چند بازی نسل هفتمی در فروشگاه پلی استیشن 5 دیده شد

26 دی 1400 - 17:02

پس از انتشار گزارش‌هایی که از تقویت قابلیت بکوارد کنسول‌های پلی استیشن حکایت داشتند، حالا چند بازی نسل هفتمی در فروشگاه پلی استیشن 5 دیده شده است.

چند روز قبل بود که صحبت‌هایی شنیده می‌شد مبنی بر آنکه سونی قصد دارد پشتیبانی کنسول پلی استیشن 5 از قابلیت بکوارد را بهبود بخشد. در میان سر و صدای اخباری که در این باره پوشش داده شده، تعدادی از بازی‌های کنسول پلی استیشن 3 در فروشگاه کنسول بازی نسل نهمی سونی مشاهده شده‌اند تا گمانه‌زنی‌های موجود پررنگ‌تر شوند.

اگر به فروشگاه پلی استیشن 5 مراجعه کرده و یکی از عناوین کنسول پلی استیشن 3 را انتخاب کنید، فروشگاه به صورت خودکار شما را به نسخه‌ی PlayStation Now آن بازی هدایت خواهد کرد. با این حال، Dead or Alive 5 که یکی از بازی‌های دوره‌ی پلی استیشن 3 به حساب می‌آید، 7.99 دلار قیمت خورده است. (مطابق تصویر فوق)

به گفته‌ی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، Bejeweled ،Prince of Persia: Sands of Time و Prince of Persia: The Two Thrones نیز که از دیگر عناوین کنسول پلی استیشن 3 بوده‌اند، به همراه قیمتشان در فروشگاه پلی‌استیشن 5 قرار گرفته‌اند. تا زمان نگارش این مطلب، کاربران موفق به خرید هیچ یک از بازی‌های کنسول نسل هفتمی سونی نشده‌اند.

شاید قرار گرفتن بازی‌های این کنسول در فروشگاه پلی‌استیشن 5 تنها در اثر یک خطای فنی رخ داده باشد، اما نکته‌ی قابل توجه این است که بازی Dead or Alive 5 کنسول پلی استیشن 3، از طریق ریجن اروپای سرویس PlayStation Now در دسترس نیست.

در این رابطه بد نیست به اخبار چند روز قبل هم سری بزنید که پتنت جدید سونی دست به دست می‌شد. این پتنت تازه که توسط مارک سرنی (Mark Cerny)، طراح کنسول‌های پلی استیشن 5 و 4 ثبت شده، “برقرارسازی قابلیت Backwards Compatibility از طریق میدان زمانی و کنترل فرکانس اصلی” عنوان گرفته است. متن کامل خبر را از این نشانی مطالعه کنید.

طبیعی است که انتشار چنین خبری منتهی شود به گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر آنکه سونی نهایتا راه حلی را برای اجرای بازی‌های قدیمی‌تر پیدا کرده است و به زودی پشتیبانی کنسول پلی استیشن 5 از عناوین نسل قبلی را گسترش خواهد داد.

DARKSIRENfarzaad@alistarLucciola BalladKurosalinerdFaridAloy versusBlackCityJonah hex (حامی حقوق بز 🗿🐐🐐🐐🐐)Mohsenj74.کاپتان استخونیAmirhossein80M.MTSina_2081CTRSAMAN Ghost of Sparta

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید