پروژه Resident Evil 4 HD به زودی توسط مادساز‌ها منتشر می‌شود

4 آذر 1400 - 21:27

تعدادی از مادسازان سعی در ارتقای گرافیک فنی و بصری عنوان خاطره انگیز Resident Evil 4 دارند و در حال کار روی پروژه‌ای عظیم برای رسیدن به این هدف هستند، این پروژه در فوریه سال 2022 منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که کمپانی کپکام (Capcom) وظیفه‌ی توسعه‌ی این پروژه را بر عهده نگرفته و این پروژه به صورت غیررسمی توسط جامعه‌ی مادسازان ساخته شده است.

یکی از مواردی که باعث می‌شود تجربه کردن عناوین قدیمی تر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی کار ساده‌تری باشد وجود جامعه‌ی مادسازان است. کاربران مختلف پس از انتشار هر عنوان به ساخت انواع و اقسام ماد‌ها پرداخته و به کاربران رایانه‌های شخصی اجازه می‌دهند تجربه‌ی خود را از بازی‌های مختلف شخصی سازی کنند، اما “شخصی سازی” تنها کاری نیست که مادسازان انجام می‌دهند. برخی از افراد با ساخت ماد‌ها باعث می‌شوند عناوین کلاسیکی مانند Resident Evil 4 در زمینه‌ی مسائل فنی فاصله‌ی کمتری با بازی‌های امروزی داشته باشند.

با توجه به توضیحات تیم توسعه دهنده‌، نسخه‌ی 1.0 این ماد در تاریخ 13 بهمن 1400 منتشر خواهد شد. از تغییراتی که به واسطه‌ی این ماد روی بازی اعمال می‌شوند، می‌توان به بهبود‌های گرافیکی، برطرف کردن برخی از ایرادات فنی و بهبود عملکرد این ماد روی رزولوشن‌های بسیار بالا اشاره نمود.

برخی از توسعه دهندگان ماد‌های گرافیکی با کامل کردن فایل‌های نیمه تمام موجود در برخی عناوین، بخشی از تنظیمات گرافیکی را که در حالت عادی در دسترس کاربران ندارد پیدا و قابل استفاده می‌کنند. عنوان Resident Evil 4 نیز از این قاعده مستثنی نیست و توسعه دهندگان تنظیمات مربوط به V-sync را پیدا کرده و در حال حاضر با استفاده از ماد Resident Evil 4 HD می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

هنگامی که این عنوان را با نرخ فریم بیش از 60 فریم تجربه می‌شد، صحنه‌های QTE به قدری سریع اجرا می‌شدند که عبور از این چالش‌ها و موانع در درجات سختی بالا تقریبا غیرممکن می‌شد، خوشبختانه به نظر می‌رسد که مادسازان این مشکل را نیز حل کرده و مخاطبین با نصب این ماد دیگر این مشکل را تجربه نخواهند کرد. به صورت کلی علاوه بر گرافیک فنی و بصری، در این عنوان شاهد نوسازی برخی از المان‌های قدیمی این بازی کلاسیک نیز هستیم.

Joker 24BookerneverdiesNietjMahyarMsmJavad62MEYSAMB300mohammad reza gamer#ONLY_PS5onlykorosawamatrix4221489P.morganalinerd2Ali Hassan nejad
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • alinerd2 گفت:

  Doom
  Skyrim
  Resident evil 4
  از این سه تا به اندازه مو های سرم ریمستر و پورت ساخته شده ((:

  BadBoy-17Spider-Mah04Ali Hassan nejadTang HaoP.morganSamulJavad BarshoeeiAasmohsenj74#ONLY_PS5
  • داداش بد نیست به gta v هم اشاره کنی

   BadBoy-17Spider-Mah04AasAmir(PC & PS4)Ali Hassan nejadTang Haoalinerd2P.morgan
 • با احترام به طرفدارهای بازی. ولی دیگه -ن بازی رو درآوردن بسه دیگه.

  Ali Hassan nejadAmir(PC & PS4)
 • Conor گفت:

  بدون شک بهترین بازی تاریخه. بشدت منتظر ریمبک این بازی هسیم صد در صد رکورد فروس کپ کام و میزنه همون اوایل عرضه امیدوارم تا سال دگه بده این بازی و. بعد شاهکار ایول دو فقط ایول چار ربمیک میتونه جاشو پر کنه

  Mmd909Spider-Mah04AasAmir(PC & PS4)Ali Hassan nejadP.morgan
 • Samul گفت:

  نسخه hd که وجود داره😐

  Ali Hassan nejad
 • Obsidion گفت:

  همین الانم مادهای براش اومده که کیفیت بالایی دارن توی گوگل سرچ کنید MODVG

  Ali Hassan nejad
  • Legend Killer گفت:

   این پروژه رو نمیشه اسمش گذاشت ماد ، نشستن تمام بافت های بازی رو از اول تا آخر بازسازی کردن ، تمام کات سین ها .. همه چی . حدود 7 سال زمان برده ساختنش. این سایت پروژه شون هست : RE4HD.com

   Legend Killer
 • Totti گفت:

  واقعا یکی از آرزوهام بازی کردن ریمیک این اثره

  Ali Hassan nejad