مدیرعامل اکتیویژن پس از مالکیت ایکس باکس برکنار خواهد شد

29 دی 1400 - 21:20

آقای بابی کاتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) با ورود این شرکت به مالکیت مایکروسافت از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

مایکروسافت در روز سه‌شنبه، از خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به مبلغ 68.7 میلیارد دلار خبر داد. طبق این قرارداد، شرکت مایکروسافت از این پس مالک آی‌پی‌‎های مهم اکتیویژن بلیزارد شامل Call of Duty ،Warcraft ،Overwatch ،Crash Bandicoot ،Guitar Hero و عناوین دیگر خواهد بود. این معامله قرار است تا اواسط سال 2023 نهایی شود.

بعد از انتشار این اخبار معلوم شد که مدیرعامل این شرکت در موقعیت خود باقی خواهد ماند. با این وجود به تازگی اعلام شده است که ایکس باکس از آقای بابی کاتیک انتظار دارد که بعد از کامل شدن شرایط این قرارداد، از موقعیت خود کناره‌گیری کند.

پرونده‌های موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می‌دهد که بابی کوتیک ۳,۹۰۸,۶۹۸ از سهام اکتیویژن بلیزارد را تا ۷ آگوست ۲۰۲۱ در اختیار داشته است. اکتیویژن بلیزارد قرار است در زمان مناسب، بیانیه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ای را در رابطه با خرید مایکروسافت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کند، اما طبق مالکیت قبلی بابی کوتیک، ارزش سهام او با ۹۵ دلار به ازای هر سهم، ۳۷۱,۳۲۶,۳۱۰ دلار خواهد بود.

حدود 20 درصد کارکنان شرکت اکتیویژن بلیزارد (یعنی حدود 10،000 نفر) درخواست استعفای آقای کوتیک را در نتیجه‌ی نارضایتی‌های ایجاد شده به دلیل عدم رسیدگی به نابرابر‌ی‌ها و تبعیض در محیط کار امضا کرده‌اند.

با این حساب اگر مایکروسافت تصمیم بگیرد او را از موقعیتش در این شرکت برکنار کند، بابی کوتیک احتمالاً می‌تواند میلیون‌ها دلار از این معامله به دست آورد.

لازم به ذکر است که آقای بابی کوتیک، طی بیانیه‌ای درباره‌ی این قرارداد بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد گفت:

به مدت بیش از سی سال تیم‌های به شدت با استعداد ما توانستند بعضی از بهترین بازی‌های بازار را بسازند. ترکیب تیم‌های اکتیویژن بلیزارد و تکنولوژی برتر ایکس باکس می‌تواند تغییرات بزرگی را در صنعت گیمینگ و آینده‌ی آن ایجاد کند.

طبق گزارش جدید بلومبرگ (Bloomberg)، با وجود معامله‌ی اخیر، برخی از بازی‌های شرکت اکتیویژن بلیزارد همچنان برای پلی‌استیشن عرضه خواهند شد.

Soldier (Wolf Edition)For honorAliDARKSIRENLucciola Ballad🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉MEYSAMB300Cirilla RiannonFarid......vergil2maxamir_hasanpoorGoodbye everyoneیوهانکسری نراقیStar1علیReversepointhalkerPC gamer ;)more

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید