رتبه بندی قدرتمندترین شخصیت‌های The Lord of the Rings

20 دی 1400 - 11:00

دنیای The Lord of the Rings سرشار از شخصیت‌های قدرتمند است. به همین دلیل شاهد نظرات متفاوتی درباره رتبه بندی برترین‌های این دنیا هستیم.

واژه قدرت می‌تواند معنای متفاوتی داشته باشد. از قدرت بدنی گرفته تا سحر و جادو و وجدان و روح، تمامی این موارد در افراد مختلف متفاوت است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا واژه قدرت را در میان شخصیت‌های دنیای ارباب حلقه‌ها در تمامی زمینه‌ها بررسی کرده و به یک رتبه بندی برسیم.

توجه داشته باشید که شخصیت‌های The Silmarillion و The Hobbit در این مقاله جایی نخواهند داشت.

20 – گریما

سرچشمه همه قدرت‌ها زور و بازو یا جادو نیست. با این که چنین ویژگی‌ای ممکن است که کلیشه‌ای باشد اما کلمات قدرت بسیار زیادی دارند.

شخصیت گریما مثالی مناسب در این زمینه خواهد بود. مشاور پادشاه تئودن، که با کلمات و سخنان خود پادشاه و امپراطوری روهان را تضعیف کرده بود. وی پس از این که آینور او را وسوسه نمود و توسط سارومان به عنوان جاسوس برگزیده شد، درباره مسائل پادشاهی، سیاسی و سایر اتفاقات روهان گزارش تهیه می‌کرد.

گریما با تسلیم در برابر تاریکی با وجود این که دارای قدرت بود، اما همانند اسمیگل روح خود را به پلیدی فروخته بود. وی تا جایی پیش رفت که گلوی استاد خود را بریده و از شر پلیدی رها شد، اما در نهایت خودش نیز کشته شد.

19 – ارتش مردگان

ارتش مردگان گروهی عظیم از سربازان عادی و پادشاهشان بودند که از گور برخواسته بودند. ارتشی قدرتمند که به خوبی برای هر نبردی آموزش دیده بودند، اما یک تفاوت بزرگ با دیگر ارتش‌ها داشتند.

آن‌ها جزو دنیای زنده‌ها نبودند، مزیتی که باعث قدرت آن‌ها می‌شود.

ارتش مردگان قابل کشتن نبوده و هیچ درد و خستگی‌ای را احساس نمی‌کردند. با وجود این که از جادوی خاصی بهره نبرده‌اند ولی نامیرایی آن‌ها قدرتی فراتر از افراد فانی را در اختیارشان گذاشته بود.

18 – بورومیر

بورومیر، فرزند ارشد نگهبان گاندور به خاطر مهارت بسیار بالا در مبارزه و جنگاوری، ثابت کرده است که هم رزمی باارزش است.

وی به دلیل استقامت بدنی و قدرت فرماندهی‌اش بین نیروهای گاندور، به عنوان ژنرال برج سفید برگزیده شد. بورومیر که فاقد هرگونه قدرت ماورایی است جنگجویی شجاع و ماهر بوده که علیرغم وسوسه‌اش برای حلقه قدرت که منجر به رخدادهای تلخی می‌شود، اما همچنان بین طرفداران بسیار محبوب است.

17 – ائووین

در دنیایی که زنان فرصت نبرد ندارند، قدرت ائووین خود را نشان می‌دهد. وی پس از آن که پادشاه به او دستور می‌دهد که مردم را به جای امنی ببرد و توسط معشوقه‌اش طرد می‌شود، خود را به عنوان یک مرد جا زده و به عمویش در نبرد بزرگ ملحق می‌شود.

وی پس از این که عمویش به شدت زخمی می‌شود، به تنهایی با ویچ کینگ روبرو شده و یکی از به یاد ماندنی‌ترین صحنه‌های سه گانه ارباب حلقه‌ها را رقم می‌زند.

جایی که ویچ کینگ اعلام می‌کند که هیچ مردی قادر به کشتن وی نیست و ائووین با برداشتن کلاه خودش و با کمک مری، رهبر نیروهای تاریکی را از بین می‌برد.

16 – شلوب

عنکبوتی بزرگ و شیطانی که قطعاً کسی دوست نخواهد داشت که نزدیکش شود.

موجودی که با سم مرگبار خود به راحتی می‌تواند حریفان خود را فلج کرده و به خدمتشان برسد. او حتی برخی از قربانیان خود را برای مدتی زنده نگه داشته تا آن‌ها را عذاب دهد.

با وجود این که که سم موفق شد تا او را زخمی کند اما کسی از سرنوشت نهایی او خبر ندارد.

15 – گیملی

گیملی فرزند گلون، یکی از اعضای یاران حلقه و تنها کوتوله‌ای که در نبرد علیه سائرون در کنار الف‌ها و انسان‌ها به مبارزه پرداخت.

مبارزی بزرگ و قدرتمند که دوشادوش لگولاس جنگید و نفرت و بی‌اعتمادی‌اش نسبت به الف‌ها را کنار گذاشت.

14 – لگولاس

لگولاس، الفی که از دانش و بینایی خاص نژادش بهره می‌برد. جنگجویی ماهر و حرفه‌ای که چه در کتاب‌ها و چه در فیلم‌ها، قدرتمند ظاهر شد.

الفی که با کمترین زره و محافظ، از پس تعداد زیادی دشمن در مبارزه با تاریکی برآمده است.

13 – عقاب‌های سرزمین میانه

عقاب‌های سرزمین میانه که جزوی از نیروهای روشنایی بودند.

پرنده‌هایی غول آسا که از قدرت، سرعت و هوش بالایی برخوردار بوده و به موقع برای نجات ارتش روشنایی وارد عمل می‌شوند.

12 – درختان فنگورن

جزوی از قدیمی‌ترین موجودات سرزمین میانه، درختان فنگورن هستند.

درختانی که محافظ طبیعت این سرزمین بوده و طبق گفته مری و پیپین، می‌توانند به راحتی ساخته‌های سارومان را نابود کنند. این موجودات بیشتر از هر کسی دیگر در سرزمین میانه، شاهد نبردهای متعدد، عشق‌های از دست رفته و تغییرات زمانه بوده‌اند.

ارتش آن‌ها در نهایت توانست تا دیوارهای آیزنگارد را در هم شکسته و با خراب کردن سد، از شر نیروهای تاریکی خلاص شود.

11 – آراگورن

تکاور شمال، وارث تاج و تخت سرزمین گاندور و مردی که عاشق آرون است.

با وجود این که وی در سه گانه جنگجویی ماهر به تصویر کشیده شد، اما در کتاب‌ها دارای قابلیت‌هایی بود که در فیلم‌ها به آن اشاره‌ای صورت نگرفت.

کسی که دارای قدرت‌هایی همچون شفابخشی، توانایی خواندن ذهن مردان و دستور دادن به آن‌ها، طول عمر بسیار و دانشی برگرفته از الف‌ها بود. مردی که با اراده بسیار قوی خود حتی باعث وحشت سائرون شده بود.

10 – بالروگ، قاتل دورین

هیولای آتشین که در اعماق امپراطوری کوتوله‌ها خفته بود، توسط یاران حلقه بیدار می‌شود.

قاتل دورین، همانند دیگر بالروگ‌های نژاد خود، از آتشی جهنمی برخوردار بوده که قابلیت فراهم نمودن سلاح و طلسم‌های خاصی را دارا است. موجودی که گندالف سد راه او شده و باقی یاران حلقه را فراری داد.

طی مبارزه دورین و گندالف، هر دوی آن‌ها به اعماق کوه سقوط کرده و در مبارزه‌ای نفس‌گیر جسم فانی‌اش توسط جادوگر خاکستری کشته شد.

9 – ویچ کینگ

رهبر نزگول‌ها و دست راست سائرون که در نهایت توسط ائووین کشته شد.

شخصی که زمانی فانی بود، توسط حلقه قدرت به فساد کشیده شد و نهایتاً هویتش دچار تغییر شد. هیچ سلاحی قادر به نابودی او نبوده و هر کسی که بر علیه او مبارزه کرده بود، دچار مسمومیت شده بود.

مانند همه نزگول‌ها، منبع قدرت او شب و سائورون بوده است.

8 – الروند

ارباب ریوندل و یکی از فرمان‌روایان قدرتمند نژاد الف، که هدایت نیروهای روشنایی را بر عهده داشت.

وی نه تنها یک جنگجوی بزرگ است بلکه دارای قدرت شفابخشی نیز بوده و حتی می‌تواند زخم‌های مورگول را نیز درمان کند. الفی توانا که حتی قابلیت فراخواندن سیل آبی عظیمی را دارا است.

7 – گلورفیندل

جزو یکی از قدرتمندترین الف‌هایی که تا به حال در سرزمین میانه حضور داشته‌اند.

با وجود این که حضور بسیار کمی در سه گانه داشت ولی نمی‌توان منکر میزان قدرت او شد. کسی که توانایی‌هایش شبیه به یک مایار بوده و یکی از کسانی است که کمک بزرگی به دوران سوم و نبرد بزرگ کرده است.

گلورفیندل نه تنها یک مبارز بزرگ، بلکه دارای قابلیت شفابخشی نیز است و باعث شده تا ریوندل شاهد حضور یکی از قدرتمندترین الف‌های تاریخ آن سرزمین باشد.

6 – سارومان

جادوگر سفیدپوش بزرگ که غرق در تاریکی شد.

کسی که حتی گندالف نیز به استعدادهای بی‌پایانش اعتقاد داشت اما در انتها نتوانست بر وسوسه‌های تاریکی غلبه کند و نابودی خودش را رقم زد.

رئیس شورای جادوگران که رهبر نژادی جدید از اورک‌ها شد و بر علیه نیروهای روشنایی قیام کرد. جادوگری ماهر که از پس هر کاری برمی‌آمد و دانش بسیار زیادی از حلقه قدرت داشت.

دانشی که باعث شد سارومان به اعماق تاریکی فرو رفته و راه نجاتی نداشته باشد.

5 – سائرون

جادوگر تاریکی که شخصیت شرور سری ارباب حلقه‌ها بود.

وی زمانی قدرتمندترین مایار دوران خود بود که از دانشی بی‌کران بهره می‌برد. وی در نهایت خود را ارباب تاریکی نام گذاری کرد و با تصاحب حلقه قدرت، دست به نابودی سرزمین میانه زد.

برای توصیف قدرت‌های سائرون تنها می‌توان یک جمله را به کار برد: وی هر چیزی که بتوان تصور کرد را در اختیار داشت. تنها چند مورد از قدرت‌های او شامل توانایی در پنهان شدن، کنترل آتش و تغییر بعد فیزیکی اطرافش می‌شود.

اما شاید بتوان بزرگ‌ترین سلاح وی را ترس نامید. سلاحی که باعث شد افراد بسیاری در مقابل او تسلیم تاریکی شوند.

4 – گالادریل

گالادریل که به عنوان بانوی جنگل نیز شناخته می‌شود، جزو الف‌های باستانی بوده که از زیبایی منحصر به فردی بهره می‌برد.

افسانه‌های بسیاری درباره میزان قدرت او وجود دارد که فراتر از حد تصورات است. مانند برقراری ارتباط در فواصل بسیار دور، محافظت از ذهن خود و اطرافیان و پیش بینی آینده که تنها موارد اندکی از توانایی‌های وی را شامل می‌شود.

الفی که بیش از 8 هزار سال عمر داشته و یکی از داناترین شخصیت‌های سرزمین میانه بوده است. همین خرد و دانایی باعث شد تا در برابر وسوسه تاریکی که چالشی بزرگ برای وی بود، مقاومت کند.

3 – گندالف

با وجود این که حتی در هیبت خاکستری خود نیز قدرتمند بود، اما در قامت جادوگر سفید بود که به قدرت، دانایی، جادو و خاطراتی بی‌انتها دست یافت.

کسی که زندگی قبلی خود به عنوان اولورین، یک مایا را به خاطر آورد. او نیز همانند گالادریل از دانش بسیار زیادی بهره می‌برد و تقریباً درباره همه چیز مطلع بود.

توانایی صحبت و فهمیدن زبان‌های بسیاری را داشته و همچنین به راحتی قادر به فهمیدن افکار دیگران بود، بدون نیاز به خواندن ذهنشان. گندالف همچنین می‌توانست فراتر از بعد فانی خود به بعد wraithها دسترسی داشته باشد.

2 – تام بامبادیل

تام بامبادیل بنا به دلایل بسیاری زیادی فرصت حضور در سه گانه را نداشت، زیرا او موجودی عجیب بود که در هیچ سمت و سویی قرار نداشت.

تام قادر بود تا نیروهای تاریکی را به راحتی شکست دهد و تقریباً بر همه چیز کنترل داشت. برخی اعتقاد داشتند که او باستانی‌ترین و قدیمی‌ترین موجود سرزمین میانه است. کسی که در برابر حلقه مقاوم بود و می‌توانست صاحبان آن همانند فرودو را در هر جایی مشاهده کند یا حتی بدون هیچ مشکلی خودش صاحب آن باشد.

در کتاب ذکر شده است که وی نماد تمام ویژگی‌های سرزمین میانه است، کسی که از دنیای فانی‌ها و مسائل مربوط به آن‌ها فاصله گرفته بود.

1 – سم وایز گمجی

با توجه به این که به اعتقاد برخی سم جزو مهم‌ترین شخصیت‌های سه گانه است اما کمتر کسی او را قدرتمند می‌پندارد.

شاید این که نتوان وی را قدرتمند خطاب کرد، کار درستی باشد. زیرا سم هیچ قابلیت جنگندگی یا شفابخشی خاصی ندارد. او حتی قابلیت شنا کردن هم ندارد، پس چرا در رتبه نخست این لیست قرار دارد؟

می‌توان گفت که سم تنها شخصیتی است که حتی فراتر از برخی از جاودانه‌ها، توانایی مقاومت در برابر حلقه را دارد. نه سیاست و نه هیچ چیز دیگری به اندازه عزیزان و مردمش برای او اهمیت ندارد. قدرت وی در روح پاک و فداکارانه اوست. نیروی تاریکی که حتی گالادریل نیز در برابر آن وسوسه می‌شود در برابر سم به جایی نخواهد رسید.

تنها کسی که همانند سم قابلیت مقاومت در برابر نیروی تاریکی را دارد، خود شخص تام بامبادیل است.

GidorakanameآرینO2Alirezadeathwingsعلیno onevafadarM for MammadaXboss Series 5hamednuvitto corleoneMetal Gear Solid 3: Snake Eaterpengu
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید