شرکت Capcom رکورد جدیدی در درآمد و سودآوری خود ثبت کرد

6 بهمن 1400 - 16:54

کپکام (Capcom) به لطف بازی‌های Resident Evil Village و Monster Hunter Stories 2 و همچنین عناوین قدیمی‌تر، توانست رکوردی جدیدی در میزان درآمد خود ثبت کند.

به تازگی مشخص شده که کمپانی کپکام توانسته در سال ۲۰۲۱ میلادی، بیشترین میزان فروش تاریخ این شرکت در نه‌ماهه‌ی آخر یک سال را تجربه کند. به این ترتیب کپکام ۹ سال است که افزایش درآمد داشته و ۵ سال است که به طور متوالی رکورد سودآوری جدیدی را ثبت می‌کند.

تا به اینجای سال مالی که در ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ (۱۳ مارچ ۲۰۲۲) به پایان می‌رسد، بازی Resident Evil Village توانسته فروش ۵.۷ میلیون نسخه‌ای را تجربه کند و اثر Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin نیز ۱.۴ میلیون نسخه فروش داشته است.

نکته‌ی قابل توجه این است که ۷۰ درصد کل فروش شرکت کپکام در این نه ماه، ناشی از عناوین قدیمی‌ دو فرنچایز Resident Evil و Monster Hunter بوده است.

بازی Monster Hunter Rise از زمان عرضه‌ی خود در سال گذشته، توانسته ۸ میلیون نسخه فروش داشته باشد و عنوان محبوب Resident Evil 7 توانسته در سال ششم عرضه‌ی خود، بیش از ۱ میلیون نسخه فروش داشته باشد و فروش کلی خود را به ۱۰ میلیون نسخه برساند.

در نه‌ماهه‌ی سال قبل میلادی که در ۱۰ دی سال ۱۴۰۰ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۱) به پایان رسید، کمپانی کپکام افزایش ۳۵.۹ درصدی در فروش کلی و ۴۳.۹ درصد افزایش سود عملیاتی، نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. همچنین با فروش ۲۵.۸ میلیون نسخه‌ی بیشتر نسبت به سال گذشته، ۳۰.۳ درصد افزایش در میزان فروش بازی‌های ویدیویی تجربه کرده است.

شرکت کپکام اعلام کرده که هدف دارد تیم تولیدی خود را افزایش دهد و با استفاده از فرنچایزهای خود و خلق سری‌های جدید، بازی‌های ویدیویی خود را افزایش دهد. کمپانی کپکام پس از گذشت ۸ سال و در سال ۲۰۲۰، اولین فرنچایز جدید خود را با نام Pragmata، معرفی کرد. همچنین کپکام برای جشن ۳۵ سالگی فرنچایز Street Fighter نیز آماده می‌شود.

1100DARKSIREN.Vito scalettaM.MTFanresidentevil🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉یوهانAmirhossein80FaridBlizzardBlack KnightMohsenj74علیP.morganalinerd

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید