رییس و مدیرعامل استودیوی Platinum Games استعفا داد

23 دی 1400 - 16:02

آقای کنیچی ساتو (Kenichi Sato) که از فروردین ۱۳۹۵ (آپریل ۲۰۱۶) مدیرعامل و رییس استودیوی پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) شده بود، از این سمت استعفا داد.

آقای آتسوشی اینابا (Atsushi Inaba) که سرپرست تیم تهیه‌کنندگان و معاونت ریاست استودیوی پلاتینیوم گیمز را بر عهده داشته، جایگزین کینچی ساتو شده است.

آقای اینابا پیش‌تر سابقه‌ی ریاست و تهیه‌کنندگی یکی از استودیوهای کپکام (Capcom) به نام کلاور (Clover) را داشته است. استودیوی کلاور سازنده‌ی بازی‌های Viewtiful Joe ،Okami و God Hand بوده است.

آقای کنیچی ساتو در بیانیه‌ی خود نوشت:

در پایان ماه سپتامبر سال جاری میلادی، از مقام ریاست استودیوی پلاتینیوم گیمز کنار خواهم رفت و آقای اینابا جایگزین من خواهد شد.

پس از این که در آپریل سال ۲۰۱۶ به ریاست این استودیو رسیدم، تمرکز خود را بر ساخت بازی‌هایی که لبخندی بر چهره‌ی گیمرهای سرتاسر جهان بیاورد، گذاشتیم.در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی نیز توانستیم قرارداد همکاریی با تنسنت (Tencent) ببندیم.

بعد از این قرارداد، مرکز توسعه‌ای در توکیوی ژاپن تاسیس کردیم تا توانایی‌های خود را افزایش دهیم و در نهایت توانستیم به آرزوی دیرینه‌ی خود، ساخت فرنچایزهای مخصوص به خود، برسیم.

حالا زمان آن فرا رسیده تا عناوین خاص خود را بسازیم و باور دارم بهترین روش برای رسیدن به این هدف، واگذاری جایگاه خود به آقای آتسوشی اینابا است. او سابقه‌ی فعالیت در بخش ریاستی استودیوی پلاتینیوم گیمز را دارد و همچنین توانایی‌های خود را در ساخت بازی‌های ویدیویی منحصر به فرد اثبات کرده است.

استودیو پلاتینیوم گیمز پروژه‌های متنوعی از جمله Bayonetta 3 که در سال آینده منتشر خواهد شد و Babylon’s Fall که اسفندماه عرضه می‌شود را در حال ساخت دارد.

استودیوی پلاتینیوم گیمز همچنین عنوانی با نام Project GG نیز در دست ساخت دارد که اولین فرنچایز کاملاً جدید این استودیو خواهد بود.

DARKSIRENFaridنyasi...Eternal...alinerdPlayground Gamesکاپتان استخونیGramy k@alistar

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید