نمرات بازی Sanctum 2 | ترکیبی سورپرایز کننده از دو سبک دفاع از قلعه و اکشن اول شخص

۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۶

کنسول ها از همان ابتدا میانه ی خوبی بازی های استراتژی محور نداشتند و به همین دلیل بازی های مورد نظر برای کنسول در نظر گرفته نمی شدند . اما در این بین بازی هایی هم عرضه شدند که یا از کیفیت پایینی برخوردار بودند و یا اینکه شماره ی اول و آخر بودند . شرکت بازیسازی Coffee Stain Studios به تازگی بازی را ساخته است که در عین اینکه کلیت استراتژی دارد ولی به خوبی برای کنسول های این نسل بهینه شده است .

بازی Sanctum 2 یک بازی دفاع از قلعه ( برای آشنایی بیشتر با این سبک به مقاله ی سبک شناسی : استراتژیک قسمت دوم | آشنایی با زیر سبک دفاع از قلعه با قلم آقای رسول خردمندی مراجعه کنید ) می باشد که علاوه بر داشتن بخش های لازم برای همچین سبکی ، از قسمت های اکشن اول شخص هم بهره می برد . وجود همین دوگانگی سبب شده است که هم PC داران ماننده قبل از این بازی لذت ببرند و هم کنسول داران و عاشقان این سبک برای یک بار هم که شده از یک بازی استراتژی روی کنسول های خود به نحو احسن مستفیض شوند .

در بازی Sanctum 2 بازیباز پس از گذراندن مراحل تمرین ، یکی از چهار سرباز موجود که هر کدام از قابلیت ها و اسلحه های مختص به خود بهره می برند ، را انتخاب می کند و از یک هسته (  The Cores ) که در بازی تعبیه شده است محافظت می کند . گیم پلی کلی بازی ترکیبی از دو سبک دفاع از قلعه و اکشن اول شخص می باشد . در سبک دفاع از قلعه بعد از مدتی که دشمنان به شما حمله می کنند ، شما فقط ناظر هستید و کاری جز چیدن برجک ها و اسلحه ها در مسیر نمی کنید ولی وضع در Sanctum فرق می کند .

این بازی بدین صورت است که قبل از ورود بیگانگان شما باید معابر را به همراه مجموعه ای از تله ها و مدافعین در برای دشمنان صعب العبور کنید و سپس وقتی زمان حمله فرا رسید همانند یک بازی اکشن اول شخص با اسلحه های مختلف ، خودتان هم به جان بیگانگان بروید .

توضیع متعادل دو سبک در بازی ، بهبود کلی اسلحه های بازی نسبت به شماره ی قبل ، پیشرفت گرافیک بصری و وجود انواع و اقسام آپدیت ها ( از پرک های مختلف گرفته تا اسلحه ها و برجک های دفاعی ) از نکات مثبتی است که در نقد IGN به آن ها اشاره شده است . Game Informer هم به این وجود دو بخش و دو سبک در بازی تاکید کرده و آن را در کنار مدت زمان طولانی بازی از بهترین نکات بازی دانسته است .

سایت GameSpot هم که اغلب شما منتظر نقد های آن هستید باز هم به وجود هوشمندانه ی دو حالت اکشن و استراتژی در بازی اشاره کرده است و یکی از آن نمره های خوب خود را به بازی داده است .

در ادامه می توانید نمرات این بازی را از نگاه منتقدان سایت های مختلف مشاهده کنید :

Hardcore Gamer Magazine                           9.0

ZTGD                                                               8.8

Game Informer                                             8.5

IGN                                                                8.5

3DJuegos                                                       8.3

GamingTrend                                                8.3

Vandal Online                                                8.0

GameSpot                                                    8.0

Eurogamer Italy                                             8.0

GameStar                                                         7.8

Multiplayer.it                                                 7.8

IncGamers                                                      7.0

Destructoid                                                    7.0

این بازی در تاریخ 15 می 2013 برای سه پلتفرم اصلی Microsoft Windows , PlayStation 3 و Xbox 360 عرضه شد . در ادامه هم می توانید سیستم مورد نیاز این بازی را مشاهده کنید .

System requirements
MinimumRecommended
Microsoft Windows
Operating systemWindows XP (SP3)Windows 7 or 8
CPUIntel Core 2 Duo, AMD Athlon X2 1.6GHz+QuadCore 2.0 GHz +
Memory2 GB RAM2+ GB RAM
Hard drive space2 GB4 GB
Graphics hardwareDirectX 9.0c-compatible, SM 3.0-compatibleDirectX 11 compliant graphics card
Sound hardwareDirectX 9.0c-compatible, 16-bit
NetworkBroadband Internet connection

 تصاویری از محیط بازی :

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید