7 پرسش بی‌جواب از پایان‌بندی چپتر دوم بازی Fortnite

16 آذر 1400 - 10:59

چپتر دوم فصل جاری فورتنایت (Fortnite) به پایان رسید، اما پرسش‌های متعددی در مورد اتفاقات مقطع پایانی آن مطرح می‌شود و احتمالاً برخی از آن‌ها جوابی نخواهند داشت.

برخی از پرسش‌ها در مورد اتفاقات پایانی چپتر دوم این فصل از بازی Fortnite همواره به صورت یک راز باقی خواهند ماند و نمی‌توان در مورد آن‌ها با قطعیت سخن گفت. در واقع، Fortnite همیشه میزبان رویدادهای عجیب و غریب و جذابی است که سرگذشت شخصیت‌های مختلفش را همانند یک داستان روایت می‌کند و پی‌بردن به رازهای آن می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد. در این مقاله قصد داریم تا 7 پرسش متداول در مورد اتفاقات مقطع پایانی چپتر دوم بازی Fortnite را مطرح کنیم.

چه اتفاقی برای اسلون افتاد؟

زمانی که در انتهای این چپتر همه روی یک پل شناور قرار داشتند و جزیره به زیر آب رفت، شخصیت‌های لوپر (شخصیتی که گیمرها کنترل آن را بر عهده داشتند)، جونسی، فاندیشین و ساینتیست به داخل اقیانوس پرتاب شدند و احتمالاً همه‌ی آن‌ها از این مهلکه جان سالم به در بردند. اما Slone (اسلون) چطور؟ ما آخرین بار او را در قسمت دیگری از پل دیدیم. البته، Slone نیز احتمالاً زنده است، چرا که arc او هرگز بازگو نشد. اما اینکه وی به کجا خواهد رفت جای سوال دارد.

چرا بلوین به Cube Queen کمک نکرد؟

در حالی که مکعب‌ها به یکدیگر نزدیک شدند تا هرم را طبق خواسته‌های استادشان تشکیل دهند، بلوین (Belvin) از انجام این امر سر باز زد. در عوض، او به سمت Pleasant Park حرکت کرد و به ایجاد یک سپر در اطراف حلقه‌ها پرداخت. تلاش‌های توام با شجاعت او در نهایت باعث شد که توسط The Last Reality به قطعات کوچکی تبدیل شود. اما اینکه چه چیزی باعث شد تا وی در وهله اول رهبر خود را به چالش بکشد و آیا خواهیم توانست تا وی را با شکل و شمایل سابق ببینیم یا خیر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

چگونه فاندیشین بر مرگ غلبه کرد؟

وقتی Slone با تعجب به این واقعیت پی برد که فاندیشن (The Foundation) برای نجات آن‌ها مامور شده است، به او چیزی گفت که ذهن همه‌ی ما را مشغول کرده بود. او به فاندیشن گفت که “اما مرگ تو را تماشا کردم”. در این لحظه، فاندیشن نقاب خود را برداشت و در حالی که از تماشای راک متعجب شده بودیم به اسلون گفت که “من از پس این کار برآمدم”. در جهان فورتنایت، شخصیت‌ها همواره به دلیل چرخه‌ی Loop که یکی از ویژگی‌های Zero Point است، بین مرگ و زندگی در حال رفت و آمد هستند. اما به نظر می‌رسید که The Foundation خارج از این لوپ به صورت کامل خواهد مرد. اما چرا وی همچنان زنده است؟

دستگاهی که مامور جونز به آن بسته شده بود چه بود؟

زمانی که فاندیشن برای نجات مامور جونز (Agent Jones) وارد پل می‌شود، اسلون را در حال تلاش برای حذف مامور جونز از لوپ می‌بیند. در واقع، اسلون سعی داشت تا با استفاده از دستگاهی عجیب که به سر مامور جونز متصل شده بود این امر را محقق کند و احتمالاً این دستگاه قدرت از بین بردن لوپ‌ها را دارد. اما این دستگاه چیست؟ به چه کسی تعلق دارد؟ اگر فاندیشن به موقع وارد این مهلکه نمی‌شد، چه اتفاقی برای مامور جونز می‌افتاد؟ مهم‌تر از همه، آیا کسی قبلاً از این دستگاه استفاده کرده است؟

چرا جزیره دو روی مختلف دارد؟

شاید بزرگ‌ترین معمای بازی این باشد که چرا جزیره‌ی بازی دو روی مختلف داشت. در مقطع پایانی این چپتر، گروه The Seven جزیره را سر و ته کردند و پس از تماشای منظره‌ای خیره کننده متوجه وجود روی دیگر آن شدیم. در واقع، چگونه یک جزیره قابل سکونت در زیر آب قرار داشت؟ آیا این جزیره در جهانی موازی قرار دارد؟ امیدواریم در فصل آتی به این معمای مهم پاسخ داده شود.

آیا کار Cube Queen تمام شده است؟

در مقطع پایانی این چپتر از بازی Fortnite ما شاهد انهدام Cube Queen توسط جزیره‌ی در حال چرخش بودیم. این امر به دلیل تماس وی با سطح آب صورت گرفت و ما می‌دانستیم که او نمی‌تواند آب را لمس کند. اما آیا این موضوع برای از بین بردن او برای همیشه کافی بود؟

گروه The Seven چه مدت در حال برنامه‌ریزی این واقعه بوده است؟

موضوعی که کاملاً واضح است این است که تمامی اتفاقات رخ داده در مقطع پایانی این چپتر توسط گروه The Seven از قبل برنامه‌ریزی شده بود. پس از آن که فاندیشن مامور جونز را نجات می‌دهد، این جزیره شروع به تخریب می‌کند و این گروه در مورد وارد شدن به فاز دوم نقشه‌ی خود صحبت می‌کنند. در این مرحله، اقدامات برای نجات لوپ و بازگرداندن تاریخ به گذشته آغاز می‌شود و این موضوع نشان‌دهنده‌ی وجود نقشه‌ای دقیق از جانب گروه مذکور است. اما آن‌ها چه مدتی را صرف برنامه‌ریزی این وقایع کرده بودند؟

نظر شما درباره‌ی سوالات مطرح شده چیست؟ آیا می‌توانید جوابی برای آن‌ها ارائه کنید؟

1100deathwingsMEYSAMB300BLACK SWORD MAN GUTSPlaystation Tآرین
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • یا خدا یعنی تنها کاری که نویسند‌‌‌ه‌های امروزی واسه مشتاق نگه داشتن مردم بلدن اینه که چندتا چیز بی معنی بذارن داخل اثرشون تا مردم براشون تئوری پردازی کنن؟ دیگه وقتی یه بازی مثل فورتنایت که فقط کارش موج سواری کردن روی ترندهاست هم همچین کاری میکنه نشون میده که چقدر این کار نخ نما شده‌است‌… فکر کردن به اینکه آدم‌هایی وجود دارن که واسه داستان همچین چیزی مشتاقن خنده‌داره (البته دست آقای مناف زاده درد نکنه بابت مقاله، منظورم فقط راجب به خود بازیه)

  Aiden pearcePayaCastSamullevineBLACK SWORD MAN GUTSآرین
 • کلا از فورتنایت حالم بهم میخوره. بازیش مخصوص اینه که شرف کارکتر های معروف رو ببره (کریتوس رو که بدبخت کرد)
  فقط مونده مستر چیف و ارتور مورگان بیان اون وسط قر بدن

  Red.foxPayaCastAiden pearceAli Hassan nejadwhitedaybreakbellHossein Rahmatideathwings
 • PayaCast گفت:

  بازی چیپ و برای حال و عشق لحظه ایه دیگه. منم paladins میزنم و خیلی هم باهاش حال میکنم و طرفدارشم و وقتی کسی بهش هیت بده ناراحت میشم ولی نمیام الکی ازش دفاع کنم و بگم خیلی بازی پر معنی و عمیقیه. این کار اشتباه و دروغینیه. هر کی این کارو کنه به خودش و بقیه دروغ میگه.

  whitedaybreakbell