بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

14 آذر 1400 - 11:00
بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

در این مطلب قرار است به بدترین کارهایی بپردازیم که ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول انجام داده‌اند.

ابرقهرمان بودن، کاری دشوار است و حتی بهترین افراد نیز گاهی اوقات اشتباهاتی را انجام می‌دهند. ابرقهرمانان با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته و لباس‌های براق خود، همچنان انسان هستند و انسان، جایز الخطا است. ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول نیز در طی دوران خود، انتخاب‌های بد یا اشتباهی را انجام داده‌اند.

در این مطلب قرار است به معرفی اشتباهاتی بپردازیم که ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول انجام داده‌اند. این اشتباهات شامل اشتباهات سهوی، عمدی، سوءتقاهم، شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و غیره است. برخی از این اشتباهات برای به حرکت درآوردن داستان فیلم و سریال ضروری بوده‌اند و برخی دیگر، تنها به دلیل اشتباه محاسباتی نویسندگان شکل گرفته‌اند.

هشدار: متن زیر ممکن است جزئیاتی از آثار گذشته دنیای سینمایی مارول را آشکار نماید.

1. بازگشت استیو راجرز به گذشته

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

مسئله بازگشت استیو راجرز به گذشته، کاملا مناقشه‌برانگیز است و حتی کسانی که فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) را ساخته‌اند، به خوبی نمی‌توانند علت آن را توضیح دهند. در هر صورت، اینکه استیو راجرز تصمیم گرفت تا زمان حال را رها کند و به گذشته برود و با پگی زندگی کند، تصمیمی بحث‌برانگیز بوده است.

از یک سو، در یک خط زمانی، کاپیتان آمریکا / استیو راجرز هیچ کاری در مورد رویدادهای فاجعه‌آمیز تاریخی انجام نداده است. از سوی دیگر، او زندگی یک زن را دزدیده و گذشته را برای خودش بازنویسی کرده است. در هر دو مورد، زمانی که خانواده و دوستانش به او همچنان احتیاج داشتند، او به فکر خودش بود.

2. دادن سلاح‌های مرگبار به یک نوجوان توسط تونی استارک

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

گرچه پیتر پارکر یک نابغه محسوب می‌شود اما در اختیار قرار دادن تکنولوژی بسیار پیشرفته و مرگبار به یک نوجوان یک ایده خوب محسوب نمی‌شود، به خصوص اینکه این کار تقریبا پیتر پارکر را به کشتن داده بود. زمانی که به پیتر، لباس پیشرفته و عینک ادیث داده شد، او تقریبا تا پای مرگ رفت. مطمئنا، این تصمیم تونی، تصمیمی بحث‌برانگیز بوده است.

3. آوردن یک نوجوان به جنگ توسط تونی استارک

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

اینکه تونی تصمیم گرفته بود تا یک نوجوان یعنی پیتر پارکر را وارد جنگ داخلی انتقام‌جویان کند و جان او را به خطر بیندازد، تصمیمی کاملا سوال‌برانگیز بوده است. می‌توان گفت که تونی استارک سعی داشته تا پیتر پارکر را راهنمایی کند و برای او نقش مربی را داشته باشد اما آیا فرستادن یک نوجوان به برلین برای مبارزه با برخی از قدرتمندترین افراد روی زمین حرکتی منطقی بوده است؟

4. ساخت اولتران

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

البته باید در نظر داشت که تصمیم ساخت اولتران توسط تونی استارک و بروس بنر را می‌توان تصمیمی دانست که کاملا اشتباه نبوده است. مطمئنا یکی از کارهایی که بروس و تونی در دنیای سینمایی مارول انجام می‌دهند، کارهای علمی و پیشرفته است و می‌توان گفت که به دست آوردن هوش و درک توسط اولتران تقصیر آن‌ها نبوده است. با این وجود، آن‌ها همچنان باید برای انجام این کار بیشتر احتیاط می‌کردند.

5. گذشته ناتاشا و باکی

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

تصمیمات گذشته ناتاشا و باکی تاثیر بسیار زیادی روی زمان حال دنیای سینمایی مارول داشته است. با اینکه آن‌ها شستشوی مغزی شده بودند اما همچنان، کشتن شهروندان و دشمنان سیاسی، تصمیمات بدی بوده‌اند که آن‌ها در گذشته گرفته‌اند. با اینکه مقصر این تصمیمات آن‌ها نبوده‌اند اما با این حال، اشتباهات بسیاری در گذشته انجام داده‌اند.

6. تظاهر هاکای به نداشتن خانواده

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron)، خانواده پنهانی کلینت بارتون / هاکای را به مخاطبان نشان داد. این موضوع سبب شد تا اندکی اعمال گذشته او عجیب احساس شوند. مطمئنا افرادی که کارهای خطرناک دارند نیز می‌توانند خانواده تشکیل بدهند. اما کلینت بارتون در حال انجام کارهای بسیار خطرناکی بوده و جان خود را در معرض خطر قرار داده و این در حالی است که فرصت اندکی برای اینکه در کنار خانواده و فرزندانش باشد، داشته است.

7. تبدیل شدن هاکای به یک قاتل سریالی

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

برای مدتی کوتاه، کلینت بارتون به یک پارتیزان قاتل و بین‌المللی تبدیل شد که قتل‎‌های زیاد و وحشتناکی را انجام داده بود. از همین رو، این کارها توسط او را می‌توان جزو بدترین کارهایی که توسط ابرقهرمانان انجام شده، قرار داد. به نظر می‌رسد که سریال هاکای قرار است به این قتل‌ها و کارهای او در گذشته بپردازد.

8. شست و شوی مغزی یک شهر توسط واندا

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

در سریال وانداویژن (WandaVision)، واندا تمام ساکنین یک شهر را شست‌و‌شوی مغزی و واقعیت را به نفع خودش تغییر داده بود. با اینکه این کار او سبب شده بود تا مخاطبان شاهد لحظات سرگرم‌کننده و جالبی باشند اما از لحاظ اخلاقی، این کار او بسیار وحشتناک بوده است. احتمالا نسخه فرعی سریال وانداویژن به نام آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) بیشتر به این موضوع بپردازد و جنبه‌های بیشتری از آن را برای ما به تصویر بکشد.

9. آسیب زدن به رودی توسط ویژن

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)، در میانه نبرد بین دو گروه قهرمانان، ویژن آسیب شدیدی به رودی وارد کرد. کاملا مشخص بود که این کار بدون قصد و غرض انجام شده اما این موضوع از بدی عمل انجام شده نمی‌کاهد. آسیب ویژن به رودی باعث شده بود تا او تا نزدیکی مرگ پیش برود.

10. حمله تی‌چالا به باکی

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

یکی دیگر از کاراکترهایی که تا نزدیکی کشتن یک شخص پیش رفته بود، تی‌چالا / پلنگ سیاه است. او به شدت قصد انتقام گرفتن از باکی را داشته است. تی‌چالا، شخصیتی با درک بالا است که معمولا حرکت اشتباهی انجام نمی‌دهد اما تلاش او برای کشتن باکی، حرکتی کاملا اشتباه بوده است.

11. مرموز شدن دکتر استرنج

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

در سومین فیلم انتقام‌جویان، دکتر استرنج تصمیم گرفت تا آینده‌های احتمالی را با استفاده از سنگ زمان بررسی کند. پس از این کار، او به شدت مرموز شد و چیز زیادی در مورد اتفاقاتی که مشاهده کرده بود، بازگو نکرد. با اینکه این کار از لحاظ بیننده‌ها بسیار بد بوده اما در روند داستانی این فیلم و همچنین فیلم بعدی تاثیر به سزایی داشته بود.

12. زندگی خلافکارانه اسکات لنگ

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

اسکات لنگ، قبل از اینکه به یک ابرقهرمان تبدیل شود، زندگی خلافکارانه‌ای داشته است. با این حال، او پس از اینکه از زندان آزاد می‌شود، تقریبا همان تصمیمات اشتباه را می‌گیرد و بیشتر فیلم اول انت‌من (Ant-Man) را صرف سرقت کردن از این و آن می‌کند.

13. تحویل دادن سپر کاپیتان آمریکا توسط سم

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

سم تصمیم گرفت تا سپر کاپیتان آمریکا را به موزه اسمیتسونیان تحویل دهد. همین تصمیم اشتباه او سبب شده تا اتفاقاتی رخ دهند که در سریال فالکون و سرباز زمستانی (The Falcon & The Winter Soldier) به آن پرداخته شده بود. مطمئنا اگر او از همان ابتدا، تصمیم می‌گرفت تا سپر را نگه دارد، این رویدادهای بعد آن رخ نمی‌دادند.

14. بی‌تفاوت بودن اترنالز

بدترین کارهای ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول

فیلم اترنالز (Eternals) جدیدترین فیلم از دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. این فیلم به معرفی کاراکترهایی ابرقهرمان و خدامانند می‌پردازد که برای صدها سال روی سیاره زمین ساکن بوده‌اند. جنبه عجیب ماجرا این است که آنها در هیچ کدام از رویدادهای فاجعه‌آمیزی که سیاره زمین با آن‌ها روبه‌رو شده، دخالت نکردند. با اینکه آن‌ها دلیل بسیار خوبی برای این کار خود داشته‌اند، اما مطمئنا، اگر آن‌ها تصمیم می‌گرفتند تا زودتر خودشان را نشان دهند و در رویدادهای مختلف وارد می‌شدند، تاریخ دنیای سینمایی مارول بسیار متفاوت می‌شد.

matinامینBlack KnightUbisoft,EA,Rockstar,Tell TaleMEYSAMB300مینو فرجیժ๏ςτ០я នτяคղցҽمحمد کرامت‌ فر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • اترنالز فقط برای دویانت ها میان هرکسی جای تی چالا بود همین کار رو می‌کرد رونین بد بود؟

  یوحان
 • Nathan گفت:

  اسپویل ثور ۱
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  اشتباه ثور تو نسخه یک فیلم خودش هم جا داشت تو لیست باشه و سر همون اشتباه و غرور و کله شغیش بود ک انقدر اشتباه بود ک اودین تبعید کرد ثور رو
  .
  به هر حال ممنون از نویسنده بابت این مقاله

  یوحان
 • ‌gaming گفت:

  هنوز‌فیلم اترنالز چون کفیت خوب نیامد ندیدم اما سوال من هم همین بود این هم مدت در بدترین شرایط کجا بودن که الانم فکر نکنم اوضاع انقدر بدتر شده که خودشون نشان دادن،و اینکه با ساخت این فیلمها دارن مغز انسانها رو برای نابودی زمین امده میکنن،خیلی فیلم بازی سریال بر این اساس ساخت شده طی این چند سال،تعدادی ابر قهرمان انسان نمای بیولوژیکی که بازهم در ازمایشگاهای همین نابودگران زمین ساخته شده،ایا به کمک مردم زمین میایند و یا تهوهم و امده کردن ذهن برای اینکه بگویند نگران نباشید ابر قهرمانن ما نمیگذارند زمین نابود شود.زمانی که به هدف شوم خود برسن خبری از ابر قهرمانی نیست و یک انتظار بیهوده که‌ از مرگ بدتر است.در کل سیاستی که با کرونا سریال فیلم بازیهای اخر زمانی رفتن به مریخ در اینا میبینیم بعید نیست این هدف شوم دارن و این ساخت سازها برای سرگرمی نیست

  یوحانUbisoft,EA,Rockstar,Tell Tales3000
 • Amin گفت:

  متن خوبی بود.
  ولی اگه این اتفاقات نمیوفتاد که دیگه فیلمی ساخته نمیشد.
  یا اکه هم فیلمی ساخته میشد دیگه بی معنی و مسخره میشد.
  همین اتفاقات و اشتباهات که فیلمارو جذاب و هیجانی میکنه…
  یه برداشت دیگه ای ک میشه از فیلم کرد اینکه حتی ابرقهرمانان هم ممکنه اشتباه کنن و تصمیم اشتباه بگیرن.حتی هوش مصنوعی به قدرتمندی ویژن…

  یوحانalighorbany2345