جمعه سیاه و دوشنبه مجازی چیست؟ آماده خالی شدن جیبتان باشید

3 آذر 1400 - 10:50
جمعه سیاه و دوشنبه مجازی چیست و چرا در آن تخفیف های بسیار زیاد اعمال می شود؟

بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه، دقیقاً روز بعد از جشن شکرگزاری (Thanksgiving) در تقویم میلادی است که فروشگاه‌ها معمولاً به مناسبت آن کالاهای خود را با تخفیف‌های زیاد به مشتریان عرضه می‌کنند. بعد از روز شکرگزاری رویداد دیگری به نام سایبر ماندی (Cyber Monday) یا دوشنبه مجازی هم وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

جمعه سیاه چیست؟

پس تاکنون متوجه شدید که جمعه سیاه نام غیررسمی روز بعد از جشن شکرگزاری است که امسال به تقویم شمسی کشور ما، روز ۵ آذر ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. در واقع این روز معمولاً شلوغ‌ترین دوره خرید و فروش سال است که پس از آن فصل تعطیلات آغاز می‌شود. اهمیت این روز معمولاً به قدری بالا است که از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین روزهای اقتصاد و کسب و کارها نام برده می‌شود.

مطالب مرتبط:

در کشور ما معمولاً افراد چندان زیادی از وجود این روز و ماهیت آن اطلاع ندارند یا حتی در صورت آگاهی، به آن اهمیت نمی‌دهند. البته طی سال‌های گذشته و با افزایش سطح آگاهی و نفوذ اینترنت، این رویداد هم در فروشگاه‌های مطرح در نظر گرفته می‌شود و فروشندگان سعی می‌کنند که از پتانسیل‌های آن استفاده کنند.

اما فارغ از آن که در کشور ما چقدر به این رویداد بها داده می‌شود، اهمیت آن به قدری است که موسسه NRF انتظار دارد که امسال جمعیتی بالغ بر ۱۵۸.۳ میلیون نفر از مردم در آخر هفته شکرگزاری به صورت حضوری یا آنلاین به خرید وسایل مورد نیازی بپردازند که با تخفیف مواجه شده‌اند.

ماریو(ناراحت از گمنامی در بین گیمر های داخلی)MEYSAMB300saeed Kh
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Omid گفت:

  خالی شدن جیب!!!!!!……… تمام دنیا وقتیکه به عیدها و تعطیلات و مناسبتهای بزرگ میرسن حتی در کشورهای اسلامی مثل ماه مبارک رمضان ؛ همه چی ارزانتر میشه و در اختیار مردم قرار میگیره. در جمعه سیاه چنان تخفیف های حیرت انگیزی وجود داره که خیلیها یکسال تمام صبر میکنن و تنها در این روز توانایی رسیدن به آرزوهاشون رو دارن……اون جاییکه جیب رو خالی میکنن و اصولا جیب همیشه خالی هست و از امادگی! گذشته همینجاست…..

  Chiefماریو(ناراحت از گمنامی در بین گیمر های داخلی)
  • وقت بخیر
   متاسفانه توی کشورما از هر اصطلاح و کلا هر عبارتی که استفاده میشه، به یک عده خاصی برمیخوره. مثبت‌ترین عبارت‌ها هم چنین واکنش‌هایی رو در بر داشته و تجربه کردیم. امیدوارم منظور ما رو اشتباه متوجه نشید. خالی شدن جیب اشاره به تخفیف‌های بسیار عالی این دوره و خریدهای فراوان کاربران داره. چرا باید از این عبارت ناراحت شد؟ خیلیا تمام بودجه‌ای که برای این دوره تخفیف کنار گذاشتن رو در همین بازه زمانی خرج میکنن و جیبشون خالی میشه! از این ساده‌تر قابل توضیح نیست. فراموش هم نکنیم که فروشگاه‌ها مخصوصاً خارج از کشور از تمام تکنیک‌های بازاریابی برای فروش بیشتر در این دوره استفاده میکنن
   موفق باشید