تیزر جدیدی از فیلم The Tragedy of Macbeth منتشر شد

6 آذر 1400 - 11:26

کمپانی A24، به‌تازگی تیزر جدیدی را برای فیلم مورد انتظار خود با عنوان «تراژدی مکبث» منتشر کرده است.

در این تیزر کوتاه می‌توان کاراکتر لرد مکبث را حین به قتل رساندن پادشاه اسکاتلند می‌باشد، مشاهده کرد. نقش کاراکتر مکبث را در این فیلم، بازیگر مطرح هالیوودی با نام دنزل واشنگتن (Denzel Washington) ایفا کرده است.

با توجه به این‌که تا زمان پخش این فیلم در سینماها کمتر از یک ماه فاصله داریم، کمپانی A24 تصمیم گرفته که اکنون زمان بسیار خوبی برای منتشر کردن تیزر جدید این فیلم است.

با وجود این‌که تریلر منتشر شده از این فیلم اطلاعات خاصی را از طرح داستانی آن مشخص نکرده ولی در این تیزر می‌توان سبک بصری خاص و بسیار زیبایی به کار رفته در آن را مشاهده کرد.

فیلم The Tragedy of Macbeth اقتباسی از نمایشنامه مشهور ویلیام شکسپیر با همین نام می‌باشد.

وظیفه کارگردانی این فیلم مورد انتظار را کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس مطرح آمریکایی با نام جوئل کوئن (Joel Coen) بر عهده داشته است.

این فیلم پیش از این نیز در جشنواره فیلم نیویورک، برای تعداد محدودی از منتقدین به نمایش گذاشته شده و آن دسته از منتقدینی که موفق به تماشای زودهنگام این فیلم شده‌اند، از این فیلم تعریف بسیاری کرده‌اند و آن را بهترین فیلم ساخته شده براساس این نمایشنامه‌ خوانده‌اند.

تیزر جدید منتشر شده از این فیلم، به نشان دادن جنبه‌های تاریک داستان مشهور شکسپیر و تکنیک‌های خاص به کار رفته در نحوه‌ی فیلم‌برداری آن، پرداخته است.

فیلم The Tragedy of Macbeth با نسبت استاندارد آکادمی (نسبت ۴ به ۳، استانداردی که آکادمی علوم و هنرهای سینما در سال ۱۹۳۲ برای فیلم‌برداری فیلم‌ها تعیین کرده است) و در اتاقی بسیار بزرگ و بدون پژواک فیلم‌برداری شده است.

استفاده از تکنیک‌های خاص فیلم‌برداری و همچنین ترکیب نمایشنامه مشهور شکسپیر با سبک بصری خاص این فیلم، توانسته توجه‌های بسیاری را به این پروژه جلب کند و این فیلم را در لیست مورد انتظارترین فیلم‌های برنامه‌ریزی شده برای پخش در سال جاری میلادی قرار دهد.

فیلم The Tragedy of Macbeth داستان جنرال اسکاتلندی با نام مکبث را روایت می‌کند که پس از شنیدن پیش‌گویی مبنی بر پادشاه شدن توسط سه جادوگر، تصمیم می‌گیرد که پادشاه حال حاضر کشور اسکاتلند را به قتل رسانده و تخت پادشاهی را از آن خود کند. سپس احساس گناه به وجود آمده در او، ذهن این شخصیت را به آرامی به سوی دیوانگی سوق می‌دهد.

به غیر از دنزل واشنگتن، از دیگر بازیگران حاضر در این فیلم می‌توان به فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) در نقش لیدی مکبث، برندن گلیسون (Brendan Gleeson) در نقش پادشاه دانکن، کوری هاکینز (Corey Hawkins) در نقش مکداف، هری ملینگ (Harry Melling) در نقش مالکوم و کاترین هانتر (Kathryn Hunter) در نقش جادوگرها اشاره کرد.

فیلم مورد انتظار The Tragedy of Macbeth قرار است در تاریخ ۴ دی ماه امسال (۲۵ دسامبر ۲۰۲۱) در سینماها و در تاریخ ۲۴ دی ماه (۱۴ ژانویه ۲۰۲۲) نیز در شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس منتشر شود.

تیزر جدید منتشر شده برای این فیلم را می‌توان در ادامه تماشا کرد:

منبع: کولایدر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید