شایعه: EA دیگر به ساخت بازی‌ از Star Wars ادامه نخواهد داد

6 بهمن 1400 - 16:29

با توجه به گزارش منتشر شده به نظر می‌رسد که Battlefront 3 ساخته نخواهد شد و EA پس از اتمام پروژه‌های Respawn Entertainment روی آیپی‌های خود تمرکز می‌کند.

کمپانی EA به همراه آیپی Star Wars تا به امروز مسیر پر فراز و فرودی را طی کرده است، از شکست اثر Star Wars Battle Front 2 در روز عرضه تا ساخت بازی‌های موفق Star Wars Jedi: Fallen Order و Star Wars Squadrons. لازم به ذکر است که تیم توسعه پس از دریافت بازخورد‌های منفی عنوان Star Wars Battle Front 2 از اشتباهات خود درس گرفته و با انتشار آپدیت‌های مختلف کیفیت این بازی را تا حد قابل قبولی ارتقا دادند.

همان‌طور که می‌دانید کمپانی EA چندی پیش اعلام نمود که سه بازی جدید‌ از آیپی Star Wars توسط استودیوی Respawn Entertainment ساخته خواهند شد. یکی از این آثار، دنباله‌ی مستقیم بازی تحسین شده و موفق Star Wars Jedi: Fallen Order خواهد بود، یکی دیگر از عناوین در دست توسعه یک اثر استراتژیک است که به همراهی استودیوی Bit Reactor ساخته می‌شود. سومین بازی در دست ساخت از آیپی Star Wars، یک شوتر اول شخص خواهد بود.

با توجه به گزارش مذکور، به محض این که سه عنوان در دست توسعه منتشر شوند، EA دیگر به ساخت‌ بازی‌های جدید از آیپی Star Wars ادامه نخواهد داد و در آینده شاهد توسعه‌ی Battlefront 3 توسط استودیوی دایس (Dice) نخواهیم بود. با توجه به گزارشی که جف گراب (Jeff Grubb) منتشر کرده است، EA قصد دارد هزینه‌های مربوط به لایسنس را کاهش داده و به جای آن بر روی آیپی‌های خود مثل Battlefield ،Dragon Age و Mass Effect کار کند. پیش‌بینی می‌شود که در آینده شاهد انتشار نسخه‌های جدید از آیپی‌های خود کمپانی EA باشیم.

لازم به ذکر است که کمپانی‌ها و استودیو‌های دیگری در حال ساخت و توسعه‌ی بازی‌های مختلف از آیپی Star Wars هستند. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توسط TT Games، نسخه‌ی ریمیک Star Wars: Knights of The Old Republic توسط Aspyr Media، بازی جهان آزاد یوبیسافت بر اساس دنیای Star Wars و Star Wars: Eclipse توسط Quantic Dream در آینده منتشر خواهند شد.

DARKSIRENTᗴᗰᑭᒪᗩᖇ2077ChiefGramy kBlack KnightMohsenj74P.morganalinerdکاپتان استخونیFarid

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید