در هنگام تجربه بازی های شوتر آنلاین از این موارد پرهیز کنید

18 آبان 1400 - 09:00

در هنگام تجربه بازی های آنلاین، همیشه باید یک سری قوانین را رعایت کرد، امروز در این مقاله به مواردی که در بازی‌های شوتر آنلاین باید ازشان پرهیز کنید خواهیم پرداخت.

بعید می‌دانم بتوانید گیمری را پیدا کنید که به تجربه بازی‌های شوتر نپرداخته باشد و این ژانر به قدری محبوب است که حتی افرادی که به‌طور تفننی به سراغ بازی‌ها می‌روند هم این سبک را می‌شناسند. اگر نگاهی به وضعیت سرور‌های بازی‌های شوتر بیندازید، چه اول‌شخص و چه سوم‌شخص، مواردی را مشاهده می‌کنید که می‌تواند برای خیلی از افراد آزاردهنده باشد، هم‌چنین بعضی از کارهای ساده هستند که رعایت آن‌ها باعث می‌شود بتوانید خیلی بهتر بازی کنید، اما شوربختانه ما چندان به آن‌ها دقت نمی‌کنیم. در این مقاله می‌خواهیم به این موارد اشاره کنیم، رعایت همین مواردی که در نگاه اول بسیار ساده به‌نظر می‌رسند، باعث می‌شود که نه تنها خودتان، بلکه دیگران هم از تجربه بازی‌های شوتر آنلاین لذت بیشتری ببرند. بعضی از موارد این مقاله به نوع بازی شما و بعضی‌های دیگر هم به رفتار‌های غیرمنطقی و عجیبی مربوط می‌شود که هر پلیری حداقل یک‌بار مرتکب آن‌ها شده است. پس اگر می‌خواهید به گیمر بهتری تبدیل شوید، حتما در ادامه همراه گیمفا باشید.

مثل یک درخت ثابت نمانید، اما زیاده‌روی هم نکنید!

شوتر آنلاین

یکی از بزرگ‌ترین مواردی که احتمالا همه گیمر‌ها با آن موافق هستند، روی مخ بودن کمپ کردن و ثابت ماندن در یک مکان در بازی‌های شوتر است که شاید فعل این کار اشتباه نباشد و بتوان آن را یک سبک بازی دانست، اما در هر صورت، اکثر گیمر‌ها از این سبک بازی دل خوشی ندارند و حاضر به انجام آن نیستند. اما شما در بازی‌های شوتر نباید چندان هم به فکر صلح و صفا باشید و گاهی اوقات ثابت ماندن در یک مکان باعث می‌شود که شما برنده بازی شوید. خلاصه مطلب این است که باید به گونه‌ای رفتار کنید که نه سیخ بسوزد و نه کباب، بیخود و بی‌جهت به دل دشمن نزنید و در سوی دیگر، برای یک ساعت هم در مکانی ثابت نمانید، اگر دشمنی مشاهده نکردید، خب حرکت کنید! البته در هر بازی شوتری، مرز بین ثابت ماندن و حرکت کردن به کلی متفاوت است، برای مثال، بازی TeamFortress 2 جایی است که باید طبق کلاس شخصیتی که انتخاب کرده‌اید تصمیم بگیرید که ثابت ماندن مناسب‌تر است یا به دل Enemy زدن، یا در Rainbow six seige حرکت نکردن و منتظر ماندن بیشتر پاسخگو است، پس منطقی عمل کنید.

اهمیت ندادن به هدف بازی

mistakes that you dont have to make in shoter games

واقعیت امر این است که در بسیاری از مد‌های مختلف که در بازی‌های شوتر وجود دارد، کشتن دشمن و کسب بیشترین Kill اهمیت خاصی ندارد، اما به قدری کشتن دشمنان در بازی‌های شوتر لذت‌بخش است و حس خوشایندی به ما می‌دهد که نمی‌توانیم دست از اینکار بکشیم. اگر مد Capture the flag را در سری COD تجربه کرده باشید، حتما به این نکته پی برده‌اید که از بین ده‌ها Player، تنها دو یا سه نفر به قصد بردن و کسب پرچم دشمن بازی می‌کنند و مثل همیشه، باقی دوستان هم فقط در حال کشتن هم‌دیگر هستند. در اکثر بازی‌های شوتر و مد‌های موجود در آن‌ها، هدفی نهفته است که با رسیدن به آن برنده آن دست یا راند خواهید شد، همیشه کشتن حریف به معنای بهتر بودن شما نیست، گاهی اوقات شما ده بار می‌میرید و یک‌بار می‌کشید، اما برنده خواهید شد، پس به هدف بازی دقت بیشتری بکنید.

استفاده بی‌دلیل از مهمات یا شلیک‌ کردن بی‌هدف

mistakes that you dont have to make in shoter games

گیمر نیستید اگر در بازی‌ای بدون دلیل به در و دیوار شلیک نکرده باشید. گوشه‌ای نشسته‌اید و منتظر هستید که دشمن از روبه‌رویتان رد شود و آن را غافل‌گیر کنید، اما به یکباره یک ندای کثیفی در ذهنتان به شما می‌گوید شلیک کن! بدون هیچ دلیلی به در و دیوار شلیک کن! ما گیمر‌ها هم که مظلوم، هیچ‌وقت به ندای درون خود جواب رد نمی‌دهیم و دو یا سه تیر را بدون هیچ هدف خاصی رها می‌کنیم، اما همان شلیک بی‌هدف، باعث می‌شود که دشمن مکانی که ما در آن قرار داریم را شناسایی کند و با یک حرکت غافل‌گیرکننده ما را از پای دربیاورد، به همین سادگی ورق برگشت! هم نکشتیم، هم کشته شدیم. استفاده نادرست از مهمات نیز همین نتیجه را رقم خواهد زد، مثل انداختن فلش‌بنگ در اتاقی که اصلا نمی‌دانید کسی در آن‌جا قرار دارد یا نه، این‌ کار نه ‌تنها باعث می‌شود که مهمات شما به پایان برسد، بلکه مکان شما را به دشمن لو می‌دهد، پس تا وقتی که از وجود دشمن مطمئن نشده‌اید، به هیچ‌وجه حرکت اضافی‌ای انجام ندهید.

درگیر شدن با تنظیمات کنترل

mistakes that you dont have to make in shoter games

تغییر در تنظیمات، یکی از بزرگ‌ترین تفریحات سالم گیمر‌ها محسوب می‌شود که خیلی از ماها به این کار معتاد هستیم و وسواس عجیبی را برای تغییر تنظیمات به خرج می‌دهیم که متاسفانه نتیجه خوبی را رقم نخواهد زد. دقت و میزان حساسیت کنترلر در بازی‌های شوتر از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، به همین دلیل اکثر گیمر‌ها در هنگام یا پیش از تجربه بازی به سراغ تنظیمات کنترل می‌روند و گزینه‌ها را به میزان ایده‌آل خودشان تغییر می‌دهند، این کار به تنهایی اصلا تاثیر منفی‌ای بر روی روند بازی شما ندارد، بلکه تنظیمات مناسب می‌تواند به شما کمک هم کند که تجربه بهتری داشته باشید. اما وسواس در هرکاری نتیجه منفی‌ای را در برخواهد داشت، به شخصه بسیاری از گیمر‌ها را می‌شناسم که در هنگام تجربه بازی حداقل پنج‌بار یا بیشتر به سراغ تنظیمات می‌روند و هربار به تغییر یکی از گزینه‌ها می‌پردازند اما باز هم به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند، نیازی نیست تنظیمات کنترل بازی بی‌نقص باشد، این را به یاد داشته باشید که گاهی اوقات خوب بودن، کفایت می‌کند.

اعتیادی به نام ریلود

mistakes that you dont have to make in shoter games

اوه یک‌بار شلیک کردم، چه باید کرد؟ ریلود! رهایی از هرگونه اعتیادی سخت است، اما رهایی از دست ریلود کردن‌های بیهوده، دل شیر می‌طلبد. این کار ساده به قدری اعتیادآور است که هیچکس غیر از گیمر‌ها آن را درک نمی‌کند، بیایید قبول کنیم که خیلی از اوقات به دلیل ریلود کردن‌های بی‌دلیل کشته شده‌ایم، اما باز هم درس عبرت نگرفته‌ایم. یکی از مواردی که باعث می‌شود که به پلیر بهتری تبدیل شوید، ریلود کردن‌های به موقع است، ما باید همیشه حواسمان به تعداد تیر‌های باقی مانده باشد و تنها در صورتی به ریلود کردن بپردازیم که واقعا نیازی به آن داریم که متاسفانه خیلی از گیمر‌ها به این مورد توجهی نمی‌کنند.

تعویض تفنگ، راهی بسیار سریع‌تر از ریلود

mistakes that you dont have to make in shoter games

همان‌طور که در قسمت پیشین گفتیم، ریلود کردن در هر شرایطی کار چندان مناسبی نیست، فرض کنید که در نزدیکی دشمن هستید و هر دو درحال تیراندازی به‌یکدیگر می‌باشید، اما به یکباره تیر‌های شما تمام می‌شود، در این‌جا دو راه پیش‌روی شما است، ریلود کردن که زمان زیادی را از شما می‌گیرد و به دشمن این فرصت را می‌دهد که با خیال راحت شما را بکشد، یا تعویض تفنگ که این راه در هر صورت منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. فرقی نمی‌کند که سلاح دوم شما چیست، حتی شاید سلاح دومتان یک کلت به دردنخور باشد، شما باید سلاحتان را تعویض کنید تا حداقل شانسی برای برنده شدن در آن نبرد تک به تک داشته باشید. همیشه تعویض سلاح، سریع‌تر از ریلود کردن است.

رها کردن کار تیمی

mistakes that you dont have to make in shoter games

یکی از پیش‌پا افتاده‌ترین مواردی که در هنگام تجربه بازی‌های شوتر آنلاین باید به آن دقت داشته باشید، کار تیمی است، درست است که در معدود بازی‌های شوتر، کار تیمی چندان اهمیت خاصی ندارد، اما واقعیت امر این است که کار تیمی و اهمیت دادن به اعضای گروهی که با آن‌ها بازی می‌کنید باعث می‌شود که خیلی راحت‌تر به برد برسید و تجربه لذت‌بخش‌تری داشته باشید. همیشه در بازی‌هایی همانند COD: Warzone یکی از اعضای تیم خودسرانه عمل می‌کند و اصلا اهمیت نمی‌دهد که هم‌تیمی‌هایش کجا هستند و چه کاری می‌خواهند بکنند، او راه خودش را می‌رود و هرکاری که دلش بخواهد انجام می‌دهد و به احتمال خیلی قوی زود کشته می‌شود. درست است که بعضی از پروگیمر‌ها نیازی به هم‌تیمی ندارند و حتی به تنهایی هم می‌توانند از پس ده‌ها نفر بربیایند، اما رهایی تیم برای ما گیمر‌های معمولی نتیجه‌ای جز کشته شدن و باختن نخواهد داشت.

استفاده نادرست از تفنگ‌ها در نقشه‌های مختلف

mistakes that you dont have to make in shoter games

انتخاب تفنگ مناسب یا به‌طور کلی استفاده از Load Out درست را به مرور زمان و با بالاتر رفتن ساعات بازی خواهید آموخت، اما یکی از مشکلاتی که بسیاری از گیمر‌ها دچارش می‌شوند، استفاده از تفنگ‌های تکراری در نقشه‌های مختلف است. شما باید همیشه به ویژگی نقشه‌هایی که در آن بازی می‌کنید دقت داشته باشید، در یک نقشه استفاده از اسنایپ عملا شدنی نیست، یا حداقل شما نمی‌توانید در آن نقشه با اسنایپ به خوبی بازی کنید، پس اصرار استفاده از اسنایپ چیست؟ تفنگی از کلاس دیگر انتخاب کنید، شاید در این شرایط بتوانید به مراتب نسبت به قبل بهتر بازی کنید. در بازی‌های بتل‌رویال، شانس شما در پیدا کردن تفنگ‌ها اهمیت بالایی دارد، شاید نتوانید تفنگ‌هایی که مناسبتان هست را پیدا کنید و مجبور باشید با هر چیزی که دراختیار دارید به بازی ادامه دهید. در این مواقع کار چندانی از دستتان برنمی‌آید و باید در انتخاب بین گزینه‌های محدودی که روبه‌رویتان است دقت زیاده داشته باشید.


نظر شما کاربران عزیز چیست؟ دیگر چه مواردی را می‌شناسید که باید در هنگام تجربه بازی‌های شوتر آنلاین، ازشان دوری کرد؟

کسری نراقیامینSHadDelZeroBookerneverdiesSina MorganAli Hassan nejadGAME-SOLDIERShahabآرینAminfarzaadmeysambDARKSIRENFreedomTang HaoRaminJavad Barshoeeiمرد ریش دار نامرئیرضا مهرعلی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • levine گفت:

  ممنون
  آقای باقریان دوگانه framed را نقد میکنید؟

  Amir(PC & PS4)آرین
 • Aiden pearce گفت:

  واقعا حرف دلمو زدی نویسنده
  سخته یه تیر شلیک نکنی و نخوای ریلود کنی
  مقاله جالب و قشنگی بود
  ممنون.

  Amir(PC & PS4)Ali Hassan nejadShahabآرینshadowAmiraghaژنرال اردک ( لرد پورنگ لب تر کند جان ها فدایش می کنیم )samanTang Haoمرد ریش دار نامرئیmore
  • حتی قبل از این ک ی تیر شلیک کنی هم باید ریلود کنی تا مطمئن بشی که انجام نمیده و تفنگت ریلوده D:

   محمد کرامت‌ فرSiRSiNaAmir(PC & PS4)Ali Hassan nejadShahabآرینJoElDARKSIRENPaprikaAmiraghamore
   • من حتی بعضا برای اینکه مطمئن شم باگ بازی نیست یه تک تیر میزنم بعد ریلود میکنم که مطمئنی باشم پره ، تقریبا هر پنج ثانیه😂

    SiRSiNaAli Hassan nejadآرینsaman
    • خوراک شما بازی‌هاییه که با ریلود کردن، کل خشاب رو با تیرهاش میندازه دور 😐

     SiRSiNaAli Hassan nejadGAME-SOLDIERآرینHamid
     • آخ آخ ، تو اون بازیا که صد در صد به چخ میرم‌😂
      وی بعد از زدن دو تیر پونصد تیر را به فنا داده است😂

      SiRSiNa
     • Mr Dewitt گفت:

      اخ اخ من سر هیلو این مشکلو داشتم هی ریلود میکردم این کل خشابارو مینداخت دور :))نمیدونم هیلو ce بود یا 2

  • پس انگار فقط من نیستم همه ما سندروم ریلود بی قرار داریم

   Ali Hassan nejadآرینPaprikaAmiraghaREZA_OXrecidivistژنرال اردک ( لرد پورنگ لب تر کند جان ها فدایش می کنیم )Javad BarshoeeisamanTang Hao
  • Samul گفت:

   خوشبختانه انقدر فارکرای رفتم به همچین چیزی عادت ندارم
   چون دقیقا وقتی فضا خالیه باید ریلود کنی وگرنه کارت تمومه….

 • با ریلود مخالفم
  حتی بعد از شلیک یه گلوله در صورت نبود انمی تو تیر رس حتما باید ریلود کرد
  خیلی وقتا همین یه تیرا نتیجه ی فایت رو مشخص کنید
  با بقیش موافقم
  میکنن

  SiRSiNaFaithNikator1383SamulJoElPaprikareza_tport
  • Freedom گفت:

   منم میخواستم اولش همینو بگم
   ولی دفعاتی که بخواطر ریلود باختم خیلی بیشتر از دفعاتی بود که بخواطر تیر کمتر باختم

  • از شانس بد ما، موقع ریلود کردن همیشه انمی میاد تو دلمون 🙂

   SiRSiNaAli Hassan nejadGAME-SOLDIERsamanSam_fisher_47Commander Shepard fake
   • موقع شیلد گذاشتن، سنسور زدن، ریلود کردن، چت کردن و کل هر چیزی دیگه‌ای ی نفر از پشت دیوار میپره بیرون

    SiRSiNaAli Hassan nejadSamul
    • حق

     SiRSiNaAli Hassan nejad
   • حالا من با اومدن انمی مشکلی ندارم ، اسنایپ نکنن خوبه😂
    آدم یه ثانیه میاد وایسه یکم دور و برش رو نگاه کنه تق اسنایپ میشه ، د لعنتی صبر کن😂

    SiRSiNaAmir NaderiFaithAli Hassan nejadsamanSamul
 • الف ت گفت:

  ممنون بابت مقاله

 • Amiragha گفت:

  به قول دوستمون بنظرم ههمون سندروم ریلود بی قرار داریم!
  فقط تو کانتر موقعی که desertمیزدی
  خشابش ۷تیر میخورد
  اون یه تیرم خودش خیلی بود
  یا مثلا AW
  یه تفنگی هم هست به نام مگسی
  نمیدونم توی شهرهای شماها بهش چی میگن

  • Farid گفت:

   تو شهر ما بهش میگفتن مگس کش
   یعنی سممممم
   خیلی باهاش حال میکردم تو کانتر فقط هدشات باهاش حال میداد

 • Paprika گفت:

  مقاله عالی بود
  همه ی مقاله یه طرف اما این ریلود کردن 1 تیر یه طرف دیگه (:
  لامصب فکر میکردم فقط خودم مریضم اما با این کامتتای دوستان فهمیدم این کار رایجه واقعا
  من حتی با اینکه میدونم ریلود نیازی نیست و تفنگ پره همینطوری راه می افتم و دستم رو R هستش …
  دراین حد معتاد این حرکتم !!

