اختراع پلی استیشن مشکل Backwards Compatibility را حل می‌کند

24 دی 1400 - 11:34
پلی استیشن

اختراع جدیدی توسط شرکت سونی برای پلی استیشن به ثبت رسید و به نظر این اختراع می‌تواند مشکلات مربوط به قابلیت Backwards Compatibility را حل کند.

با وجود این که عرضه‌ی پلی استیشن 5 از اکثر جهات موفقیت‌آمیز بوده، نقطه‌ی ضعف بزرگی دارد و آن مشکلات مربوط به Backwards Compatibility است.

کاربران ایکس باکس می‌توانند از تمام عناوین منتشر شده برای کلیه‌‌ی کنسول‌های شرکت مایکروسافت لذت ببرند در حالی که این امر هنوز برای کاربران پلی استیشن ممکن نشده است و سرویس پلی استیشن نو (PlayStation Now) هم عملکرد ضعیفی دارد و نمی‌تواند این کمبود را جبران کند.

با وجود همه‌ی این مشکلات، یکی از درست‌اندرکاران ساخت و طراحی پلی استیشن 4 و 5، آقای مارک سرنی (Mark Cerny)، احتمالا این مشکل را با اختراع جدیدش حل کرده است؛ حداقل این چیزی است که گواهی ثبت اختراع جدید سونی برای پلی استیشن نشان می‌دهد. طبق اطلاعات منتشر شده، اسم این اختراع ” برقرارسازی قابلیت Backwards Compatibility از طریق میدان زمانی و کنترل فرکانس اصلی” است.

با توجه به درک آقای سرنی از ساختار سخت‌افزاری پلی استیشن 4 و 5 می‌توان گفت که احتمال دارد این اختراع بتواند مشکلات مربوط به قابلیت Backwards Compatibility را به کلی در کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن حل کند؛ چرا که در این گواهی ادعا شده که با استفاده از این اختراع، کاربران می‌توانند تمام بازی‌های پلی استیشن‌های 1 و 2 و 3 را در کنسول‌های نسل هشتم و نهم تجربه کنند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده در این گواهی، شرکت سونی تصمیم نداشته که مسائل مربوط به قابلیت Backwards Compatibility را در بخش سخت‌افزاری حل کند و به جای آن راه حلی نرم‌افزاری برای این مشکل پیدا کرده است. همچنین به نظر می‌رسد که پیدا کردن این راه‌ حل بیشتر از یک‌سال برای سونی زمان برده است.

با وجود این که هر ماه اختراعات جدیدی از طرف شرکت سونی به ثبت می‌رسند که تا سالیان بعد خبری از آن‌ها نمی‌شود، به نظر می‌رسد که این اختراع جدید می‌تواند برگ برنده‌ای برای سونی در رقابت بین نسلی باشد؛ پس بعید نیست که به زودی شاهد انتشار اخبار جدیدی از بهبود قابلیت Backwards Compatibility در کنسول‌های پلی استیشن باشیم.

M.MTDARKSIRENReza.❾❻︵✎﹏ȏṃıԀAli984THE SAINT SNAKEMetal Gear Solid 3: Snake EaterPLAYSTATION ON TOP:-onlykorosawaP.morganmohsenj74Just god of warO2mohammad reza gamerAli Hassan nejadFaridمحمد ابراهیم کاویان پورKurosmore

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید