10 بسته الحاقی که از بازی اصلی بهترند؛ بفرمایید دسر!

2 بهمن 1400 - 16:30

در سال‌های اخیر بسته‌های الحاقی به بخشی جدایی‌ناپذیر از صنعت بازی تبدیل شده‌اند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به 10 بسته الحاقی که از بازی اصلی بهتر هستند.

در طی دو نسل اخیر، شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی تغییرات زیادی در نحوه‌ی تولید و عرضه‌ی بازی‌های خود ایجاد کرده‌اند. عرضه‌ی بسته‌های الحاقی که آن‌ها را با نام DLC یا Expansion Pack نیز می‌شناسیم، اکنون به یک نُرم در جامعه‌ی گیم تبدیل شده است. شرکت‌ها معمولاً برای روایت یک داستان جانبی و یا اضافه کردن چند نقشه و آپشن جدید به بازی‌های خود، این بسته‌ها را منتشر می‌کنند. البته ناگفته نماند که این بسته‌ها سود زیادی نیز برای سازندگان دارند و برای همین هم هست که این روزها ساخت آن‌ها تا این حد رایج شده است.

در حالت عادی، انتظار می‌رود که این بسته‌ها چند ساعتی محتوای جدید به بازی اصلی اضافه کنند تا طرفداران کمی بیشتر بتوانند در دنیای بازی مورد علاقه‌ی خود وقت بگذرانند، اما گاهی اوقات بسته‌ی الحاقی آن‌قدر جذاب است که بازی اصلی را زیر سایه‌ی خود قرار می‌دهد. با این‌که این اتفاق خیلی رایج نیست، اما بازی‌های کمی هم نیستند که توانسته‌اند با ارائه‌ی بسته‌های الحاقی جذاب، نظر مخاطبان را به خود جلب، و آن‌ها را نسبت به خرید بازی اصلی ترغیب کنند.

در این مقاله به 10 بسته‌ی الحاقی پرداخته‌ایم که از نظر جذابیت، از بازی اصلی پیشی گرفته‌اند. بازی‌های زیادی نیز هستند که بسته‌های الحاقی آن‌ها بسیار عالی عمل کرده‌اند، اما بازی اصلی به قدری خوب است که نتوانسته‌اند از آن پیشی بگیرند. برای مثال بسته‌های الحاقی Hearts of Stone و Blood & Wine که برای بازی ویچر 3 منتشر شده‌اند، چیزی کمتر از شاهکار نیستند، اما بازی اصلی به قدری خوب است که نمی‌توان ادعا کرد این بسته‌ها از بازی اصلی بهتر هستند. بنابراین نمونه‌هایی مانند این را در مقاله نخواهید دید.

بدون اتلاف وقت، برویم سراغ لیست. این شما و این 10 بسته الحاقی که از بازی اصلی پیشی گرفتند.

10- Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep

سری Borderlands یکی از بهترین سری‌های جهان در سبک لوتر شوتر است و نسخه‌ی دوم این بازی، نقطه‌ی اوج این سری محبوب بود. این نسخه مورد تحسین بسیاری از گیمرها و منتقدان در سرتاسر دنیا قرار گرفت و برای چند سال، یکی از پرطرفدارترین بازی‌های آنلاین چندنفره بود. استودیوی سازنده‌ی بازی نیز به خوبی از آن حمایت کرد و با عرضه‌ی بسته‌های الحاقی و محتوای جدید برای آن، باعث شد تا این بازی به‌روز بماند و افراد بیشتری به آن جذب شوند.

طبیعتاً ساختن یک بسته‌ی الحاقی خوب برای عنوانی که خودش تقریباً چیزی کم ندارد، کار دشواری است، اما بسته‌ی الحاقی Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep موفق به انجام این کار شد. این بسته‌ی الحاقی به قدری خوب است که می‌توان ادعا کرد از نظر کیفیت، از بازی اصلی سبقت می‌گیرد. اگر از سبک طنز بازی‌های Borderlands لذت می‌برید، بسته‌ی الحاقی یاد شده، این موضوع را به اوج می‌رساند. محیط‌های بسیار متنوع، سلاح‌های جدید و کاراکتر بامزه‌ی Tiny Tina که همیشه موفق به خنداندن شما می‌شود، دلایلی کافی برای تهیه‌ی این بسته‌ی الحاقی جذاب هستند.

9- Assassins’ Creed III: The Tyranny of King Washington

پس از پایان سه‌گانه‌ی اتزیو، خیلی از طرفداران سری Assassins’ Creed نگران آینده‌ی این فرنچایز بودند. متاسفانه سومین نسخه از این سری نیز کاری برای برطرف کردن این نگرانی انجام نداد و به یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های سری تبدیل شد. البته منظور این نیست که Assassins’ Creed III کلاً بازی ضعیفی است، بلکه در مقایسه با سایر بازی‌های سری چیز خاصی برای عرضه ندارد.

اما داستان در مورد بسته‌ی الحاقی The Tyranny of King Washington متفاوت است. کسانی که این بسته‌ی الحاقی را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که The Tyranny of King Washington تا چه حد تجربه‌ی کلی AC III را بهبود می‌بخشد و شخصیت کانر (Conor) را به عنوان یکی از خطرناک‌ترین اساسین‌های سری به مخاطب معرفی می‌کند. متاسفانه خیلی از گیمرها وقتی از بازی اصلی ناامید می‌شوند، سراغ بسته‌های الحاقی آن هم نمی‌روند، اما اگر طرفدار این سری هستید، پیشنهاد می‌کنم این بسته‌ی الحاقی خوش‌ساخت را از دست ندهید.

8- Prey: Mooncrash

Prey یکی از بازی‌های آندرریتد روزگار است که هیچگاه توجهی که لایقش بود را دریافت نکرد. این بازی با گیم‌پلی جذاب، موسیقی به یاد ماندنی و داستانی جالب، یکی از بازی‌های باکیفیت زمان خودش بود و در حال حاضر نیز می‌توانید از تجربه‌ی آن لذت کافی را ببرید. اما بازی یک مشکل عمده داشت و آن چیزی نبود به جز عدم وجود تعادل در بخش‌های ابتدایی و انتهایی آن. شما در ابتدای بازی آسیب‌پذیر و ضعیف هستید و هرچه به پایان نزدیک می‌شوید، قدرت‌تان بیشتر می‌شود، به شکلی که در مراحل انتهایی دیگر هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و دشمنان را مثل پفک نمکی از پا درمی‌آورید!

بسته‌ی الحاقی Mooncrash علاوه بر اضافه کردن محتوای جدید به بازی، این مشکل عمده را نیز حل کرده و Prey را به یک بازی استاندارد تبدیل می‌کند. Mooncrash نه تنها یک بسته‌ی الحاقی بسیار خوب است، بلکه بازی کردن Prey بدون این بسته‌ی الحاقی، تجربه‌ای ناتمام به شمار می‌رود. این DLC دقیقاً همان چیزی است که از یک DLC خوب انتظار داریم.

7- Watchdogs Legions: Bloodlines

جدیدترین نسخه از بازی Watchdogs که در سال 2020 با نام Watchdogs: Legions به بازار آمد، از نظر خیلی‌ها ضعیف‌ترین بازی سری بود. با این‌که یوبیسافت ایده‌های بلندپروازانه‌ای برای این بازی داشت، اما نتیجه‌ی نهایی کمی ناامیدکننده بود. با این حال، بسیاری از طرفداران سری نیز از آن راضی بودند و آن را به‌ خاطر نوآوری‌هایش تحسین کردند.

اما یوبیسافت معمولاً در ساخت بسته‌های الحاقی موفق عمل کرده و بسته‌ی الحاقی Bloodlines نیز از این قاعده مستثنی نیست. این بسته خط داستانی جالبی دارد که می‌تواند برای طرفداران دو بازی قبلی نیز بسیار جذاب باشد. برگشتن کاراکترهای نسخه‌ی اول و دوم Watchdogs، اضافه شدن انواع جدیدی از دشمن و گیم‌پلی جذاب این بسته الحاقی، می‌توانند دلایلی کافی برای خرید آن باشند. به علاوه، متای این بسته از بازی اصلی کمی بالاتر است و این یعنی منتقدان سخت‌گیر صنعت بازی نیز از عملکرد بسته‌ی الحاقی مذکور راضی‌تر هستند.

6- Doom Eternal: Ancient Gods Part 1 & 2

Doom Eternal هر چیزی که از یک بازی Doom انتظار داریم را به ما هدیه داد. اکشن نفس‌گیر، دشمنان متنوع، موسیقی بی‌نظیر، اسلحه‌های خلاقانه و پیشرفت گرافیکی آن نسبت به نسخه‌ی 2016، همگی در کنار هم Doom Eternal را به بهترین بازی سری تبدیل می‌کردند. شاید پیش خود بگویید خب، این دیگر ته ماجراست و از این بهتر نمی‌شود. اما بسته‌های الحاقی Ancient Gods Part 1 و Ancient Gods Part 2 نشان دادند که سازندگان Doom هیچ محدودیتی نمی‌شناسند و همواره در حال ارتقاء تجربه‌ی طرفداران هستند.

این دو بسته‌ی الحاقی که با فاصله‌ی کمی از هم منتشر شدند، اسلحه‌ و دشمنان جدیدی را معرفی کردند که باعث شد بازی حتی از نسخه‌ی اصلی خود نیز پیشی بگیرد. در بازی‌هایی مانند Doom که تمرکز کاملاً روی گیم‌پلی است، اضافه شدن المان‌های جدید به گیم‌پلی تنها چیزی است که طرفداران می‌خواهند و باید بگویم id Software کاملاً این موضوع را درک کرده و با انتشار این دو بسته‌ی الحاقی، بازی را به اوج خود رساند. البته این بدان معنی نیست که بازی اصلی چیزی کم دارد، اما این دو بسته‌ی الحاقی با حفظ اسکلت اصلی اثر، آن را از جهات دیگر ارتقاء دادند و همین باعث می‌شود که از بازی اصلی بهتر باشند. البته یک نکته‌ی منفی نیز در مورد Ancient Gods وجود داشت و آن عدم وجود آهنگساز همیشگی یعنی میک گوردون بود.

5- Mass Effect 3: Citadel

ممکن است پیش خود فکر کنید چرا Mass Effect 3 باید در این لیست حضور داشته باشد؟ مگر به جز این است که این بازی یک تجربه‌ی خارق‌العاده بود؟ البته که Mass Effect 3 یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ است، اما آیا Citadel را بازی کرده‌اید؟ می‌توانم بگویم Citadel یکی از بهترین بسته‌های الحاقی تاریخ است که می‌تواند هر طرفداری را به وجد بیاورد.

پس از پایان هر سه نسخه‌ی بازی، BioWare چند DLC پر و پیمان برای Mass Effect 3 منتشر کرد که همگی خوب هستند، اما Citadel در لیگی دیگر قرار می‌گیرد. در این بسته‌ی الحاقی، باید اتهامات و توطئه‌هایی که علیه شپرد مطرح می‌شود را دنبال کنید. این بسته الحاقی، تمرکز زیادی روی روابط بین شخصیت‌ها داشت و Mass Effect 3 را به بهترین شکل ممکن به پایان رساند. منتقدان و طرفداران سری همگی این بسته الحاقی را تحسین کردند و حتی چند منبع معتبر، آن را به عنوان بهترین بسته‌ی الحاقی سال معرفی نمودند. اگر خودتان را طرفدار سری مس افکت می‌دانید، Citadel را بازی کنید.

4- SIMS: Seasons

سری SIMS جزو بازی‌هایی است که می‌توان گفت بیشتر گیمرها حداقل یک بار در دنیای آن وقت گذرانده‌اند. شاید این بازی برای برخی از مخاطبین هاردکور خسته‌کننده باشد، اما فروش بالا و شهرت این بازی نشان‌گر این است که بسیاری از مردم از آن لذت می‌برند. در واقع، دنیای این عنوان به شما اجازه می‌دهد تا در کنار زندگی واقعی خود، یک زندگی مجازی هم داشته باشید و در آن کارهایی را تجربه کنید که شاید در دنیای واقعی هیچ‌گاه شانس تجربه‌ی آن را نداشته باشید.

بسته‌ی الحاقی Season، کاراکتر جدیدی به این اثر می‌بخشد. همان‌طور که از نام آن پیداست، این بسته‌ی الحاقی چهار فصل سال را به بازی اضافه می‌کند و به شما اجازه می‌دهد فعالیت‌های مختص به هر فصل را تجربه کنید. به علاوه، اضافه شدن فصل‌های مختلف، بازی را از یکنواختی در می‌آورد و ارزش بازی آن را دوچندان می‌کند. پس از تجربه‌ی Seasons، دیگر نمی‌توانید به بازی اصلی برگردید، چون این بسته‌ی الحاقی لذت بازی را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد، به‌طوری که جذابیت‌های بازی اصلی در مقابل آن دیگر به چشم نمی‌آید.

3- Fallout 4: Far Harbor

سری Fallout از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ به شمار می‌رود که بسته‌های الحاقی متنوعی نیز برای آن منتشر شده است. واقعاً می‌توانیم چند گزینه از این لیست را به سری Fallout اختصاص دهیم، اما در این مقاله به معرفی مهم‌ترین بسته‌ی الحاقی این سری یعنی Far Harbor بسنده می‌کنیم.

Far Harbor یکی از هیجان‌انگیزترین بسته‌های الحاقی این لیست است که محتوای داستانی جذابی را به Fallout 4 اضافه می‌کند. این بسته الحاقی هم از نظر حجم کارهایی که می‌توانید انجام دهید و هم از جهت محتوای مفیدی که در اختیار گیمر قرار می‌دهد، مثال‌زدنی است. در Far Harbor گیمر با چند انتخاب بسیار سخت و چند نوع دشمن جدید روبه‌رو می‌شود که بُعد جدیدی به بازی می‌بخشند. علاوه بر این، محیط‌های متنوعی در آن انتظار شما را می‌کشند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. Far Harbor به شکل واضحی از خود Fallout 4 جذاب‌تر است و تجربه‌ی آن را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

2- Diablo III: Reaper of Souls

وقتی Diablo III معرفی شد، گیمرها انتظارات زیادی از آن داشتند؛ اما پس از عرضه‌ی بازی، برخی از این انتظارات بی‌پاسخ ماندند و برخی گیمرها از نتیجه‌ی نهایی خیلی راضی نبودند. البته این بدان معنا نیست که Diablo III بازی بد یا ضعیفی بود، فقط مانند هر بازی بزرگ دیگری، انتظارات گیمرها از آن بسیار بالا بود. خوشبختانه Bliazzard این موضوع را با بسته‌ی الحاقی Reaper of Souls به کلی حل کرد و دل طرفداران را به دست آورد.

این بسته الحاقی نه تنها کلاس‌ها و قابلیت‌های جدیدی به بازی اضافه کرد، بلکه مشکلاتی که در مورد بازی گزارش شده بودند را نیز به کلی برطرف کرد و باعث شد Diablo III تبدیل به عنوانی شود که همه انتظارش را داشتند. حتی بی‌راه نیست اگر بگوییم که تاثیرات این بسته‌ی الحاقی بود که Diablo III تا این حد ماندگار شد. Reaper of Souls جزو DLCهایی است که بازی کردن آن واجب است و بدون آن تجربه‌ی شما از Diablo III کامل نمی‌شود.

1- BioShock 2: Minerva’s Den

با شنیدن دو نام “BioShock” و «بسته‌ی الحاقی»، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، بسته‌ی الحاقی بی‌نظیر BioShock Infinite است که با نام Burial At Sea منتشر شد و طرفداران را بار دیگر به جهان زیر آب Rapture برگرداند. اما چرا در این‌جا به Minerva’s Den اشاره کرده‌ایم؟ ببینید، این قضیه تا حدودی سلیقه‌ای است، اما به نظر من Infinite خودش به قدری خوب بود که نتوانیم به Burial At Sea لقب «بسته‌ی الحاقی بهتر از بازی اصلی» را نسبت دهیم. اما اگر به نظر شما Burial At Sea لایق این جایگاه است، کاملاً قابل درک و منصفانه است.

BioShock 2 از نظر اکثریت گیمرها، ضعیف‌ترین بازی این سری بی‌نظیر است. با این‌که متای 88 به هیچ‌وجه نشان‌گر یک اثر ضعیف نیست، اما وقتی رقبای شما BioShock 1 و BioShock: Infinite باشند، طبیعتاً باید استانداردهای خیلی بالایی را رعایت کنید تا بتوانید اندازه‌ی آن دو عنوان فوق‌العاده باشید! خوشبختانه بسته‌ی الحاقی Minerva’s Den نمی‌گذارد BioShock 2 نیز از یک داستان احساسی و بی‌نظیر بی‌بهره بماند و با افزدون محتوایی جذاب و جدید به بازی، عمق عنوان اصلی را دوچندان می‌کند. همین باعث می‌شود که از این بسته‌ی الحاقی به عنوان یکی از بهترین بسته‌های الحاقی تاریخ یاد شود.


به پایان این لیست می‌رسیم. به نظر شما کدام بسته‌های الحاقی از بازی اصلی بهتر بودند؟ بسته‌های الحاقی موردعلاقه‌ی شما کدام‌ها هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امینAlirezaSquatlatexGAMER 1995Dark PassengerDARKSIRENStarmanSpider-Mah04Soldier (Wolf Edition)God of the gameKurosGoodbye everyoneM.MTHadroFaridMEYSAMB300Black KnightalinerdJust GOD OF WARAbayanmore
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • بوکر گفت:

  burial at sea episode 2 که اشاره هم شد بهش رو میشه نسخه تکامل یافته بایوشاک ها نام برد بازی که هم در قعر اقیانوس رپچر و هم در شهر بالای ابر ها کلمبیا جریان داره و در کنار روایت مناسب که کلیدی بود که سه نسخه رو به هم ربط داد و در مجموع بینظیر بود

  SquatlatexDARKSIRENSpider-Mah04Soldier (Wolf Edition)recidivistMoReKaFaridalinerdعلیP.morganmore
 • Amirsadeq گفت:

  چرا باید داخل متن از ASSASSIN’S CREED 3 به عنوان یه بازی ضعیف خطاب بشه، حتی در مقایسه با کل سری؟

  THE SAINT SNAKEDark PassengerNeil.Druckmanncrystal skyکاپتان استخونیSoldier (Wolf Edition)EivorFaridعلیP.morganmore
  • آرین گفت:

   سلام
   چی بگیم، بازی واقعا ضعیف نبود، مشکلاتی داشت، خصوصا فنی، ولی باز راهگشا یه مسیر جدیدی بود.
   همین که تونست بازی رو از ایتالیا و اون اتمسفر بکشه بیرون، به خودی خودش موفقیت بزرگی ست.

   soheil.exeDark PassengerSpider-Mah04Soldier (Wolf Edition)Eivorمتأثر گشتهX_Wolverine_XFaridعلیP.morganmore
   • Fh5 گفت:

    سلام.ببخشید به موضوع پست مرتبط نیست.
    برای اینترنت برای دانلود بازی های گیم پس xbox گفتن که اینترنت همراه اول شبانه ۱ تا ۱۱ نامحدود بخرم. ولی سرعتش افتضاحه. میخوام بدونم مودم ۴g همراه اول بخرم خوبه ؟؟
    من فقط به سیم کارت دسترسی دارم و امکان تهیه اینترنت هایی مثل شاتل رو ندارم. ایرانسلم که نامحدود نداره.

    آرین
    • MrAntfun گفت:

     خیلی شما میشه گفت بد شانس هستید

     دو هفته ای شاید هست که همراه اول سرعت این بسته رو خیلی کم کرده

     مخصوصا برا بین المللش

     Amir(PC & PS4)آرین
    • آرین گفت:

     سلام عزیز
     اختیار دارید، دشمنتون شرمنده!
     بنده هم همین بسته شبانه رو دارم.
     حدودا از ساعت‌های 4 صبح (نماز صبح بخوانیم!) تا 8 صبح (صبحانه بخوریم!) خیلی فعاله.
     دیروز هم نزدیک 30 گیگ باهاش دانلود کردم.
     حالا شاید واقعا داره سرعتش کاهش پیدا می‌کنه، یا بقول MrAntfun تو بعضی سایت‌ها مشکل داره.

    • Witcher گفت:

     من فکر میکردم میزان مصرف منصفانه تموم میشه سرعتش میاد پایین. پس کلا سرعتشو پایین آوردن؟

  • god of war گفت:

   درسته
   داستان بازی ب شدت خوب بود
   مبارزات بازی ب شدت پیشرفت کرده بودند
   ب هیچ عنوان بازی ضعیفی نبود
   ولی حیف ک گیمر ها با شخصیت پردازیش مشکل داشتن و خیلی با ایتزیو مقایسه می شد

   Soldier (Wolf Edition)Eivorمتأثر گشتهآرینP.morgan
 • Dawnguard : Skyrim The Elder Scrolls V
  اگه این یک بازی بود تبدیل میشد به بهترین بازی تاریخ از نظر من
  البته همین الان اسکایریم بهترینه
  ولی این دی ال سی یک چیز دیگست
  اسپویل :
  پیچیدگی های خانوادگی سرنا (که بنظر بنده حقیر بهترین شخصیت پردازی در تاریخ ویدیو گیم رو داشت)اون محیطی که اون زیر طراحی شده بود (وقتی میرفتیم تو اون سیاه چاله ماننده)واقعا اتمسفر فوق العاده ای داشت و ساید کوئست های دی ال سی هم که فوق العاده بود

  Amir(PC & PS4)Soldier (Wolf Edition)FaridRedgurdPC gamer ;)alinerdعلیزمین 52مطالب طنزBlizzardmore
 • آرین گفت:

  سلام
  عجب نوشته نابی! خسته نباشید!
  قضیه Bioshock 2، مثل Uncharted 3 و MW 3 و حتی خود همین AC 3 هست.
  چون بخوبی بازی قبلی نبود پس حکم مرگشون صادر شد.
  Watch Dogs هم تا حدی همینطور بود، چون بخوبی GTA نبود.
  RE 5 هم بخوبی RE 4 نبود.
  DMC 4 و اون ریبوت، DMC DMC هم راز مگویی ست، بنظر میاد اونم بخاطر DMC 3 تخریب شد.
  DS 2 هم همینطور شد.
  100 تا می‌شه از همینا مثال زد، Mass Effect 3!
  یه مقاله ده قسمتی ازش درمیاد.

  Soldier (Wolf Edition)FaridعلیP.morgan1100بوکرSALEH PC RAM 4 GAMER
  • nazli pinar گفت:

   اگه بخوایم از لحاظ کیفیت نگاه کنیم آنچارتد 3 از 2 هم بهتره فقط بخاطر داشتن نوآوری کم نمرات و موفقیتش کم تر از نسخه 2 شد
   از نظر من 1 و 4 بازی های خیلی عالی ای هستن . لاست لگاسی و گلدن ابیس جذابن و ارزش تجربه دارن و 2 و 3 هم شاهکارن

   crystal skyآرین
   • آرین گفت:

    سلام
    3 بنظرم برعکس 2 عمل کرد، نسخه 2 از اون همون اول کارش رو با اکشن، و کات‌سین‌هاش کمتر، شروع کرد.
    و خیلی سرعتی بود، جلوه‌های ویژه‌اش هم خیلی قوی بود.
    ولی نسخه 3 تقریبا تو نیمه اول بیشتر گپ‌و‌گفت بود.
    تو نیمه دوم موتورش روشن شد.
    در کل بنظر منم چیز خاصی کم نداشت فقط حجم اکشن و هیجانش کم شده‌بود.

 • farshadx گفت:

  blood and wine ویچر 3 رو احتمالآ بازی نکردین
  با اختلاف بهترین dlc منتشر شده است👍

  Squatlatexreza_tportSoldier (Wolf Edition)molana 2020penguFaridRyan BonesMahyarMsmعلیزمین 52more
 • خدا نکشتت آریا مقدم سره کار هوس دسر کردم 😂

  آرینآریا مقدم
 • ALFAR3D گفت:

  دی ال سی فالویینگ دایینگ لایت هم که از خود بازی به نظر بهتر بود…

  crystal skyآرینEivor
 • Playstation T گفت:

  لیست خیلی خوبی بود. صددرصد با PREY Mooncrash و Minerva’s Den، Tiny Tina موافقم

  Far Harbor هم حقیقتا مرزها از بازی اصلی بهتر بود و کلی دیالوگ خفن داشت

  میدونم موضوع مقاله یکم فرق داره ولی بنظرم غیر از عناوین بالا این DLC ها هم جزو بهترین DLC های تاریخن

  Oblivion : Shivering Isles

  Skyrim : Dragonborn

  Fallout New Vegas : Dead money/Old World Blues

  Fallout 3 : The Pitt/Point Lookout

  Witcher 3 : Blood and wine

  Dragon Age Origins : Awakening

  Deus Ex Mankind Divided : A Criminal Past

  مس افکت 2 هم یه DLC خیلی خوب داشت که حقیقتا الان حضور ذهن ندارم

  Black KnightSpider-Mah04recidivistArmin EzatiآرینP.morgan
 • ROCKGAMER گفت:

  جای دی ال سی ردد ۱ خالیه،راکستار سنگ تموم گذاشته بود،واقعا یکی از لذت بخش ترین تجربه های زامبی کشی رو میتونستی تجربه کنی یکی از پرمحتوا ترین دی ال سی توی صنعت ویدیو گیم بود اخیرا شایعه شده که ریمسترش در دست ساخت هست البته فقط در حد یک شایعه هست

  Spider-Mah04آرینP.morgan
 • levine گفت:

  عالی بود و از مقاله های قبلی راجع این موضوع خیلی بهتر بود
  منم چند تا بگم
  ۱.burial at sea episode 2
  ۲.burial at sea episode ۱
  ۳. Mass effect Stolen Memory
  ۴. Blood and wine
  ۵.Normandy Crash Site
  ۶. Shadow broker base
  ۷. Mass effect Omega
  ۸. Hearts of stone

  Spider-Mah04Playstation TآرینP.morgan
 • god of war گفت:

  باورم نمی شه
  باورم نمی شه
  که عنوان the last of us left behind حتی توی این لیست نبود
  چی از یه دی ال سی می خواستید که در این عنوان نبود اخه
  حتی دی ال سی های بایاشوک اینفنت هم نبود
  ولی Assassins’ Creed III: The Tyranny of King Washington بود که نمی دونم چرا از اون دو تا ی دیگه بهتر بود اخه
  یعنی کل دی ال سی یه رویا بود و از نظر داستانی صفر بودش
  ولی left behind سرشار از محتوا و احساس در لیست حضور پیدا نکرد

  Amir Naderimiddle age🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉Pagan min (گیم پس باز سابق)Playstation Tآرین
 • king boo گفت:

  چرا old hunters تو لیست نبود؟
  خود بلادبورن شاهکاره ولی dlc اش اصلا تو یه لول دیگه است.

  P.morganآرین
 • alinerd گفت:

  مرسی بابت مقاله،خیلی خوب بود (:
  از بین این ها،کیتادل رو بیشتر دوست داشتم

  P.morganآرینSpider-Mah04
 • Black Knight گفت:

  جای DLC های ویچر 3 و DLC بازی Assassin’s Creed Syndicate یعنی Jack the Ripper حسابی خالیه

  آرین
 • Redgurd گفت:

  Nuka world دی ال سی فالوت چهار از نظر اضافه کردن اِلمان به بازی خیلی خوب عمل کرده بود برعکس بخش های دیگه دی ال سی که تو سطح متوسط بودن.
  یا یا دی ال سی hearthfire بازی اسکایریم که شروع کننده بخش ساخت و ساز بازی های بتسدا بود که تا امروز تو همه بازی هاش استفاده کرده از فالوت ۴ و ۷۶ تا استارفیلد و الدر ۶ که حتما تو اونا هم هست و هی پرجزییات تر و عظیم تر میشه.
  بتسدا تو دی ال سی هاش معمولا ایدهای رو پیاده میکنه و واکنش کاربرهارو میسنجه تا ببینه اگه واکنشها مثبت باشه تا روشون وقت میزاره و کاملش میکنه

  P.morganآرین
 • Farid گفت:

  بسته الحاقی فقط frozen throne از warcraft 3
  لامصب ۹۹ درصد لذتش این بود شبکه ای تو کلوپ بازی کنی

  Spider-Mah04آرینP.morgan
 • squall گفت:

  جای blood and wine

  witcher3 خالیه توی لیست.

  آرین
 • sm1414 گفت:

  به نظر من بسته الحاقی های اساسین ادیسی یعنی legacy of the first blade و the fate of atlantis هم از خود بازی بهتر بودن حداقل از نظر داستانی(نمیگم عالی بودن ولی نسبت به خود بازی که خسته کننده بود بهتر بودن)

  آرین
 • دی‌ال‌سی bloodline از واچ داگز ۳ رو یادتون رفت

  آرین
 • Ali soulslike گفت:

  پس بسته های الحاقی ویچر ۳ چیشدند؟ blood and win بسته الحاقی بلادبورن؟؟! خیلی از موارد حتی نام برده نشد

 • Aaam گفت:

  باید با گیف کارت بخری یا راه های دیگه هم داره

 • تو سیتادل اتفاق جذابی که میفته اینه که بازی از اون جدی بودنش در میاد
  یعنی انقدر این دی ال سی احمقانست و احمقانه بودنش از خود بازیه و انقدر فانه که یه سر و گردن واقعا از هر دی ال سی ای که دیدم بهتره
  یه جوری میاد مکانیک های آرپی‌جی بازی و اون I should go رو به سخره میگیره که واقعا آدم مورد هجوم قرار میگیره😂
  بعد درخواست های مسخره ی اعضای گروه هم مورد سخره قرار میگیره و یه لحظات به شدت فان به وجود میاد
  اون نحوه ی شپرد گفتن رکس و گروس و بقیه وقتی شپرد میخواست تیم رو انتخاب کنه شاهکاره
  ووو همه ی اینها رو داریم ، دی ال سی میاد بهترین باس سری و یکی از بهترین آنتاگونیست های تاریخ رو تو دو ساعت تعریف می‌کنه ، کلون شپرد
  یه باس شاهکار که میاد یه جوری کانتر میزنه بهت که سر تا پات میریزه
  اصلا یه چیز عجیبیه این دی ال سی و واقعا اون the best male Shep ( فم شپ اونقدر خوب نبود )
  بعد از همه ی این قضایا اون مهمونی شاهکار که خیلی نمیگم دربارش ، ولی واقعا محشر بود اگر بخواید بترکانید😂
  بعدش اون تعاملایی که میشه با افراد گروه داشت ، مثلا اگر وگا بیاد یه سری حرفا میزنید و بعد میشه بارفیکس رفت ، انقدر اون بارفیکس واقعی طراحی شده که حتما همتون حداقل دویست تارو میزنید😂
  در کل خیلی این دی ال سی خوبه

  Shougo Makishima
 • آیا Blood and Wine لطیفه ای بیش نیست؟!
  اصلا همین Blood Wine تجربه اصلی ویچر رو چندین مرحله ارتقا داد
  و اوج لذت بازی ویچر 3 توی توسان و همین دی ال سی Blood and Wine هست با اون محیط ناب و ماموریت های جذاب و داستان گیرا

 • Squatlatex گفت:

  جای ویچر بدجور خالیه blood and wine . Heat of stone

 • morteza گفت:

  خیلی ممنون و عالی
  ancient gods 1و2 واقعا عالی بودن مخصوصا اون سوپرایز ویژه ای که برامون داشت و مخصوصا پایان دومین دی ال سی

 • nfs3forever گفت:

  ضعیف عنوان کردن اسسینز کرید ۳ واقعا بی شرمانه بود .
  داداش این بازی یه شاهکاره ، اگه خودت خوشت نمیاد باید میگفتی : صرفا عقیده شخصی