زمان یا احضار انبوهی از موش‌ها برای بلعیدن دشمنان و اجساد نیست.

The Darkness

جکی استاکادو (Jackie Estacado) یکی از تراژیک‌ترین شخصیت‌های جهان بازی به شمار می‌رود و بسیاری از گیمرها او را به دلیل نیروی تاریکی‌ای که در بدن او وجود دارد می‌شناسند. با این حال، طیف قدرت‌های بیش از حد خشونت‌آمیز او می‌تواند بازی The Darkness را در مقاله‌ی ما جای دهد. قدرت‌هایی نظیر قتل عام دشمنان و خوردن قلب آن‌ها و ساختن یک سیاهچاله برای مکیدن وجود دشمنان در این بازی وجود دارد و استفاده از هر کدام می‌تواند حس و حال جالبی را به گیمرها القا کند.

inFamous 2

کنترل نیروی الکتریسیته قدرتی است که کمتر بازی ویدیویی‌ای در دسترس مخاطبانش قرار می‌دهد و دلیل این امر نیز پیاده‌سازی این قدرت در یک بازی است. اما بازی InFamous 2 این کار را با تلفیق قدرت آتش و یخ با الکتریسیته به خوبی انجام داد و در آن می‌توان نظیر یک ققنوس به سمت دشمنان هجوم آورد و آن‌ها را منفجر نمود. در مجموع، بازی inFamous 2 نیز از آن دست از عناوینی است که تجربه‌ی قدرت‌ها و مهارت‌های شخصیت اصلی‌اش می‌تواند برای هر گیمری جذاب و جالب توجه باشد.

inFamous: Second Son

ورود یک قهرمان جدید به مجموعه‌ی inFamous و دنباله‌ی غیر مستقیم بازی inFamous 2 به معنای افزوده‌شدن قدرت‌های جدید به بازی است. دلسین (Delsin) با ورود خود به این مجموعه به ما اجازه داد تا با ترکیب دود و آتش بتوان طیف وسیعی از حرکات مختلف را در بازی پیاده کرد. در بازی inFamous: Second Son می‌توان Cinder Missiles و بمب‌های گوگردی ساخت و با آن‌ها به جنگ با دشمنان رفت. این بازی نیز همانند نسخه‌ی شماره‌ی دو این مجموعه می‌تواند لحظات ناب و سراسر هیجانی برای گیمرهایش بسازد.

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

قدرت‌های شخصیت هالک (Hulk) را عمدتاً با مشت‌های سهمگینش می‌شناسیم، اما بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction با شاخ و برگ دادن به قدرت‌های این ابرقهرمان به ما این اجازه را می‌دهد تا پرش‌های بلندی انجام دهیم، اشیا و وسایل نقلیه‌ی بزرگی را به سمت دشمنان پرتاب کنیم، ماشین‌ها را به دو نیم تقسیم کرده و از آن‌ها به عنوان دستکش بوکس استفاده کنیم و موشک‌ها را به سمت دشمنان روانه کنیم. همه‌ی این موارد باعث می‌شوند تا بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction در دسته‌بندی ما قرار بگیرد و تجربه‌ی قدرت‌های او لذت فراوانی به همراه داشته باشد.

Prototype

استودیوی رادیکال انترتینمنت (Radical Entertainment) پس از بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction بار دیگر توانایی‌های خود در ساخت محیط‌های تخریب‌پذیر را با مجموعه‌ی جدیدی به نام Prototype به رخ کشید. شخصیت اصلی این بازی الکس مرسر (Alex Mercer) است و به گیمرها اجازه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها از جمله قدرت و سرعت فوق‌العاده و بلعیدن بدن افراد مختلف برای بازیابی سلامت یا تغییر شکل را در دسترس داشته باشند. همچنین، توانایی‌های خاص دیگری نیز در این بازی در اختیار گیمرها قرار دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به امکان تغییر شکل ظاهری الکس و مجهز شدن وی به بازو و پنجه‌های عظیم تیغه‌ای اشاره کرد.

Marvel’s Spider-Man

بازی Marvel’s Spider-Man Remastered

ساخته‌ی تحسین برانگیز استودیوی اینسامنیاک (Insomniac) به همان اندازه که حس مرد عنکبوتی بودن را القا می‌کند، در طراحی مکانیزم تار زدن نیز موفق عمل کرده است. تاب خوردن سیال و روان در سراسر منهتن، چسبیدن به دیوارها و بالا رفتن از آن‌ها و پرتاب کردن تار به سمت دشمنان در این بازی از جمله نقاط قوت اساسی آن هستند که در هیچ بازی دیگری از Spider-Man نمی‌توان نظیر آن‌ها را یافت.

Megaton Rainfall

در میان بسیاری از بازی‌های ابرقهرمانی موجود، بازی Megaton Rainfall نسبتاً منحصر به فرد به شمار می‌رود. این بازی با دوربین اول شخص خود گیمرها را به تنهایی در برابر تهاجم بیگانگان قرار می‌دهد و به او اجازه‌ی پرواز در سراسر جهان را می‌دهد. در این بازی می‌توان با سرعت بسیار زیاد از میان ساختمان‌ها حرکت کرد و از انفجارها برای حمله به دشمنان استفاده نمود. البته، در کنار از بین بردن بیگانگان، باید به جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد عادی نیز توجه داشته باشید که این موضوع پیچ و تاب خاصی به گیم‌پلی بازی می‌دهد.

Middle Earth: Shadow of War

Middle Earth: Shadow Of War

می توان چنین استدلال کرد که بحث ما بیشتر پیرامون قدرت‌های Celebrimbor است تا قدرت‌های Talion در Shadow of War، اما به هر حال باید بازی Middle Earth: Shadow of War را در این مقاله جای داد. تمامی بخش ساخت ارتش ارک‌ها و تسخیر قلعه‌ها با Domination را یک گوشه رها کنید و به توانایی‌هایی که Wraith در دسترس شما قرار می‌دهد فکر کنید. همچنین، در این بازی می‌توان با قدرت Elven Light دشمنان را به آتش کشید، آن‌ها را مسموم یا منجمد کرد. در مجموع، بازی Middle Earth: Shadow of War از آن دست از عناوینی است که قدرت‌های ویژه و خاصی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد و تجربه‌ی آن قطعاً سراسر هیجان و لذت خواهد بود.

Crackdown

بسیاری از عناوین دیگر این لیست بر قدرت‌های ماوراطبیعه، توانایی‌های فیزیکی، تسلط بر عناصر و غیره تکیه کرده‌اند. اما بازی Crackdown با در دسترس قرار دادن یک لباس سایبرنتیک اجازه می‌دهد تا از قدرت و چابکی فوق‌العاده بالایی بهره‌مند شوید. این لباس‌ها به ما اجازه می‌دهند تا از دشمنان تا حد مرگ با مشت‌های کوبنده پذیرایی کرده و ماشین‌ها را به سمت آن‌ها پرتاب کنیم.

منبع: Gamingbolt


فهرست نگارش شده، مجموعه عناوین تک نفره‌ای هستند که قدرت‌های ماورایی و خاص جالب توجه‌ای را در اختیار ما قرار می‌دهند. به نظر شما جای کدام عناوین در این فهرست خالی است؟

77Jin sakaiمرد بدون نامoliver queenRezag1Hulkarshia.ya.moDARKSIREN💫Mohsenj74,tarnishedDr.PyromeysambAlbertامیر حسینآرمان زرمهرتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)Playground GamessoosmarAshen undead the bearerNyxweP.morganmore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید