نتفلیکس فیلم کمتر دیده شده دنزل واشنگتن را اضافه کرد

11 آبان 1400 - 18:29

بعد از نمایش فیلم Safe House، با هنرنمایی دنزل واشینگتن (Denzel Washington) در سرویس نتفلیکس (Netflix)، یکی دیگر از آثار کمتر توجه شده‌ی او در راه این سرویس است.

فیلم مورد بحث، American Gangster بود که از دیروز (۱ نوامبر) در نتفلیکس قابل تماشا است. اوایل هر ماه میلادی عناوین مختلفی روی نتفلیکس قرار می‌گیرند و نوامبر نیز از این قضیه مستثنی نیست. American Gangster آغاز کننده‌ی ماه نوامبر است و بعد از آن، آثار 21Jump Street ،Dracula ،It Follows ،Last Action Hero ،Moneyball و Snakes on a Plane روی این سرویس پر طرفدار قرار خواهند گرفت.

فیلم American Gangster توسط ریدلی اسکات کارگردانی شده بود و در ۲۰۰۷ اکران شد. این فیلم داستان زندگی قاچاقچی شناخته‌شده، فرانک لوکاس (Frank Lucas) است. لوکاس دست راست خلافکار بزرگ السورث بامپی جاهسون (Ellsworth Bumpy Johnson) بود و پس از مرگ جاهسون به علت سکته‌ی قلبی، جای او را گرفت.

آقای واشینگتن نقش فرانک لوکاس را بازی می‌کند و راسل کرو (Russell Crowe) نیز هنرپیشه نقش ریچی رابرتس (Richie Roberts)، سرپرست تیم عملیات دستگیری لوکاس، بود. روبه‌رو شدن این دو بازیگر توانا که پیش‌تر در فیلم Virtuosity همبازی بودند، یکی از دلایل موفقیت این فیلم بود.

هرچند که با داشتن زمانی معادل ۱۵۷ دقیقه، فیلمی طولانی بود، اما توانست در باکس آفیس موفق ظاهر شود. رکورد خاصی را جابه‌جا نکرد، اما فروش ۲۶۶ میلیون دلاری در مقابل بودجه‌ی حدودی ۱۰۰ میلیون دلاری، موفقیت چشم‌گیری بود. نظر منتقدین نیز راجع به این فیلم مثبت و در وبسایت راتن تومیتو (Rotten Tomatoes) امتیاز ۸۱ درصد را به آن دادند. همچنین نامزد دو جایزه‌ی اسکار بود، یکی بهترین دستاورد هنری و دیگری بهترین هنرپیشه مکمل خانم برای روبی دی (Ruby Dee) که متاسفانه موفق به دریافت هیچکدام نشد.

علاوه بر افراد نام برده شده، جاش برولین (Josh Brolin)، لیماری نادال (Lymari Nadal)، تد لوین (Ted Levine)، جان هاوک (John Hawkes)، کارلا گوگینو (Carla Gugino)، جان اورتیز (John Ortiz) و کوبا گودینگ جونیور (Cuba Gooding Jr) در این فیلم هنرنمایی کردند.

فیلم‌نامه نیز با الهام از The Return of Superfly و توسط استیون زایلیان (Steven Zaillian) نوشته شده است.

DARKSIREN1100meysambPlaystation x Discord
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید