فیلم Spider-Man: No Way Home پایان داستان دکتر اختاپوس را خراب خواهد کرد

8 آذر 1400 - 13:20
فیلم Spider-Man: No Way Home

با حضور دکتر اختاپوس در فیلم Spider-Man: No Way Home و دنیای سینمایی مارول، پایان داستان این کاراکتر خراب خواهد شد.

دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا (Alfred Molina) قرار است در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) وارد دنیای سینمایی مارول شود اما این اتفاق ممکن است پایان داستان این کاراکتر در فیلم مرد عنکبوتی 2 (Spider-Man 2) را خراب کند.

در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، قرار است تمام فیلم‌های گذشته مرد عنکبوتی با یکدیگر ترکیب شوند. اولین تریلر منتشر شده برای این فیلم، نشان داد که پیتر پارکر پس از افشا شدن هویتش، برای کمک، دست به دامن دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) شده است.

دکتر استرنج می‌خواهد کمک کند و از همین رو، یک طلسم پاک کردن حافظه را اجرا می‌کند تا این اتفاق رخ داده را از بین ببرد. متاسفانه اتفاقات آن طور که باید، پیش نمی‌روند. پس از مداخله پیتر پارکر در این طلسم، اتفاقاتی دیگر رخ می‌دهند و شرورانی از جهان‌های دیگر همچون دکتر اختاپوس با بازی آلفرد مولینا وارد این جهان می‌شوند.

فیلم Spider-Man: No Way Home

آلفرد مولینا نقش دکتر اختاپوس در فیلم مرد عنکبوتی 2 را به شروری نمادین و برجسته تبدیل کرد. در پایان این فیلم، سرانجام دکتر اختاپوس به کمک مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) موفق شد تا از شر بازوچه‌های رباتی خود خلاص شود. دکتر اختاپوس پس از اینکه متوجه می‌شود، آزمایشات او تهدیدی برای شهر نیویورک است، دستگاه و خودش را در درون آب‌ها غرق می‌کند. او در حالی که در آب‌ها غرق می‌شد، گفت که “به مانند یک هیولا نخواهم مرد”.

متاسفانه، فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، پایان داستان دکتر اختاپوس و همچنین فیلم مرد عنکبوتی 2 را خراب خواهد کرد. آلفرد مولینا قبلا تایید کرده که شخصیت دکتر اختاپوس از پایان فیلم مرد عنکبوتی 2 و زمان غرق شدنش در رودخانه، به این دنیا آورده می‌شود.

با این حال، تصاویر و تریلرهای منتشر شده برای فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، نشان دادند که دکتر اختاپوس همچنان ذات جنایی و پلید خود را دارد. هر چند، تریلر دوم منتشر شده برای این فیلم، به احتمال همکاری دکتر اختاپوس و مرد عنکبوتی برای مبارزه با دیگر شروران اشاره کرده است.

فیلم Spider-Man: No Way Home

اما مبارزه دکتر اختاپوس با مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) در داخل بزرگراه، نشانه‌ای از آن است که پایان فیلم مرد عنکبوتی 2 ساخته سم ریمی (Sam Raimi) در این فیلم جدید نادیده گرفته شده یا تخریب شده است. این فیلم جدید با به تصویر کشیدن دکتر اختاپوس به عنوان یک شرور، عملا قوس داستانی رستگاری او را نادیده گرفته است.

از آنجا که دکتر اختاپوس در پایان فیلم مرد عنکبوتی 2 توانست تا خودش را از پلیدی رها کند و رستگار شود، بازگشت او به عنوان یک شرور در این فیلم جدید، حرکتی عجیب به نظر می‌رسد. حضور او در این فیلم جدید نشان می‌دهد که این کاراکتر واقعا رستگار نشده و از شر بازوچه‌های پلید خود خلاص نشده است.

به نظر می‌رسد که فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، قوس داستانی قبلی دکتر اختاپوس را کنار گذاشته و بار دیگر او را به عنوان یک شرور معرفی کرده است. البته در تریلرهای منتشر شده برای این فیلم، نشان داده شد که بازوچه‌های دکتر اختاپوس، ارتقاء پیدا کرده و احتمالا آنها توانستند تا بر وی کنترل پیدا کنند. همین ممکن است دلیلی بر این باشد که چرا او راه خوب را رها کرده و بار دیگر به فردی پلید و شرور تبدیل شده است.

در هر صورت، برای اینکه مشخص شود دکتر اختاپوس در فیلم جدید مرد عنکبوتی چه سرنوشتی خواهد داشت، باید تا تاریخ 17 دسامبر سال 2021 (26 آذر 1400) صبر کرد.

منبع: اسکرین رنت

یوحانSpider-Mah04RDR2MEYSAMB300HunterP.morgan

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • alispider گفت:

  با این موضوع مخالفم چون توی اخباری که از فیلم به بیرون درز کرد تایید شد که دکتراختاپوس تحت کنترل بازو هاش خواهد بود و بخاطر خصومت شخصی نیست که میخواد به پیتر حمله کنه بلکه بازو هاش روش کنترل دارن که البته خوشحالم در انتهای مقاله هم اشاره کردید. یه سری اتفاقات هم چند منبع تایید کردن در ادامه ی فیلم میفتن که باز هم این موضوع رو که دکتراختاپوس از رو ذات خبیث میخواد این کار رو بکنه نقض خواهند کرد که اگه اینجا بگم اسپویل شدید میشید.
  البته کل چیز هایی که گفتم صد در صد نیست ولی توسط کلی منبع که تا الان اخبار فیلم رو درست لو دادن و چیزایی که گفته بودن توی تریلر ها هم نشون داده شد تایید شدن و بازم یه احتمال کمی هست که اتفاق نیفتن

  متأثر گشتهsasutoSpider-Mah04Javad BarshoeeiیوحانP.morgan
 • sasuto گفت:

  شاید ایده ی مسخره ای باشه ولی من فکر نمیکنم که دکتر توی این فیلم شخصیت بدی باشه. یکم فکر کنید در موردش. sinister six توی دنیای تام هالند تشکیل شده از الکترو – گرین گابلین – لیزارد – سند من – والچر و شخصیت اخر کسی نیست غیر از مستیریو. جایی برای دکتر نیست کنار این افراد. همچنین دکتر اخر داستان خودش رو فدا کرد یعنی میشه گفت دیگه آدم بدی نیست. و با اون حالتی که من از دکتر تو تریلر ها دیدم بیشتر به کسی میخورد که گیج شده تا کسی که دنبال انتقام باشه.

  متأثر گشتهSpider-Mah04یوحانP.morganalispider
 • CARNAGE گفت:

  با این نظر موافق نیستم چون تو این فیلم جدید وقتی نظم مولتی ورس به فنا میره هنوز پایان فیلم مرد عنکبوتی 2 رخ نداده و دکتر اختاپوس هنوز ادم خوبی نشده بنابراین منطقیه که هنوز ادم بدی باشه!

  Spider-Mah04یوحانP.morganHossein Rahmati
 • میگن لوکی تو اخر سریال با در هم شکستن مولتی ورس و فیلد شدن اسپل دکتر استرنج این کارکتر ها از تایم لاین اضافه شدن به این زمان حاضر تایم لاین خطی نیست و مولتی ورس پر از دکتر اختاپوس هست امکانش هست تو یه تایم لاین پیتر پارکر از دکتر اختاپوس شکست خورده باشه یا حتی در حین غرق شدن تو آب تو اسپایدر من ۲ اورده شده باشه تو تایم لاین تام هالند باید دید چه داستانی دارن اما با توجه به تریلر دوم که لباس گرین گابلین همونطوری داغون شده تو اسپایدر من احتمالش هست یا در اخرین لحظه مرگ به این مولتی ورس اورده شده باشن یا تو دنیای دیگه مرد عنکبوتی و کشته باشن اینا باید دید چه خوابی براش دیدن ولی این دلیل نمیشه که الفرد مالینا خراب شده باشه داستانش بعد خواستم یه توضیحی راجع به قرمز شدنش بودم اونجایی که من خوندم تکنولوژی لباس تام هالند نانو هست و قابلیست ترکیب پذیری با ارمور های پیشرفته الفرد مولینا رو داره خواستم گفته باشم چون برام جالب بود

  Spider-Mah04یوحانP.morgan