نویسنده فیلم The Matrix Resurrections از تفاوت آن می‌گوید

4 آذر 1400 - 12:56
فیلم رستاخیزهای ماتریکس (The Matrix Resurrections)

نویسنده فیلم The Matrix Resurrections گفته که این فیلم، فقط یک دنباله معمولی نیست.

تنها یک ماه دیگر تا اکران فیلم رستاخیزهای ماتریکس (The Matrix Resurrections) روی پرده سینماها باقی مانده است. دیوید میچل (David Mitchell)، یکی از نویسندگان فیلم‌نامه این فیلم است و در مصاحبه اخیر خود از این فیلم و انتظاراتی که طرفداران باید از آن داشته باشند، گفته است.

زمانی که یک فیلم جدید از یک مجموعه فیلم پس از وقفه‌ای بیست ساله ساخته می‌شود، انتظار می‌رود که این فیلم بیشتر به موارد آشنا تکیه کند و کاراکترهای قدیمی را در مبارزه با نسخه‌های جدیدی از تهدیدهای قبلی نشان دهد. یک نمونه از این موارد، فیلم جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens) است.

با این حال، دیوید میچل گفته است که فیلم رستاخیزهای ماتریکس، اصلا یک دنباله معمولی نیست. این فیلم، به بررسی داستانی قدیمی خواهد پرداخت که دارای پیچشی عجیب و زیبا است و این ژانر و انتظارات طرفداران را دگرگون خواهد کرد. دیوید میچل گفته است:

من این فیلم را در ماه سپتامبر در برلین تماشا کردم. واقعا خوب است. نمی‌توانم چیزی در مورد اتفاقات فیلم به شما بگویم. این فیلم، یک دنباله دیگر و معمولی از این مجموعه نیست. چهارمین فیلم ماتریکس، اثری مستقل به شمار می‌رود که به شیوه واقعا مبتکرانه‌ای، سه فیلم قبلی ماتریکس را در درون خود جای داده است.

این فیلم، اثری عجیب و زیبا است. علاوه بر این، این فیلم به مواردی دست یافته که در فیلم‌های اکشن دیده نمی‌شوند و این به معنای آن است که این فیلم، قوانین فیلم‌های بلاک‌باستری را دگرگون خواهد کرد.

فیلم رستاخیزهای ماتریکس (The Matrix Resurrections)

فیلم رستاخیزهای ماتریکس با بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves) در نقش توماس اندرسون است. در پایان فیلم بارگذاری مجدد ماتریکس (The Matrix Reloaded)، توماس اندرسون ملقب به نئو با معمار ماتریکس با بازی هلموت بایاکتیس (Helmut Bakaitis) ملاقات کرد. در این ملاقات، معمار به نئو گفت که قبل از این، پنج نسخه دیگر از ماتریکس وجود داشته است که هر کدام از آنها، یک شخص موعود داشتند که برای نجات بشریت، ماتریکس را ریبوت می‌کردند و همه چیز از نو شروع می‌شده است.

با این حال، نئو اولین نفر در تاریخ ماتریکس است که به جای ری‌استارت، عشق را انتخاب می‌کند و با این حال، موفق می‌شود تا آخرین باقی‌مانده‌ها از بشریت را نجات دهد. با این حال، در پایان فیلم انقلاب‌های ماتریکس (The Matrix Revolutions)، با وجود پیروزی بر ماشین‎‌ها، ملاقات شومی میان معمار و اوراکل صورت گرفته است که در آن، آنها برای صلح به توافق رسیدند. با این حال، به نظر می‌رسد که ماشین‌ها موفق شدند تا بار دیگر بر انسان‌ها چیره شوند.

فیلم رستاخیزهای ماتریکس با بازی کیانو ریوز، کری ان ماس (Carrie Ann Moss)، جادا پینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith)، لمبرت ویلسون (Lambert Wilson) و دنیل برنهارت (Daniel Bernhardt) است. در این فیلم ماتریکس، به جای فرانسیس فیشبرن (Laurence Fishburne)، یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) قرار است نقش مورفیوس را به تصویر بکشد.

فیلم رستاخیزهای ماتریکس به کارگردانی لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) است. دیگر بازیگران این فیلم شامل نیل پاتریک هریس (Neil Patrick Harris)، جاناتان گراف (Jonathan Groff)، اریندیرا ایبارا (Eréndira Ibarra)، پریانکا چوپرا جوناس (Priyanka Chopra Jonas)، کریستینا ریچی (Christina Ricci)، تلما هاپکینز (Telma Hopkins) و مکس ریملت (Max Riemelt) است.

فیلم رستاخیزهای ماتریکس علاوه بر اکران روی پرده سینماها در تاریخ 22 دسامبر سال 2021 میلادی، روی سرویس آنلاین اچ‌بی‌او مکس عرضه خواهد شد.

منبع: کولایدر

ایمان غلامی مهرآبادیMEYSAMB300

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید