باکس آفیس هفته: صدرنشینی Encanto در هفته‌ای ناامیدکننده

14 آذر 1400 - 20:28

در هفته ناامیدکننده هالیوود، انیمیشن Encanto برای دومین هفته پیاپی، صدرنشین باکس آفیس شد.

انیمیشن انکانتو (Encanto) در روز جمعه به فروش 3 میلیون دلاری، در روز شنبه به فروش 5 میلیون دلاری و در روز یکشنبه، به فروش 3.9 میلیون دلاری دست یافت تا با فروش 12.7 میلیون دلاری، صدرنشین باکس آفیس هفته شود.

این انیمیشن در حالی برای دومین هفته متوالی صدرنشین باکس آفیس هفته شد که مجموع میزان فروش تمام فیلم‌ها در این هفته، حدود 50 درصد نسبت به هفته قبل کاهش پیدا کرد.

البته به صورت معمول، هفته‌های پس از روز شکرگزاری، هفته‌های بسیار کم فروغی هستند و این موضوع در کنار وضعیت کنونی دنیا، دست به دست هم داد تا فیلم‌های پرفروش هفته، به فروش چندان موفقی دست پیدا نکنند.

البته پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته، نسبت به هفته قبل، افت چندانی را تجربه نکردند. در واقع مشکل این است که این فیلم‌ها در هفته گذشته نیز نتوانسته بودند فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند.

پس از انیمیشن افسون، دو فیلم شکارچیان روح: افترلایف (Ghostbusters) و خانه گوچی (House of Gucci) نیز به مانند هفته قبل، رده‌های دوم و سوم جدول را از آن خود کردند.

این دو فیلم، به ترتیب 10.3 و 6.7 میلیون دلار فروش را در این هفته تجربه کردند که نشان دهنده افت 57 درصدی برای شکارچیان روح و افت 53 درصدی برای فیلم خانه گوچی بوده است.

در این بین، فیلم جاودانگان (Eternals) این هفته به فروش 3.9 میلیون دلاری رسید تا مجموع فروش خود در آمریکا را از مرز 156 میلیون دلار عبور دهد. اگر نرخ تورم را برای فیلم‌های قدیمی‌تر حساب کنیم، جاودانگان در پایان زمان اکران خود، به کم‌فروش‌ترین فیلم دنیای سینمای مارول تبدیل خواهد شد.

همچنین فیلم رزیدنت ایول: به راکون سیتی خوش آمدید (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)، این هفته نیز فروش ناامیدکننده‌ای را تجربه کرد و با فروش 2.6 میلیون دلاری، مجموع فروش خود در آمریکا را به عدد 13 میلیون دلار رساند.

رتبهفیلمفروش آخر هفته (در آمریکا)فروش کلی (در آمریکا)
1Encanto12 میلیون دلار57 میلیون دلار
2Ghostbusters: Afterlife10 میلیون دلار102 میلیون دلار
3House of Gucci6 میلیون دلار33 میلیون دلار
4Eternals3.9 میلیون دلار156 میلیون دلار
5Christmas With the Chosen3.5 میلیون دلار8 میلیون دلار
6Welcome to Raccoon City2.6 میلیون دلار13 میلیون دلار
7Dune1.8 میلیون دلار104 میلیون دلار
8Clifford the Big Red Dog1.7 میلیون دلار45 میلیون دلار
9King Richard1.2 میلیون دلار13 میلیون دلار
10Venom: Let There Be Carnage1 میلیون دلار209 میلیون دلار

MEYSAMB300

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید