کارگردان فیلم جدید Resident Evil از اقتباس دو بازی در این فیلم گفته است

4 آذر 1400 - 12:16
فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City

کارگردان فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City در مورد اقتباس دو بازی در این فیلم گفته است.

نویسنده و کارگردان فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید (Resident Evil: Welcome to Raccoon City)، جاناتان رابرتز (Johannes Roberts) در مورد این صحبت کرده که چرا تصمیم گرفته تا داستان دو بازی را در این فیلم اقتباس کند.

جاناتان رابرتز در مصاحبه اخیر خود در مورد فیلم جدید رزیدنت اویل، گفته است که چطور به کنترل کامل در این پروژه دست یافته و تصمیم گرفته تا داستان بازی رزیدنت اویل 1 و 2 را در درون فیلم‌نامه این فیلم جای دهد.

فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، داستان اتفاقات دو بازی ابتدایی از مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل را دنبال می‌کند که در آنها، شیوع ویروسی مرگبار باعث طغیان زامبی‌ها در شهر راکون می‌شوند. این فیلم دارای کاراکترهایی از بازی‌ها خواهد بود که شامل کریس ردفیلد با بازی رابی آمل (Robbie Amell)، جیل ولنتین با بازی هانا جان کامن (Hannah John-Kamen)، آلبرت وسکر با بازی تام هاپر (Tom Hopper)، لئون اس کندی با بازی آوان جوگیا (Avan Jogia)، کلر ردفیلد با بازی کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) و آدا وونگ با بازی لیلی گائو (Lily Gao) است.

اتفاقات اولین بازی رزیدنت اویل در درون یک عمارت رخ می‌دهد که در آن، گروهی از افسران پلیس یک آزمایشگاه مخفی از سازمان دارویی مخوفی را کشف می‌کنند. اتفاقات دومین بازی نیز در همان شب رخ می‌دهد و نشان می‌دهد که چطور گسترش زامبی شهر راکون در اطراف این عمارت را نابود کرده است.

فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City

در حالی که هر کدام از این دو بازی دارای کاراکترهای اصلی و داستانی غنی مختص به خود هستند اما جاناتان رابرتز تصمیم گرفته تا فیلمی اقتباسی از این دو بازی بسازد و داستان اتفاقات در درون عمارت و شهر را به طور همزمان بازگو کند. جاناتان رابرتز در همین رابطه گفته است:

به من فرصت ساخت این اثر داده شده بود. من می‌خواستم که در این فیلم، عمارت وجود داشته باشد. سپس، دوست داشتم تا اداره پلیس را نیز وارد این فیلم کنم. کسی با من مخالفت نکرد. ساخت این فیلم بسیار جذاب بود و من تاثیرهای بسیار زیادی از جان کارپنتر (John Carpenter) و سبک داستان‌سرایی او گرفته‌ام.

فیلم حمله به کلانتری 13 (Assault on Precinct 13) داستان یک شب را روایت می‌کند و من به این فکر افتادم که این شیوه، بهترین روش برای بازگو کردن این داستان از مجموعه رزیدنت اویل است. با این شیوه می‌توان به اتفاقات درون عمارت و شهر پرداخت. ساخت فیلم به این شیوه حس درستی داشت و شخصا از نحوه ساخت فیلم بسیار راضی هستم. اینکه من هر دو بازی را در درون یک فیلم جای دادم، حسی طمع کارانه دارد که به آن اعتراف می‌کنم.

فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید در تاریخ 24 نوامبر سال 2021 میلادی روی پرده سینماها اکران شده است.

منبع: کولایدر

matrix4221489آرینMEYSAMB300

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • آرین گفت:

    سلام، روز بخیر.
    فقط بازیگر نقش کریس قابل تحمل هست.

    ایمان غلامی مهرآبادیMahyarMsmAmir(PC & PS4)
  • zombie killer گفت:

    رابی آمل (Robbie Amell) همون فامیل هادی عامل نیست؟