خبر اختصاصی گیمفا: آیا بلیزارد تحریم ها بر روی گیمرهای ایرانی را برداشت؟

۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۵

اگر از طرفداران بازی محبوب World of Warcraft باشید حتما می دانید که سازنده بازی شرکت بلیزارد است و البته ایرانی های زیادی بر روی سرور های این شرکت مشغول به انجام بازی WOW بودند. چهارمین Expantion این بازی با نام Mist of Pandaria در 4 مهر 1391 عرضه شد.

این تنها اتفاق آن زمان نبود. ناگهان گیمرهای ایرانی نتوانستند به بازی وارد شوند و حتی زمانی که می خواستند وارد سایت رسمی بازی شوند، سایت توسط بلیزارد بسته شده بود و تنها از طریق استفاده از روش های دیگری امکان باز کردن سایت بود. پس از ایجاد تاپیک های مختلف در فروم سایت بلیزارد توسط گیمرهای ایرانی این بازی، بالاخره بلیزارد بعد از 2 روز لب به سخن گشود و رسما اعلام کرد بر اساس قوانین کشور امریکا  آن ها مجبور هستند تا کاربران ایرانی را مسدود یا بن کنند و از بازی کردن آن ها جلوگیری کنند. این اتفاق باعث شد خیلی از ایرانی ها بن شوند و دیگر نتوانند بازی کنند و یا از ترس بن شدن، دیگر به سراغ اکانت خود و بازی نروند.

اما باز هم کسانی بودند که با استفاده از ترفندهای خاص مثل استفاده از برنامه های کاهش دهنده پینگ، و …. باز هم این بازی را ادامه دادند. البته بعضی IPهای شهرهای ایران مسدود نشده بود و میتوانستند همچنان بدون مشکل بازی را انجام دهند.

اما اکنون متوجه شدیم زمانی که اقدام به ساخت اکانت رایگان در Battle.net می کنید  نام کشور ایران به لیست کشورها بازگشته است. ( Battle.net سرویس مشترک برای تمام بازی های بلیزارد است که برای بازی کردن نیاز به ساخت اکونت در Battle.net می باشد )

2 تاپیک مختلف ایجاد شد و گیمرهای ایرانی در این خصوص سوالاتی داشتند اما تنها کاری که بلیزارد کرد اقدام به قفل کردن آن ها بود.

تاپیک اول: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/7526882762

تاپیک دوم: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/7527552713

همچنین در قسمت پشتیبانی و در پاسخ به نامه گیمرهای ایرانی نه چیزی را تکذیب و یا تایید نکردند و شما را به یک پشتیبان دیگر هدایت میکنند .. به قول ما ایرانی ها، پاس کاری می کنند.

Sadly Customer Support can not offer any further support with this, we are looking into the situation at present.

Any questions should be directed to [email protected], sorry for the inconvenience on this.

همچنین در قسمت قوانین بازی در لیست کشورهای تحت تحریم توسط بلیزارد نام کشور ایران هم حذف شده است.

قوانین بلیزارد: http://us.blizzard.com/en-us/company/about/termsofuse.html

مدتی قبل گزارش مالی 3 ماه اول سال Activision Blizzard اعلام شد و در این گزارش آمده بود که تعداد پلیرهای فعال بازی WoW در بلیزارد با کاهش به 8.2 میلیون نفر رسیده است. در گذشته زمان Expanstion دوم یعنی Wrath of the lich king  تعداد پلیرهای فعال 14 میلیون نفر بود. البته بیشترین آمار کاهش مربوط به آسیا بوده است.

آیا بلیزارد با این کار قصد دارد تا باز دوباره پلیرهای خود را افزایش دهد؟ آیا تحریم این بازی بر روی گیمرهای ایرانی برداشته شده است؟ شما چه فکر می کنید؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید