برندگان جوایز مراسم گاتهام 2021 اعلام شد

9 آذر 1400 - 11:12
مراسم گاتهام 2021

برندگان سی و یکمین مراسم گاتهام اعلام و فیلم The Lost Daughter برنده جایزه بهترین فیلم شد.

مراسم گاتهام، مراسم مهمی در فصل اهدای جوایز دنیای سینما و تلویزیون به شمار می‌رود. فیلم‌های مستقل و با بودجه اندک، با وجود این مراسم، می‌توانند فرصت این را بیابند تا خود را به عنوان یکی از شانس‌های اسکار بشناساند. مراسم گاتهام سال 2021 به تازگی برگزار شده و برندگان اعلام شدند.

مراسم گاتهام برای نامزد شدن آثار، بودجه زیر 35 میلیون دلاری برای آنها در نظر گرفته است از همین رو، آثاری برجسته همچون فیلم قدرت سگ (The Power of the Dog)، تیک تیک … بوم (Tick, Tick… Boom) و هر چه قوی‌تر، سخت‌تر زمین می‌خوری (The Harder They Fall) جایی در این مراسم نداشتند.

فیلم دختر گمشده (The Lost Daughter) محصول سرویس نتفلیکس و به کارگردانی مگی جیلنهال (Maggie Gyllenhaal) بیشترین جوایز را به خود اختصاص داده بود. این فیلم در پنج بخش نامزد دریافت جایزه بوده که چهار تای آن را برنده شده است. فیلم دیگر سرویس نتفلیکس به نام عبور کردن (Passing) نیز در پنج بخش نامزد بوده اما هیچ جایزه‎‌ای نبرده است. فیلم الگوی تست (Test Pattern) نیز موفق به کسب جایزه‌ای نشده است.

فیلم کودا (CODA) محصول سرویس آنلاین اپل تی‌وی پلاس، برنده دو جایزه از سه بخشی شد که در آن نامزد بوده است. در فهرست زیر، نام نامزدها و برنده بخش‌های مختلف مراسم گاتهام در دو بخش سینما و تلویزیون قرار دارد.

بهترین فیلم

The Green Knight
The Lost Daughter – برنده
Passing
Pig
Test Pattern

بهترین مستند

Ascension
Faya Dayi
Flee – برنده
President
Summer of Soul

بهترین فیلم بین‌المللی

Azor
Drive My Car – برنده
The Souvenir Part II
Titane
What Do We See When We Look at the Sky?
The Worst Person in the World

بهترین کارگردان

مگی جیلنهال (Maggie Gyllenhaal) – فیلم The Lost Daughter – برنده
ادسون اودا (Edson Oda) – فیلم Nine Days
ربکا هال (Rebecca Hall) – فیلم Passing
اما سلیگمن (Emma Seligman) – فیلم Shiva Baby
شاتارا مایکل فورد (Shatara Michelle Ford) – فیلم Test Pattern

بهترین فیلم‌نامه

The Card Counter
El Planeta
The Green Knight
The Lost Daughter – برنده
Passing
Red Rocket

بهترین بازیگر

اولیویا کولمن (Olivia Colman) – فیلم The Lost Daughter – برنده
فرانکی فیزن (Frankie Faison) – فیلم The Killing of Kenneth Chamberlain – برنده
مایکل گریس (Michael Greyeyes) – فیلم Wild Indian
بریتنی اس هال (Brittany S. Hall) – فیلم Test Pattern
اسکار آیزاک (Oscar Isaac) – فیلم The Card Counter
تیلور پیج (Taylour Paige) – فیلم Zola
واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) – فیلم C’mon C’mon
سایمون رکس (Simon Rex) – فیلم Red Rocket
لیلی تیلور (Lili Taylor) – فیلم Paper Spiders
تسا تامپسون (Tessa Thompson) – فیلم Passing

بهترین بازیگر مکمل

رید بیرنی (Reed Birney) – فیلم Mass
جسی باکلی (Jessie Buckley) – فیلم The Lost Daughter
کولمن دومینگو (Colman Domingo) – فیلم Zola
گبی هافمن (Gaby Hoffmann) – فیلم C’mon C’mon
تروی کوتسور (Troy Kotsur) – فیلم CODA – برنده
مارلی ماتلین (Marlee Matlin) – فیلم CODA
روث نیگا (Ruth Negga) – فیلم Passing

بهترین بازیگر در حال پیشرفت

امیلیا جونز (Emilia Jones) – فیلم CODA – برنده
ناتالی مورالز (Natalie Morales) – فیلم Language Lessons
ریچل سینات (Rachel Sennott) – فیلم Shiva Baby
سوزانا سان (Suzanna Son) – فیلم Red Rocket
امیلیا اولمن (Amalia Ulman) – فیلم El Planeta

بهترین سریال بلند

The Good Lord Bird
It’s A Sin
Small Axe
Squid Game – برنده
The Underground Railroad
The White Lotus

بهترین سریال کوتاه

Blindspotting
Hacks
Reservation Dogs – برنده
Run the World
We Are Lady Parts

بهترین بازیگر در سریال جدید

جنیفر کولیج (Jennifer Coolidge) – سریال The White Lotus
مایکل گریس (Michael Greyeyes) – سریال Rutherford Falls
ایثن هاوک (Ethan Hawke) – سریال The Good Lord Bird – برنده
دوری جیکوبز (Devery Jacobs) – سریال Reservation Dogs
لی جونگ جای (Lee Jung-jae) – سریال Squid Game
توسو امبدو (Thuso Mbedu) – سریال The Underground Railroad – برنده
جین اسمارت (Jean Smart) – سریال Hacks
عمر سای (Omar Sy) – سریال Lupin
آنا تیلور جوی (Anya Taylor-Joy) – سریال The Queen’s Gambit
آنجانا واسان (Anjana Vasan) – سریال We Are Lady Parts

منبع: هالیوود ریپورتر

Javad BarshoeeiMEYSAMB300یوحان

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید