علت نخریدن عنوان Vanguard از زبان طرفداران Call Of Duty

Call of Duty: Vanguard

همانطور که می‌دانید، عنوان Call Of Duty Vanguard با نقدهای نسبتا متوسط رو به پایینی هم از سمت منتقدین و هم از سمت گیمرها رو به رو شده است.

اینطور که به نظر می‌رسد، عنوان Call of Duty – Call of Duty: Vanguard قرار نیست تا از نظر فروش به اندازه‌ی بازی‌های قبلی سری پر طرفدار Call of Duty عمل کند. یک دلیل بزرگ این است که همه بیش از حد مشغول تجربه‌ی بازی‌های دیگر هستند و عملا وقتی برای بازی کردن عنوان Vanguard که تجربه‌ی نسبتا یکسانی با نسخه‌های قبلی خود ارائه می‌دهد، باقی نمی‌ماند.

رسانه‌ی GamesIndustry.biz با همکاری PAX و EGX، در ماه‌های اخیر یک نظرسنجی از 671 شرکت‌کننده در مورد خریدهای آن‌ها از سری Call of Duty انجام داده است. از این تعداد، 284 نفر گفتند که تنها یک بازی از سری Call of Duty را در طی پنج سال گذشته خریداری کرده‌اند. با این حال، فقط 59 نفر (21٪) از آن گروه گفتند که عنوان Vanguard را خریداری کرده‌اند.

از گروه باقی‌مانده‌ای که تایید کردند اخیراً یک بازی Call of Duty خریداری کرده‌اند اما عنوان Vanguard را نخریده‌اند، بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان (55٪) گفته‌اند که در حال حاضر بیش از حد مشغول تجربه‌ی بازی‌های دیگر بوده‌اند.

در واقع، به نظر می‌رسید که بسیاری از پاسخ‌دهندگان بازی‌های دیگری در ذهن خود دارند. سی و چهار درصد گفتند اخیراً بیش از حد Call of Duty بازی کرده‌اند و 14 درصد گفته‌اند که از تجربه‌ی Call of Duty: Warzone راضی هستند و نیازی به یک نسخه‌ی دیگر ندارند. 11 درصد دیگر به طور خاص منتظر بازی‌های دیگری هستند. برخی از آن‌ها عناوینی مانند Battlefield 2042 و Halo: Infinite را به عنوان نمونه ارائه کردند.

Call of Duty: Vanguard

در عین حال، بقیه‌ی گروه گفتند که به دلیل نظرات متناقض ارائه شده پیرامون این عنوان (حدود 20٪ گروه) و قیمت بالای آن در مقایسه با چیزی که ارائه می‌دهد (حدود 4٪ گروه) این بازی را تجربه نکرده‌اند. البته، 24 درصد گفتند که اصلا علاقه‌ای به بازی‌های جنگ جهانی دوم ندارند، 6 درصد معتقد هستند که بخاطر اعمال اخیر و شکایات مطرح شده علیه اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) نباید از آن‌ها حمایت کرد، 3 درصد از جامعه‌ی آماری عقیده دارند که بخش چند‌نفره‌ی این بازی پر از متقلب است، 2 درصد گفتند که حجم فایل نصب بازی بیش از حد بزرگ است و 2 درصد دیگر عقیده داشتند که بخش تک نفره‌ی این عنوان به اندازه‌ی کافی خوب نیست.

در حالی که این آمار نمونه‌ی کوچکی از علاقمندان به این عنوان است، اما به نظر می‌رسد که بی علاقگی عمومی نسبت به Vanguard در آمار فروش اولیه‌ی این بازی نیز منعکس شده است. Vanguard در زمان عرضه نسبت به نسخه‌ی سال گذشته، یعنی Black Ops Cold War، واحدهای کمتری در بریتانیا و اروپا فروخت و هم در نسخه‌های فیزیکی (افت 26 درصدی) و هم در نسخه‌های دیجیتال (افت 44 درصدی) با کاهش شدید رو به رو شده است.

نمرات و نظرات منتقدین نیز متناقض بوده است و در کل نظرات بسیار خوبی نسبت به این عنوان منتشر نشده است. در حالی که بسیاری از ما فکر می‌کردیم که Vanguard یک کمپین داستانی بسیار شیک و منسجم دارد، اما متاسفانه بخش داستانی این عنوان بسیار کوتاه است و تنوع کمی دارد و بخش چند نفره‌ی آن نیز واقعاً تفاوت خاصی با Call of Dutiyهای قبلی ندارد. به نظر می‌رسد که بسیاری معتقدند این عنوان به اندازه‌ی نسخه‌های قبلی سری خود جذاب نیست و نمی‌تواند موفق ظاهر شود.

در همین حال، بازی شوتر اول شخص Battlefield 2042 حتی بدتر از Vanguard ظاهر شد. در عین حال، هفته‌ی گذشته Battlefield 2042 یکی از موفق‌ترین بازی‌های استیم بود. خوشبختانه، هنوز عنوان Halo Infinite به صورت رسمی عرضه نشده است و علاقمندان به تجربه‌ی یک بخش داستانی لذت بخش می‌توانند همچنان امیدوار باشند.

در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی عنوان Call Of Duty: Vanguard را به قلم آرمان زرمهر از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این رابطه چیست؟ به نظرتان عنوان Vanguard خواهد توانست تا تبدیل به اثری موفق شود یا خیر؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

DARKSIRENJavad BarshoeeiMEYSAMB300Sina Morganاینسایدر استخونیمتأثر گشتهvitto corleoneیوحان.P.morganFanresidentevilTang HaoETERNAL_MAN (از بن بازگشته)

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید