سرور‌های Dark Souls به صورت موقت بسته‌ شدند

معین سلیمانی
۴ بهمن ۱۴۰۰ - 09:56

پس از بروز مشکل در بخش آنلاین عنوان Dark Souls 3، بندای نامکو برای پیگیری این موضوع بخش آنلاین تمامی عناوین این سری را به صورت موقت مسدود نمود.

آپدیت: کمپانی بندای نامکو (Bandi Namco) از وجود مشکل امنیتی بسیار جدی در سرور‌های Dark Souls باخبر شده و در حال حاضر سرور‌های مربوط به بخش PVP در تمامی آثار Dark Souls 3 ،Dark Souls: Remasterd و Dark Souls 2 غیر قابل دسترسی است.

لازم به ذکر است که نسخه‌های کنسولی عناوین مذکور از این قاعده مستثنی بوده و سرور‌های PVP در نسخه‌های کنسولی به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهند. با توجه به اظهارات توسعه دهندگان این عناوین در صفحه‌ی رسمی، هدف از مسدودیت موقت سرور PVP در نسخه‌های مربوط به رایانه‌های شخصی بررسی مشکل امنیتی بسیار جدی در سرور‌ها بوده است که توسط چندین کاربر گزارش شد.

این مشکل امنیتی در بخش چندنفره‌ی Dark Souls اولین بار توسط کاربر SkeleMann گزارش شد و پس از آن چندین کاربر در صفحات رسمی به این مشکل پرداختند. این مشکل امنیتی در سرور‌های Dark Souls، امنیت اطلاعات و داده‌های شخصی کاربرانی که در حال تجربه‌ی بخش آنلاین این اثر هستند را تهدید می‌کند. با این که به نظر می‌رسد هکر‌ها هنوز قادر به نفوذ کامل به واسطه‌ی این مشکل نیستند، اما بهتر است تا زمان رفع این مشکل توسط تیم توسعه دهنده و باندای نامکو (Bandi Namco) از تجربه‌ی بخش آنلاین عناوین Dark Souls پرهیز کنید.

بخش آنلاین Dark Souls پیش از این نیز تجربه‌ی چنین مشکلاتی‌ را از سمت هکر‌ها داشته است. در سال ۲۰۱۶، برخی از Invader‌ها در بازی Dark Souls 3 با پخش کردن آیتم‌های هک شده در دنیای دیگر کاربران، فایل‌های ذخیره‌ی آن‌ها را دچار مشکل می‌کردند. لازم به ذکر است که آیتم‌های هک شده در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی اثر Dark Souls: Prepare to Die Edition نیز چنین مشکلی به وجود آورده بودند.

این مشکل در بازی‌های Dark Souls ممکن است در آخرین اثر فرام‌سافتور (From Software) یعنی Elden Ring نیز وجود داشته باشد، اما در حال حاضر هیچ کدام از توسعه دهندگان صحت این موضوع را تایید نکرده‌اند. امیدواریم که در آینده باندای نامکو در مورد این مسئله‌ صحبت کند و این مشکل امنیتی در سرور‌های Dark Souls رفع گردد، اما به احتمال بسیار زیاد این مشکل از همان ابتدا وجود داشته است و ممکن است بسته شدن ناگهانی سرور‌های رسمی Demon’s Souls به همین دلیل باشد.

damhazerفرید فرهادیSoulsilent Hill

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Mãhdīær گفت:

  مایل به تامبینل های سم؟🗿🔥💎

  damhazerمعین سلیمانی
 • silent Hill گفت:

  آها پس بگو چرا من چرا دو و سه روزه میخوام لاگین کنم آنلاین بازی کنم وصل نمیشه به سرور متاسفانه این سرور های سری سولز مشکلات زیادی دارن ( پینگ و لگ) ولی در هرصورت امیدوارم سریع حل کنن این مشکل رو

 • Soul گفت:

  تو یوتیوب خبر اومده احتمالا بخاطر این مشگل بازی elden ring نسخه pc با تاخیر بیاد یا بخش انلان نداشته باشه

 • Omid گفت:

  قسمت عمده ای از پست های رددیت مربوط به این تهدید از طرف هکرها بود . تعدادی از منابع عنوان کردند که این تهدید که ظاهرا بصورت یک تروجان Trojan وارد سیستم کاربر میشه باعث دمیج های بسیار جدی به سیستم کاربر حتی بصورت سخت افزاری میشه….امیدواریم که به سرعت رفع بشه و Elden Ring از این موضوع در امان باشه.

  معین سلیمانی
 • PCMR گفت:

  علاوه بر مشکلات امنیتی این چیترها هم خیلی رو اعصابن!!!یه بار تو دارک ۲ اینوید شدم طرف از فاصله ۲۰ متری با bastard sword دمیجم میکرد!! حالا پینگ و پکت لاس اینترنت ایران به علاوه سرورهای داغون بازی رو بذارید کنار این…

  damhazer
 • خداروشکر که این مشکل به گوش فرام سافتور و باندای نامکو رسید! چونکه این شرکت‌ها معمولا به مشکلات بخش آنلاین اهمیت نمیدن نگران بودم که این مشکل رو هم نادیده بگیرن. اگه جزو کسایی هستید که نمیدونن قضیه چیه، چند روز پیش داخل کدهای بخش آنلاین دارک سولز (فقط روی پیسی) کدهای مربوط به قابلیت RCE یا همون کنترل از راه دور کامپیوتر پیدا شد! این یعنی اگه شما در بخش آنلاین این بازی به کسی متصل بشید که بتونه از این کُدها با قصد شَر استفاده کنه، اون شخص میتونه به سیستم شما دسترسی کامل داشته باشه و هرکاری که میخواد باهاش انجام بده! این کارها میتونه فقط یه ترول کردن ساده باشه تا دزدیدن تمام اطلاعات شما و نصب نرم‌افزار استخراج بیت کوین روی سیستم‌تون! هر کاری که شما بتونید روی سیستم‌تون انجام بدید توسط اون شخص هم قابل انجامه! این مشکل به هیچ وجه شوخی بردار نیست و اینکه همچین چیزی داخل کدهای نتورک بازیه یه فاجعه‌است! با وجود این قابلیت نسخه پیسی دارک سولز از نظر فنی یه بَدافزار محسوب میشه! چیزی که این قضیه رو بدتر میکرد این بود که الدن رینگ هم از کدهای نتورک دارک سولز استفاده میکنه و این یعنی که انتشار الدن رینگ با وجود این قابلیت میتونست تبدیل به یه فاجعه تمام معنا برای این دو شرکت بشه. حتی اگه اطلاعات یه نفر هم از طریق این بازی‌ها دزدیده بشه میتونه از شرکت شکایت کنه (تنها دلیلی که تاحالا این اتفاق نیوفتاده اینه که این مشکل تازه چند روز پیش کشف شده)، حالا فرض کنید اگه موقع انتشار الدن رینگ این اتفاق در ابعاد بزرگ رخ میداد چه ضربه‌ای به اون بازی و فرام سافتور وارد میکرد! این که فرام سافتوری که مشکلات بخش آنلاین براش تقریبا بی‌اهمیته با این سرعت برای حل این مشکل دست‌بکار شد نشون میده که چقدر این مشکل جدی بوده و باید خداروشکر کنیم که قبل از اینکه اتفاق بدی بیوفته این مشکل رو حل کردن.

  متأثر گشتهdamhazerFor honor