معرفی و نمرات فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City

5 آذر 1400 - 10:13
فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City

منتقدان نظرات خود را در مورد فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City اعلام کردند که عمدتا منفی بوده است.

فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)، جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل است. این مجموعه فیلم بر اساس مجموعه بازی‌هایی به همین نام است. منتقدان نظرات خود را در مورد این فیلم اعلام کردند که عمدتا منفی هستند.

مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل در سال 2002 میلادی شروع شده بود. این مجموعه فیلم توسط پل دبلیو اس اندرسون (Paul W.S. Anderson) نوشته و کارگردانی شده است. این فیلم با بازی میلا یوویچ (Milla Jovovich) در نقش کاراکتری جدا از بازی‌ها به نام آلیس است.

با اینکه مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل با نقدهای منفی از سوی منتقدان روبه‌رو شده است اما توانستند تا موفقیت قابل قبولی در گیشه بدست بیاورد. این مجموعه فیلم‌ تاکنون به فروشی بیش از یک میلیارد و دویست میلیون دلار دست یافته است. این فیلم قبلا پر فروش‌ترین مجموعه فیلم ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی بوده است.

فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، از پایه شروع کرده است و رویدادهای دو بازی ابتدایی این مجموعه بازی را اقتباس کرده است. در این فیلم، گروهی از بازماندگان با زامبی‌های مختلف مبارزه می‌کنند. اتفاقات این فیلم در شهر راکون و در نزدیکی عمارت اسپنسر رخ می‌دهد.

کاراکترهای این فیلم تقریبا تمام کاراکترهای دو بازی ابتدایی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل را پوشش می‌دهند. بازیگران فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید شامل کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) در نقش کلر ردفیلد، هانا جان کیمن (Hannah John-Kamen) در نقش جیل ولنتین، رابی امل (Robbie Amell) در نقش کریس ردفیلد، تام هاپر (Tom Hopper) در نقش آلبرت وسکر و اون جوگیا (Avan Jogia) در نقش لئون اس کندی است.

منتقدان نظرات متفاوتی نسبت به فیلم جدید مجموعه رزیدنت اویل داشتند. برخی از منتقدان، توجه سازندگان این فیلم نسبت به جزئیات را ستایش کردند و منتقدان دیگر آنها را غیر ماهرانه توصیف کردند. منتقدان در مورد درون مایه کلی فیلم و همچنین سرعت داستان آن، نظرات مختلفی داشتند.

در حال حاضر، در وب سایت راتن تومیتوز، برای فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، امتیاز 28 درصد ثبت شده است. این امتیاز بر اساس 32 نقد منتشر شده برای آن در این وب سایت است. از 15 نقد منتشر شده برای این فیلم در وب سایت متاکریتیک، این فیلم امتیاز 44 درصد را کسب نموده است. در ادامه، نظر برخی از منتقدان برتر جهان در مورد فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، قرار گرفته است.

فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City

«80/100 Screen Rant | منتقد: فردوسا ابدی»

فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، در ارائه خود، سرگرم‌کننده است اما فاقد جوهره لازم است. این فیلم ممکن است سرگرم‌کننده و وفادار به بازی‌ها باشد اما شخصیت‌های آرام و دنیاسازی ناقص، تاثیر این فیلم را کاهش داده است و جلوی تبدیل شدن آن به اقتباسی قدرتمند را گرفته است.

«63/100 Polygon | منتقد: جسی هازنگر»

فیلم جدید رزیدنت اویل با وجود محدودیت‌ها و نقاط انحرافی آن نسبت به مجموعه فیلم‌های اصلی، فیلم همچنان اثری سطح B به شمار می‌رود که به خوبی ساخته شده است.

«60/100 IGN | منتقد: تیلور لایلز»

مطمئنا، فیلم جدید رزیدنت اویل، بدترین فیلم اقتباسی از بازی‌های ویدیویی یا بدترین فیلم مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل به شمار نمی‌رود اما همچنان اثری برجسته محسوب نمی‌شود. کارگردان جاناتان رابرتز موفق شده تا نسبت به فیلم‌های کارگردانی شده توسط پل دبلیو اس اندرسون، بیشتر به بازی‌ها وفادار باشد و از همین رو، قابل ستایش است. مدت زمان کوتاه فیلم، بخش پایانی عجولانه و نبود عناصر واقعا ترسناک جلوی عالی شدن این اثر را گرفته است.

«50/100 RogerEbert | منتقد: برایان تالریکو»

به طرز افسرده‌کننده‌ای می‌توان مسیری که این فیلم در پیش گرفته است را پیش‌بینی کرد. کاملا مشخص است سازندگان به دنبال آن هستند تا دنباله‌ای برای آن بسازند. این در حالی هست که یک بازی ترسناک عالی هیچ گاه قابل پیش‌بینی نیست.

«60/100 Slant | منتقد: مارک هانسون»

فیلم‌های رزیدنت اویل ساخته پل اندرسون، همچنان یک معیار عالی برای اقتباس‌های ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی به شمار می‎‌روند. بهترین فیلم‌های این مجموعه، با اکشن‌های جذاب و طراحی صحنه خیره‌کننده توانسته تا چشم‌اندازهای این بازی‌ها را به دنیای سینما بیاورد. فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، نتوانسته تا این کار را به سرانجام برساند. این فیلم هر چه قدر پیش می‌رود، فقدان شخصیتی خود را آشکار می‌کند، به خصوص اینکه هیچ کدام از بازیگران این فیلم نتوانسته تا به درستی پا در جا پای میلا یوویچ بگذارد.

امیرعلی قهرمانیVahidsparda021SAMAN Ghost of Spartaیوحانآرینvitto corleonealinerd2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید