گیفت کارت
گیفت کارت

نخستین بازی رایانه‌ای سه بعدی – تخصصی دفاع مقدس رونمایی شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۹

نخستین بازی رایانه‌ای سه بعدی تخصصی دفاع مقدس با عنوان “عملیات انهدام ۲” با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در قم رونمایی شد.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مجموعه بازی‌های رایانه‌ای سه ‌بعدی عملیات انهدام روایتی است نو از عملیات‌ بزرگ و شگرف در لابلای ورق‌های هشت سال دفاع مقدس که در آن به مردمانی مهربان پرداخته می‌شود که کشورشان تحت تجاوز زورگویان جهان با طلایه ‌داری جنایتکار قرن یعنی صدام قرار می‌ گیرد.

بازی رایانه ای عملیات انهدام ۲ به عملیات خرمشهر می پردازد که توسط یک تیم ۳۱ نفره توسط شرکت رسانه گستر بنیسی تولید شده است.

در این بازی سعی شده تا از ظرفیت محتوایی، فنی و گرافیکی ساخت بازی‌های رایانه‌ای در کشور برای ارایة یک بازی اکشن اول شخص درگیرکننده استفاده شود.

این بازی به سبک اوّل شخص تیرانداز  FPS = First Person Shooterساخته شده و گوشه‌ای از رشادت‌ها و زحمات رزمندگان هشت سال دفاع مقدّس و فرهنگ ایثار و شهادت را به نمایش می‌گذارد و بازیکن را با حال و هوای آن دوران آشنا می‌کند.

همچنین کاربر در این بازی، نقش نوجوان رزمنده‌ای را ایفا می‌کند که به عنوان یکی از هزاران رزمندة شرکت‌کننده در عملیّات، به انجام فعالیت‌های مختلف نظامی و انسانی می‌پردازد تا بتواند یک پیروزی بزرگ را نصیب کشور کرده و «شهر خرّمشهر» را در نهایت فتح کند.

این بازی دارای 5 مرحلة طولانی بوده و به صورت کاملاً مستند و با بهره‌گیری از تحقیقات میدانی گسترده و فرماندهان و رزمندگان حاضر در صحنه‌های واقعی نبرد خرّمشهر و بر اساس بازی‌نامه‌ای کارشناسی‌شده و دقیق و در طول 25 ماه به صورت کامل تهیه و تولید شده است.

از ویژگی‌های این بازی می‌توان به قابلیت اجرا بر روی هر نوع رایانه، وجود اقلیم‌های مختلف در بازی، گرافیک زیبا، صداگذاری تخصّصی، پشتیبانی اینترنتی قدرتمند، بهره‌گیری از فناوری موشن‌کپچر برای حرکات شخصیّت‌ها، پویانمایی‌های میان‌پردة فراوان و سازگاری کامل با فرهنگ اسلامی _ایرانی اشاره کرد.

مراسم رونمایی بازی، 9 خرداد ساعت 10 صبح در تالار شهید آوینی (ره) اداره کلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار می‌شود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره این بازی به آدرس اینترنتی زیر مراجعه فرمایید:

www.destructionoperations.com

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات