مدیر طراحی سری Battlefield از استودیوی دایس جدا شد

4 آذر 1400 - 08:56
بیوم

فوزی مسمار (Fawzi Mesmar)، مدیر طراحی سری بازی‌های Battlefield و Star Wars: Battlefront، جدایی خود را از استودیوی دایس (DICE) اعلام کرد.

بر اساس گزارش وب‌سایت VGC، آقای مسمار پس از انتشار بازی Battlefield 2042 با انتشار یک ایمیل جدایی خود را استودیوی سوئدی دایس تایید کرد. وی در این ایمیل اشاره کرده بود که مدتی پس از انتشار جدیدترین نسخه‌ی Battlefield، قصد ترک استودیو را داشته است.

فوزی مسمار، مدیر سابق کینگ استودیو (King Studio)، از سال 2019 به‌عنوان مدیر بخش طراحی استودیوی دایس فعالیت می‌کرد. نقش وی باعث شد یک تیم طراحی متشکل از بیش از 80 کارگردان ایده‌پرداز، طراح بازی و غیره را در پروژه‌هایی مانند Battlefield 2042، Star Wars Battlefront 2 و Battlefield 5 رهبری و هدایت کند. مسمار در ایمیل خود به کارکنان دایس گفت:

خدمت در یکی از بهترین تیم‌های طراحی دنیا برایم بسیار لذت‌بخش بود. کار طراحی فوق‌العاده‌ای که شما انجام می‌دهید، هر روز به من الهام می‌بخشد. از این که به من ایمان داشتید ممنونم، امیدوارم ناامید نشده باشم.

وی همچنین اشاره کرد که پیشنهادی کاری از سوی یک شرکت دریافت کرده که رد کردن آن دشوار بوده است.

پیشنهادی به من داده شده است که نمی‌توانم آن را در شرکت دیگری رد کنم و باید منتظر می‌ماندم تا Battlefield 2042 را منتشر کنیم. برای من بسیار مهم بود که در اینجا در کنار تیم باشم، زیرا به این نقطه عطف تاریخی دست می‌یابیم. در حالی که با اسکار گابریلسون (مدیر ارشد استودیوی دایس) مدتی در حال گفتگو در مورد برنامه‌های جانشینی‌ام بودم، تصمیم گرفتیم این ارتباط را تا پس از عرضه‌ی بازی به تعویق بیندازیم تا تمرکزمان به طور کامل روی عنوانی باشد که تلاش زیادی را برای آن کردیم.

آخرین روز کاری فوزی مسمار در استودیوی دایس، 26 نوامبر (5 آذر) است. طبق ایمیل منتشر شده، موقعیت شغلی بعدی او نیز در شهر استکهلم خواهد بود. یکی از نمایندگان شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به اطلاع VGC رسانده است که آقای مسمار در پایان هفته دایس را ترک می‌کند و برای او بهترین‌ها را آرزو کرده‌اند.

ادعاهای رئیس بخش طراحی مبنی بر جانشینی طولانی مدت برای نقش خود نشان می‌دهد که جدایی وی تأثیری بر برنامه‌های دایس برای بهبود بازی Battlefield 2042 از طریق به‌روزرسانی‌های پس از عرضه نخواهد داشت.

به علت وجود مشکلات مختلف در بازی Battlefield 2042، تاکنون بیش از 26 هزار نقد منفی در استیم برای آن ثبت شده است. انتظار می‌رود مشکلات این اثر به مرور با انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف برطرف گردد. اولین به‌روزرسانی بزرگ بازی اواخر این هفته منتشر خواهد شد.

Battlefield 2042 هم‌اکنون بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

کاپتان استخونی
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • وقتی بازی ساز ببینه هرچی مدیر بالاسریش بگه رو باید انجام بده و آزادی عملی نداره معلومه که میزاره میره.

    پ.ن: شایعه ای چیزی نیومده که کجا میره؟ توی استکهلم کدوم استودیو ها شعبه دارن؟