چرا و چگونه دنیل ردکلیف برای نقش هری پاتر انتخاب شد

29 دی 1400 - 11:00

دنیل ردکلیف برای ایفای نقش شخصیت نمادین و شناخته شده هری پاتر، اتفاقات جالبی را پشت سر گذاشته است.

مجموعه رمان‌های Harry Potter که توسط جی کی رولینگ (JK Rowling) نوشته شده، به موفقیت عظیمی دست یافته است. این موفقیت باعث شد تا در سال 2001 مجموعه فیلم این سری آغاز به کار کند که زمینه ساز فرانچایزهای سینمایی در دنیای مدرن شد.

همچنین این مجموعه فیلم باعث شد که نسل جدیدی از بازیگرانی با استعداد همچون دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe)، اما واتسون (Emma Watson) و روپرت گرینت (Rupert Grint) به سینما راه یابند. حال باید پرسید که شخصیت اصلی این مجموعه چه کسی بوده و چگونه برای این نقش برگزیده شده است؟

این سری در حال حاضر به عنوان یک نماد ادبی شناخته می‌شوند. کتاب‌ها و فیلم‌هایی که حول محور شخصیت هری پاتر می‌گذرد و در طول 8 فیلم شاهد هنرنمایی دنیل ردکلیف در سفری پر پیچ و خم برای نجات دنیای جادوگری هستیم.

ردکلیف نخستین بار در اقتباسی درام از دیوید کاپرفیلد (David Copperfield) در شبکه BBC و سال 1999 حضور یافت. نمایشی که کریس کلمبوس (Chris Columbus) در سال 2000 به تماشای آن نشست.

وی در آن زمان دنبال بازیگری برای نقش هری پاتر بود و بلافاصله پس از دیدن دنیل ردکلیف، متقاعد شد که برای نقش موردنظرش انتخابی مناسب خواهد بود. با این حال چنین ایده‌ای در ابتدا با مخالفت والدین ردکلیف روبرو شد.

منتهی قضیه به اینجا ختم نشد. در تابستان سال 2000 بود که تهیه کننده فیلم هری پاتر یعنی دیوید هیمن (David Heyman) و نویسنده آن استیو کلاوز (Steve Kloves) شاهد حضور ردکلیف در تئاتری در لندن بودند.

وی برای اجرا به آن جا نیامده بود و تنها به عنوان مهمان پشت سر هیمن و کلاوز نشسته بود که همیت باعث جلب توجه آن‌ها شد. خوشبختانه هیمن که وظیفه تولید تمامی آثار سینمایی Harry Potter و Fantastic Beasts را بر عهده داشته است، توانست والدین دنیل را متقاعد کند که به او اجازه تست بازیگری بدهند.

به دلیل این که در بند قرارداد وی ذکر شده بود که دنیل باید در تمامی فیلم‌ها حضور پیدا کند، والدینش از ترس احاطه شدن زندگی وی توسط هالیوود، با آن مخالفت کردند. به همین دلیل کمپانی برادران وارنر مداخله کرده و پیشنهاد دادند که وی برای حضور در دو فیلم قرارداد ببندد و فیلم برداری در بریتانیا انجام شود.

پس از اکران دو فیلم اول این مجموعه، شک و تردیدهایی برای بازی دنیل ردکلیف وجود داشت. با وجود انتقادات و تردیدها، اما موفقیت عظیم و بی‌سابقه‌ای که فیلم‌ها با خود به همراه داشتند، باعث شد تا وی به یکی از بزرگترین ستاره‌های سینمای جهان تبدیل شود و نماد پسری باشد که دنیای جادوگری را نجات داد.

Just GOD OF WARDARKSIRENalinerdیوهانBlackCity
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • BlackCity گفت:

  فیلم خیلی قشنگی بود
  بازیگرای خوب به همراه کارگردانای خوب داشت
  البته داستانش که جای حرف نداره ولی بهترین داستان ها دست بازیگر و کارگردان بد خراب میشه
  پس باید از همشون ممنون باشیم
  وقتی 20 سال پیش فیلم هری پاتر اومد واقعا انقلابی ایجاد کرد ، صحنه هایی داشت که تقریبا تو هیچ فیلمی نبود
  گرافیکش نسبت به خیلی از فیلم های همون زمان زبان زد بود
  و البته داستانش که همه رو شگفت زده کرده بود
  تو کشور ما هری پاتر رو با فیلمش شناختن ولی خیلی کشورها اول با کتاب هاش اشنا شدن و بعد فیلمش اومد و معروف شد.

  Just GOD OF WARAshen undead the bearerیوهانPaprikaSkyrim : The Elder Scrolls V
 • Kratos گفت:

  اکس پکتو پاتروناس🪄😂امیدوارم درست گفته باشم😂

  Just GOD OF WARAshen undead the bearer