  SiRSiNa
 • sponge گفت:

  ریلود😂

  SiRSiNa
 • pro_gamer93 گفت:

  در مورد ریلود واقعا عذاب می کشم بی اختیار و اراده همیشه انگشتم رو دکمه ریلود می رم . حتی شده تو بازی دستینی که شمشیر دستمه هم دکمه ریلود می زنم خخخ

  SiRSiNaPaprika
 • saman گفت:

  از مورد دوم خیلی زجر کشیدم😑
  بجای اینکه

 • saman گفت:

  از مورد دوم خیلی زجر کشیدم😑
  مثلا هم تیمی ها اصلا به گرفتن پرچم یا نگهداری ازش اهمیت نمیدن میرن سراغ کار خودشون.وقتی هم حریف پرچم رو میگیره هیچکاری نمیکنن!!
  و خیلی راحت از حریف میبازیم.😑

  SiRSiNaAli Hassan nejad
 • GAME-SOLDIER گفت:

  من که بازی‌های بتلرویال رو بخاطر کار تیمی دوست دارم
  ولی متاسفانه خیلیا هالیشون نمیشه

 • Faith گفت:

  Csgo پلیر باشی تو رنک عمرا بی هدفو قصد شلیک نمیکنی(پری فایر با قصده)
  اصلا همچین کاریم بکنه،هم تیمیای عزیز ۵ دیقه اول ویت کیکشو میدن 😂
  و اینکه اگه یکی از هم تیمیاتون نوب بود چیزی نگین بهش، منو هم خیلی میگفتن بازیت داغونه ،الان ازشون رد کردم

 • اکثر این نکات رو همه می‌دونن
  ولی چیزی که خیلی رو مخ هست و تا ابد فک کنم هست
  ریلوده!!!!
  اصلا فکرش رو بکن داری تیر میزنی به هدف تموم بشه تیرت حالا صبر کن تا پر بشه 😑

  SiRSiNa
 • adams-khersi گفت:

  من خداروشکر فقط اعتیاد به ریلود دارم، البته کمتر شده سره این حرکت به فنا برم، مثلا نفر آخر مچ رو میزنم وین میشه بازی بازم ریلود میکنم!! یه تیر میزنم بازم ریلود میکنم، قبل تر کالاف و بتلفیلد و حالا ایپکس با تجربه ۷۵۰ تا وین، روی مخ ترین حرکت مخصوصا تو بتل رویال تک‌روی عه، حداقل توی ایپکس اگه رنک یک بازی ام باشی تک باشی ۲ نفر همزمان جلوت دربیان و نوب سگ نباشن هیچ کاری نمیتونی بکنی تهش یکیشونرو دان کنی دومی میزنه، خودم ۳ به یک زیاد داشتم حتی ۳ به یک وین ولی بین کیل ها کاور یا فرصت ریلود یا آپ کردن بادی شیلد بوده.

  SiRSiNa
 • جای فرندلی فایر خالیه😂
  پ ن: فقط وقتی اسلحه 100 تیر داری(به خاطر اسم مختلف در بازی های مختلف اسم نبردم) (ریلود اش طولانیه) ریلود میکنی بعد یهو انمی میاد و شربت شهادت را نوش جان میکنی😑(من نیز سندروم ریلود بی قرار دارم حتی تو آفلاین)

  SiRSiNasaman
  • SiRSiNa گفت:

   هممون داریم…
   حتی تو بخش تمرینی چ برسه به آفلاین…😂😂😂

   Amir hossein (I'm back)
 • ریلود واقعا بد دردیه که منم بهش مبتلا هستم 😂
  یعنی چپ میرم راست میام ریلود میکنم حتی وقتی خشاب پره بازم R رو میزنم تا مطمئن بشم خشاب پره و بارها هم شده که هزاران بار موقع ریلود یه انمی از ناکجا آباد پریده وسط و به فنا دادتم اما بازم عبرت نمیگیرم و ریلود کردن پس از شلیک یه تیر رو هی تکرار میکنم 😂
  حتی توی هیدیز وقتی دارم با بلید بازی میکنم وسط بازی دکمه ریلود رو میزنم 😂

 • Ghost گفت:

  با ریلود کردن خیلیییی موافقم ولی بیشتر وقتام موثره

 • behrad khole گفت:

  switching to your pistol is faster than reloading

 • یوحان گفت:

  مقاله جالبی بود خسته نباشید👏👏