گزارش: فهرست پردرآمدترین مدیران عامل‌ صنعت بازی منتشر شد

24 دی 1400 - 09:13

گزارش جدید منتشر شده میزان غرامت پرداختی به 40 مدیر عامل صنعت بازی را در سال اول همه‌گیری COVID-19 نشان می‌دهد.

گزارش جدید سایت Games One فهرستی از 40 شرکت مختلف و بسته‌های غرامتی را که مدیران عامل در سال 2020 دریافت کرده‌اند، ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که همه‌ی ارقام، شش رقمی یا حتی بیشتر هستند. این غرامت کل که توسط هیئت‌مدیره تصمیم‌گیری و با رای سهام‌داران تصویب می‌شود، می‌تواند ترکیبی از حقوق، پاداش، سهام و مزایا باشد.

از 42 مدیرعامل لیست شده (شرکت‌های Digital Bros و CD Projekt هر کدام دو مدیر عامل مشترک دارند)، 27 نفر بیش از 1 میلیون دلار غرامت دریافت کردند. این اطلاعات و داده‌ها از پرونده‌های شرکت‌های مختلف تهیه شده و برای تقویم سال 2020 استاندارد شده است. شرکت‌هایی که با ارزهایی غیر از دلار آمریکا ثبت نام کرده‌اند، با استفاده از میانگین نرخ مبادله برای سال 2020 تبدیل شدند.

اگرچه نام همه‌ی مدیران عامل شرکت‌های بزرگ بازی‌های ویدیویی در این گزارش ذکر نشده است، اما با این حال، رابرت آنتوکول (Robert Antokol) از شرکت پلیتیکا (Playtika) توانسته است در صدر این فهرست قرار بگیرد. طبق گزارش‌ها، این مدیرعامل 372 میلیون دلار دریافت کرده است.

پس از رابرت آنتوکول، بابی کوتیک (Boby Kotick)، مدیرعامل شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) در رتبه‌ی دوم این فهرست قرار دارد. بر اساس گزارش‌ها، او بیش از 154.6 میلیون دلار دریافت کرده است که حدود 77,300 دلار در ساعت می‌شود.

فهرست 10 مدیرعامل پردرآمد که حداقل بسته‌های غرامت هشت رقمی دریافت کرده‌اند، به شرح زیر است:

  1. رابرت آنتوکول (Playtika) – 372 میلیون دلار
  2. بابی کوتیک (Activision Blizzard) – 154.6 میلیون دلار
  3. اندرو پارادایس (Skillz) – 103.3 میلیون دلار
  4. اندرو ویلسون (Electronic Arts) – 34.7 میلیون دلار
  5. فرانک گیبو (Zynga) – 32 میلیون دلار
  6. جان ریسیتیلو (Unity) – 22 میلیون دلار
  7. استراوس زلنیک (Take-Two) – 18.1 میلیون دلار
  8. تک جین کیم (NCsoft) – 15.6 میلیون دلار
  9. مین لیانگ تان (Razer) – 10.4 میلیون دلار
  10. دبی بستویک (Team17) – 10.2 میلیون دلار

از دیگر نام‌های مطرح این لیست می‌توان به یوسوکه ماتسودا (Yosuke Matsuda) از اسکوئر انیکس (Square Enix) با 4.1 میلیون دلار، حاجیمی ساتومی (Hajimi Satomi) از شرکت سگا با 2.9 میلیون دلار و شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) از نینتندو با 2.8 میلیون دلار اشاره کرد.

البته پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در این فهرست حضور ندارند، زیرا به ترتیب توسط مدیران عامل سونی و مایکروسافت تحت پوشش قرار می‌گیرند. این لیست به طور خاص بر اساس شرکت‌هایی است که فقط بر روی بازی‌های ویدیویی تمرکز می‌کنند. طبق این گزارش، غرامت اعطا شده به بابی کوتیک از اکتیویژن بلیزارد تقریباً به اندازه‌ی متوسط هزینه‌ی پرداخت 1560 کارمند بوده است.

آرینSamadmarioGod of the gameO2deathwingsP.morgan@alistarAli Hassan nejadDARKSIRENFaridاینسایدر استخونیLucciola Balladalinerd2mohsenj74
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید