مورد انتظارترین فیلم‌های ترسناک سال 2022

22 دی 1400 - 20:00

در سال 2022 شاهد اکران فیلم‌های ترسناک بسیاری خواهیم بود که در این مقاله آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

ژانر فیلم‌های ترسناک طی چند سال اخیر روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته است و این امر در سال 2022 نیز ادامه دارد. با وجود این که همچنان همه گیری کرونا ادامه دارد، اما سینماها به کار خود ادامه داده و به همین دلیل نیز برنامه اکران کمپانی‌ها روند مناسبی به خود گرفته است.

در سال 2021 فیلم‌های ترسناک بسیار زیادی منتشر شدند که می‌توان برخی از آن‌ها مانند A Quiet Place Part II، Lamb و Halloween Kills را نام برد. با وجود این که تمامی این آثار منتقد پسند نبودند، اما باعث ایجاد تنوع و سرگرمی در این دوران طاقت فرسا شدند.

در سال جدید نیز ژانر ترسناک شاهد دنباله‌ها، پیش درآمدها و اقتباس‌های جدیدی خواهد بود که برخی در سینما و برخی در شبکه‌های استریم منتشر خواهند شد.

حال در این مقاله به معرفی برخی از این آثار خواهیم پرداخت.

Scream

امسال شاهد اکران پنجمین نسخه از فرنچایز The Scream خواهیم بود.

فیلمی به کارگردانی مت بتینلی اولپین (Matt Bettinelli-Olpin) و تایلر گیلت (Tyler Gillett) که 25 سال پس از وقایع فیلم نخست جریان دارد، جایی که سر و کله قاتلی جدید با ماسک شبح مانند پیدا می‌شود.

قاتلی که گروهی از نوجوانان را هدف قرار داده و وقایعی را شکل می‌دهد که باعث برملا شدن رازهای قدیمی می‌شود. در عین حال شاهد بازگشت شخصیت‌های قدیمی این سری همچون کورتنی کاکس (Courteney Cox)، نو کمپل (Neve Campbell) و دیوید آرکت (David Arquet) خواهیم بود.

فیلم جدید Scream با توجه به اوضاع فعلی ژانر ترسناک، می‌تواند حرف‌های جدیدی برای گفتن داشته باشد و این فرنچایز را پس از مدت‌ها به جایگاه واقعی خود بازگرداند.

Texas Chainsaw Massacre

به دنبال بازگشت مجموعه Halloween، فیلم Texas Chainsaw Massacre نیز به عرصه بازخواهد گشت و دنباله مستقیم ساخته سال 1974 خواهد بود.

فیلمی به کارگردانی دیوید بلو گارسیا (David Blue Garcia) و با هنرنمایی سارا یارکین (Sarah Yarkin)، السی فیشر (Elsie Fisher)، جیکوب لاتیمور (Jacob Latimore) و نا هادسون (Nell Hudson). این فیلم روایت‌گر داستان قاتل دیوانه همیشگی این سری خواهد بود که در شهر هارلو واقع در تگزاس، باعث ایجاد قتل و رعب و وحشت می‌شود.

فیلم قبلی این فرنچایز که با نقدهای متوسطی روبرو شد، به خاطر تاخیرهای پیش آمده باعث شد تا کمپانی‌های Lionsgate و Millennium Films حق پخش این سری را از دست داده و حال Legendary Pictures مسئولیت ساخت آن را بر عهده دارد.

Morbius

دنیای Spider-Man سونی با عنوان Morbius و به کارگردانی دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa) وارد ژانر ترسناک خواهد شد.

فیلم Morbius روایت‌گر مایکل موربیوس با هنرنمایی جرد لتو (Jared Leto) خواهد بود، پزشکی که از یک بیماری خونی نادر رنج می‌برد و به خاطر پیدا کردن درمان برای خود، با خفاش‌های خون آشام روبرو شده و خود به یکی از آن‌ها تبدیل می‌شود. واقعه‌ای باعث شده تا وی در عین این که به توانایی‌های فرابشری دست پیدا می‌کند ولی از نقاط ضعف باقی خون آشام‌ها در امان باشد.

این پروژه با وجود این که با تاخیرهای بسیار زیادی روبرو شده است، اما به خاطر اتفاقات Spider-Man: No Way Home و Venom: Let There Be Carnage جزو یکی از موردانتظارترین فیلم‌های امسال قرار گرفته است.

The Black Phone

فیلم The Black Phone عنوانی در ژانر ترسناک و فراطبیعیه به کارگردانی اسکات دریکسون (Scott Derrickson) است که برگرفته از داستان کوتاهی به قلم جو هیل (Joe Hill) در سال 2004 خواهد بود.

داستان The Black Phone داستان 5 کودک را روایت می‌کند که در شهر کلورادو و در سال 1970 به طور ناگهانی گم می‌شوند. اتان هاوک (Ethan Hawke) در این فیلم در نقش قاتلی سریالی به نام The Grabber ظاهر شده که قربانیان خود را دزدیده و به یک زیرزمین عایق صدا منتقل می‌کند.

در سپتامبر سال 2021 بود که The Black Phone در Fantastic Fest به نمایش درآمد و با واکنش مثبت حضار روبرو شد.

Nope

پروژه جدید جوردن پیل (Jordan Peele) به نام Nope که نویسندگی‌اش را نیز خود وی بر عهده خواهد داشت.

نخستین بار در کامیک‌کان سال 2021 سن دیگو بود که جوردن پیل از فیلم بعدی خود به نام Nope رونمایی کرد، فیلمی ترسناک که مانند آثار قبلی وی یعنی Get Out و Us درون‌مایه‌ای اجتماعی خواهد داشت.

تاکنون اطلاعاتی جز یک پوستر از این پروژه منتشر نشده است اما با توجه به سابقه کاری پیل، باید انتظار فیلمی بزرگ و متفاوت را داشته باشیم.

Salem’s Lot

اقتباسی تازه از داستانی به همین نام و به قلم استفن کینگ (Stephen King) که در سال 1975 منتشر شده بود.

فیلم Salem’s Lot به کارگردانی گری دابرمن، روایت‌گر زندگی لوئیس پولمن (Lewis Pullman) خواهد بود. کسی که به خانه کودکی خود بازمی‌گردد و متوجه حضور یک خون آشام در آن محل می‌شود.

این عنوان یکی از داستان‌های محبوب طرفداران و خود شخص کینگ است و در سال 1979 نیز سریالی کوتاه از روی آن ساخته شد.

Halloween Ends

آخرین فیلم از سه گانه جدید Halloween که امسال به پایان راه خود خواهد رسید.

همانگونه که از عنوان Halloween Ends گویا است، در این فیلم ما پس از مدت‌ها انتظار، شاهد پایان قتل عام افسار گسیخته مایکل مایرز خواهیم بود.

با وجود این که جزییات داستان فیلم اعلام نشده است اما کارگردان این پروژه یعنی دیوید گوردون گرین (David Gordon Green) اذعان داشته که وقایع این فیلم 4 سال پس از Halloween Kills جریان خواهد داشت. با توجه به این که Halloween Kills نتوانست انتظارات را برآورده کند، طرفداران امیدوارند که با پایانی باشکوه برای این سه گانه روبرو شوند.

Dark Harvest

فیلم Dark Harvest به کارگردانی دیوید اسلید (David Slade) اقتباسی از داستانی به همین نام و به نویسندگی نورمن پارتریج (Norman Partridge) خواهد بود.

داستان فیلم در شهری کوچک جریان دارد، جایی که پاییز هر سال یک شبح شیطانی به پا خواسته و وحشت ایجاد می‌کند.

Evil Dead Rise

عنوان Evil Dead Rise پنجمین فیلم در این سری پس از ساخته فده آلوارز (Fede Álvarez) در سال 2013 خواهد بود.

این فیلم که توسط لی کرونین (Lee Cronin) کارگردانی می‌شود، توسط اشخاص نام آشنای این سری همچون سم ریمی (Sam Raimi) و بروس کمپل (Bruce Campbell) تهیه کنندگی می‌شود. Evil Dead Rise روایت‌گر داستان 2 خواهر در آپارتمانی کوچک خواهد بود، جایی که با کتابی شیطانی روبرو می‌شوند و خود را میان مبارزه برای مرگ و زندگی پیدا می‌کنند.

برای نخستین بار در این سری، شاهد شخصیت اش ویلیامز نخواهیم بود و باید منتظر ماند و دید که آیا به این شخصیت و فیلم‌های گذشته اشاره‌ای خواهد شد یا شاهد داستان و شخصیت‌های کاملاً جدیدی خواهیم بود.

Hellraiser

فرنچایز دیگری که در سال 2022 بازخواهد گشت، Hellraiser نام دارد. فیلمی به کارگردانی دیوید بروکنر (David Bruckner) که 4 سال پس از وقایع Hellraiser: Judgement جریان خواهد داشت و به نوعی یک بازآفرینی برای این مجموعه به حساب می‌آید.

طبق شایعات، این پروژه از کتاب The Hellbound Heart الهام خواهد گرفت و جیمی کلیتون (Jamie Clayton) در نقش شرور همیشگی این سری حضور پیدا خواهد کرد.

Prey

فرنچایز The Predator امسال با پنجمین قسمت خود تحت عنوان Prey بازخواهد گشت.

این فیلم که توسط دن تراختنبرگ (Dan Trachtenberg) کارگردانی می‌شود، پیش درآمدی بر فیلم‌های قبلی بوده و شاهد حضور شکارچیان معروف این سری در زمین خواهیم بود. از جزییات داستانی Prey چیزی در دسترس نیست اما شاهد مقابله جنگجوی یک قبیله با شکارچی بیگانه برای محافظت از قبیله خود خواهیم بود.

فرنچایز The Predator یکی از سودآورترین سری فیلم‌های تاریخ سینما بوده است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این پیش درآمد به سوالات و راز و رمزهای فیلم‌های گذشته پاسخ خواهد داد یا خیر.

Jeepers Creepers: Reborn

آخرین فرنچایز معروفی که در سال 2022 شاهد نسخه جدیدش خواهد بود، سری فیلم Jeepers Creepers است.

چهارمین نسخه از این سری فیلم با نام Jeepers Creepers: Reborn که قصد دارد یک سه گانه جدید و جدا تشکیل دهد. با وجود این که فرنچایز Jeepers Creepers موفقیت چندانی کسب نکرده‌ است، اما دارای طرفداران خود بوده که قطعاً برای دیدن نسخه جدید فرنچایز محبوب خود، هیجان زده خواهند بود.

DARKSIRENM.MTStarmanBLACK SWORD MAN GUTS
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید