تاکید دوباره Valve به عرضه‌ی استیم دک در فوریه امسال

24 دی 1400 - 21:16

شرکت ولو (Valve) اخیراً بار دیگر تاکید کرده است که پلتفرم استیم دک (Steam Deck) در فوریه‌ی سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

معمولاً عرضه‌ی سخت‌افزارهای جدید برای سازندگان آن‌ها دشوار است و در حال حاضر کمبود تراشه‌ها و همه‌گیری COVID-19 مانع بزرگی برای دستگاه‌های جدید محسوب می‌شود. با تمام این تفاسیر، ظاهراً پلتفرم استیم دک قرار است بدون تاخیر در فوریه 2022 عرضه شود. اما با توجه به همه‌ی این مشکلات، چقدر احتمال دارد که این پلتفرم به موقع عرضه شود؟

ولو به‌تازگی با انتشار یک به‌روزرسانی در استیم، بار دیگر اشاره کرد که استیم دک همچنان برای عرضه در ماه فوریه در نظر گرفته شده است. شرکت مذکور در این باره گفت:

ما در مسیر عرضه‌ی به موقع استیم دک هستیم. با وجود همه‌گیری جهانی COVID-19، مشکلات عرضه و مشکلات حمل‌ و نقل، به نظر می‌رسد که تا پایان ماه فوریه می‌توانیم این دستگاه را عرضه کنیم.

ولو می‌گوید که روند آزمایش کتابخانه‌ی Steam برای مشاهده‌ی نحوه‌ی اجرای بازی‌ها روی استیم دک، همچنان طبق برنامه‌ریزی قبلی ادامه دارد.

ما به طور موازی، کار و آزمایش روی برنامه‌‌ی بازبینی استیم دک را انجام می‌دهیم. به زودی می‌توانید وضعیت Deck Verified را برای مجموعه‌ای از بازی‌های استیم مشاهده کنید. ما چهار دسته‌ی اصلی را بررسی می‌کنیم که شامل ورودی، یکپارچگی، نمایشگر و پشتیبانی سیستم است.

این شرکت همچنین اشاره کرد که در حال گسترش کیت‌های توسعه‌ی استیم دک برای توسعه‌دهندگان در سراسر جهان است و تاکنون صدها دستگاه از این پلتفرم برای آن‌ها ارسال شده‌اند.

این مهم است که ما به توسعه‌دهندگان این امکان را بدهیم که بازی‌های خود را تست کنند، بنابراین ما کیت‌های توسعه‌ی استیم دک را به تعداد زیاد ارسال کردیم. ما بخش دیگری از کیت‌های توسعه‌ را تأیید کرده‌ایم و صدها مورد در ماه گذشته ارسال شده است و همچنان به ارسال تعداد بیشتری از این دستگاه ادامه می‌دهیم.

همچنین شرکت ولو به‌تازگی تصویر جدیدی را از اولین واحدهای تست داخلی استیم دک منتشر کرده که در قسمت زیر قابل مشاهده است.

یوهانآرینBlackCityfarshadx.FlochamiklovFaridalinerdعلی

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید