معرفی و نمرات فیلم Ghostbusters: Afterlife

6 آذر 1400 - 18:45
فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف (Ghostbusters

منتقدان نظرات متفاوتی در مورد فیلم Ghostbusters: Afterlife داشته‌اند.

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف (Ghostbusters: Afterlife)، اثری کمدی و فراطبیعی است. این فیلم را جیسون رایتمن (Jason Reitman) کارگردانی کرده است. فیلم‌نامه فیلم را جین کنان (Gil Kenan) به همراه جیسون رایتمن قلم زده است.

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های شکارچیان ارواح به شمار می‌رود. این فیلم، دنباله‌ای برای فیلم شکارچیان ارواح یک و دو محصول سال‌های 1984 و 1989 است. در سال 2016 میلادی، فیلم جدیدی از این مجموعه ساخته شد که با شکست روبه‌رو گشت. دو فیلم ابتدایی مجموعه شکارچیان ارواح را پدر جیسون رایتمن به نام ایوان کارگردانی کرده است.

اتفاقات فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، حدود بیست و سه سال پس از اتفاقات فیلم دوم این مجموعه را روایت می‌کند. یک مادر مجرد به همراه دو فرزند خود به شهری کوچک در اوکلاهاما نقل مکان می‌کنند. در آنجا، آنها متوجه میراث پنهان پدربزرگ خود و ارتباط‌شان با شکارچیان ارواح اصلی می‌شوند.

از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به کری کون (Carrie Coon)، فین ولفهارد (Finn Wolfhard)، مک‌کینا گریس (Mckenna Grace) و پل راد (Paul Rudd) اشاره کرد. بیل موری (Bill Murray)، دن آیکروید (Dan Aykroyd)، ارنی هادسون (Ernie Hudson)، انی پاتس (Annie Potts) و سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) از جمله بازیگران دو فیلم ابتدایی این مجموعه هستند که قرار است در این فیلم حضور داشته باشند.

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، سعی دارد تا در عین اینکه این مجموعه فیلم را احیا می‌کند، نیم نگاهی به نوستالژی آن داشته باشد و این فیلم نسبت به فیلم قبلی، دارای جو و فضای بهتری است. منتقدان نظرات متفاوتی در مورد این فیلم داشتند. منتقدان، نقش‌آفرینی بازیگران، کارگردانی فیلم و همچنین درون مایه نوستالژیک فیلم را ستایش کردند و در عین حال، فیلم‌نامه آن را مورد انتقاد قرار دادند.

در وب سایت راتن تومیتوز، منتقدان به این فیلم امتیاز 63 درصد را داده‌اند. این امتیاز بر اساس 241 نقد منتشر شده برای آن است. در وب سایت متاکریتیک، از 46 نقد منتشر شده برای این فیلم، امتیاز 45 درصد به ثبت رسیده است. در ادامه، نظر برخی از منتقدان برتر جهان در مورد فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف قرار گرفته است.

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف (Ghostbusters

«80/100 The Hollywood Reporter | منتقد: شری لیندن»

بازیگران فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف در نقش‌های خود بسیار گیرا هستند. نقش‌های آنها نسبت به فیلم اول حتی بهتر توسعه داده شده است. همین، نشان از این دارد که کارگردان فیلم، علاقه به داستان‌های شخصیت محور دارد.

«80/100 Empire | منتقد: اولی ریچاردز»

این فیلم واقعا دوست‌داشتنی است. این فیلم در عین اینکه توانسته سرشار از عشق و محبت نسبت به فیلم‌های اصلی باشد، موفق شده تا پایه و اساس خود را در بین نسل جدید به طور محکم برپا کند.

«71/100 TheWrap | منتقد: ویلیام بیبیانی»

طرفداران فیلم‌های اصلی و به خصوص کسانی که به دنبال پیدا کردن اشاره‌های ریز و پنهان هستند، از دیدن این فیلم خوشنود خواهند شد. هر چند، کسانی که فیلم اصلی شکارچیان ارواح در سال 1984 میلادی را دوست داشتند و واقعا می‌خواستند تا فیلم جدیدی در این مجموعه ساخته شود و چیز متفاوتی را ارائه کند، ممکن است ناامید شوند. با این حال، آنها می‌توانند از این اثر ظریف، سرراست و وابسته به فرمول، لذت ببرند.

«70/100 Variety | منتقد: پیتر دبروز»

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، اثری غیر ضروری و در عین حال، دوست‌داشتنی است. این فیلم به خوبی توانسته تا خود را پایه‌گذاری کند و در انجام این کار، هیچ صدمه و خدشه‌ای به فیلم‌های قبلی وارد نمی‌کند و این، خبری خوش برای طرفداران این مجموعه به شمار می‌رود.

«58/100 Entertainment Weekly | منتقد: کریستین هولوب»

فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، یک یادآوری تازه است که چقدر فرهنگ مدرن آمریکایی به دنبال آن است تا درون ویرانه‌های افتخارات گذشته خود کاوش کند.

«50/100 IndieWire | منتقد: کورتنی هاوارد»

با وجود تمام نوستالژی‌های موجود در این فیلم، فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف همچنان نتوانسته تا هویت مختص به خود را بازسازی کند. در حقیقت، این فیلم، یک اثر تقلیدی و تکثیرشده از آثاری است که قبلا عرضه شدند.

«20/100 The Guardian | منتقد: چارلز برامسکو»

در فیلم شکارچیان ارواح: افترلایف، می‌توان قالب پیش‌فرض آثار مدرن هالیوود را مشاهده کرد. این قالب شامل یک موضوع نوستالژی و خالی از هویت است که در درون قابی زیبا و چشم‌نواز قرار گرفته است. این اثر، یک اثر سفارشی ساخته شده برای طرفداران است که همه چیز را می‌پرستند و به هیچ چیز احترام نمی‌گذارند.

T800KurosMEYSAMB300

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید