چگونه در Call of Duty Mobile از بمب اتم استفاده کنیم

10 آبان 1400 - 00:44
Call of Duty Mobile

طی این راهنما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید از قابلیت بمب اتم یا نوک (Nuke)، در بازی کال آف دیوتی: موبایل (Call of Duty: Mobile)، برای شکست تیم حریف استفاده کنید.

برای دسترسی به قابلیت بمب اتم، شما باید در یک مسابقه (Match) چند نفره، بدون اینکه بمیرید، 20 نفر از حریفان را بکشید. برای این کار، شما باید از لوازم لازم برخوردار باشید؛ به همین دلیل هم ما موارد مورد نیاز شما را به دو دسته اسلحه‌ها و پِرک‌ها (Perk) تقسیم میکنیم:

اسلحه‌ی مناسب

برای این که 20 نفر از دشمنان را، بی وقفه بکشید؛ نیاز به اسلحه‌ای مناسب دارید که شما را در بهترین موقعیت قرار دهد. البته این که از چه اسلحه‌ای استفاده کنید، بستگه به نقشه‌ای که در آن بازی می‌کنید دارد. نقشه‌ها در کل به سه دسته تقسیم می‌شوند که اسلحه مناسب در هر دسته با دسته دیگر متفاوت است:

 • نقشه‌های کوچک
عکسی از نقشه‌ی کوچک Killhouse

برای نقشه‌های کوچک، بهترین گزینه شما استفاده از شات‌گان‌‌های (Shotgun) قدرتمند است. اگر از شات‌گان مناسب، همراه با استراتژی درست، در زمین‌های کوچک استفاده کنید، کشتن دشمنانی که بدون فکر به سمت شما می‌دوند آسان‌تر از همیشه می‌شود.

شات‌گان پیشنهادی ما برای این‌ جور نقشه‌ها، شات‌گان نیمه اتوماتیک اِکو (Echo) است.

تصویر شات‌گان نیمه اتوماتیک اِکو

اما استفاده از این شات‌گان کافی نیست، شما باید بهترین لوداوت (Loadout) را برای این شات‌گان استفاده کنید. برای این شات‌گان می‌توانید از لود اوت زیر استفاده نمایید:

Muzzle: RTC Light Muzzle Brake

Stock: YKM Combat Stock

Laser (For Hip Fire): MIP Laser 5mW or Scope (For ADS): Red Dot Sight 6

Ammunition: Large Extended Mag C

Underbarrel: Merc Foregrip

 • نقشه‌های متوسط
تصویری از نقشه‌ی متوسط Crash

نقشه‌های متوسط، فاصله‌ی شما با دشمنان آن قدر کم نیست که بتوان از شات‌گان استفاده کرد؛ ولی آن قدر هم دور نیست که نیاز به یک اسلحه سنگین، یا حتی اسنایپر باشد. به همین دلیل هم بهترین گزینه برای این نقشه‌ها SMG خواهد بود.

SMG پیشنهادی ما برای این جور نقشه‌ها، QQ9 است.

تصویر اسلحه‌ی QQ9

اما استفاده از مدل پایه این SMG کافی نیست و باید این اتچمنت‌ها را برای اسلحه فعال کنید:

Muzzle: OWC Light Compensator

Stock: No Stock

Ammunition: 10mm 30 Round Reload

Underbarrel: Merc Foregrip

Rear Grip: Stippled Grip Tape

 • نقشه‌های بزرگ
تصویر نقشه‌ی بزرگ Crossfire

فاصله شما با دشمنان در نقشه‌های بزرگ به قدری زیاد است که نیاز به اسنایپر، یا اسلحه سنگین دارید؛ اما اگر این اولین باری است که می‌خواهید بمب اتم را فعال کنید، بهتر است سراغ اسنایپر نروید.

اسلحه سنگین پیشنهادی ما برای این نقشه‌ها Man-O-War است.

تصویر اسلحه‌ی Man-O-War

البته، استفاده از مدل پایه این اسلحه کافی نیست و باید اتچمنت‌های زیر را برای این اسلحه فعال کنید:

Muzzle: OWC Light Compensator

Barrel: OWC Ranger

Underbarrel: Tactical Foregrip A

Rear Grip: Granulated Grip Tape

Laser: OWC Laser – Tactical

انتخاب پِرک (Perk) مناسب

در منوی شخصیت شما، سه نوع پِرک در دسترس شماست، آبی، سبز و قرمز. این پِرک‌ها به شما توانایی‌های مختلفی می‌دهند که اگر به درستی آن‌ها را انتخاب کنید، کمک شایانی به زنده‌ ماندنتان می‌کنند.

هدف شما از استفاده از این پِرک‌ها، جلوگیری از مرگ‌ِ زود‌ هنگامتان است. حواستان باشد که باید حداقل تا کشتن نفر بیستم زنده‌ بمانید؛ به همین دلیل هم باید در انتخاب این پِرک‌ها دقت کنید.

 • پِرک آبی
call of duty
تصویر پِرک High Alert

پرک High Alert بهترین انتخاب شما از میان پِرک‌های آبی است. وقتی دشمنی از نقطه کور شما به شما نگاه می‌کند، این پِرک شما را از این مسئله مطلع می‌کند و بدین وسیله از مرگ بیهوده شما جلوگیری می‌کند.

 • پرک سبز
تصویر پِرک Hard Wire

پِرک Hard Wire بهترین گزینه شما در پِرک‌های سبز است. این پرِک شما را از چشم ربات‌ها، مین‌ها و UAV‌های دشمن پنهان می‌کند. ترکیب این پِرک با High Alert باعث می‌شود تا احتمال مرگ ناجوانمردانه‌ی شما به کمترین میزان ممکن برسد.

 • پِرک قرمز
call of duty
تصویر پِرک Fast Recover

بهترین انتخاب شما از میان پِرک‌های قرمز، پِرک Fast Recover است. این پِرک کاملا ساده است و سرعت بهبود شما از آسیب دیدگی‌ها را افزایش می‌دهد. این قابلیت کاملا به درد کسی می‌خورد که می‌خواهد بدون مردن، تعداد زیادی از دشمنان را بکشد.

نکات نهایی

پس از انتخاب پِرک‌ها و آماده کردن اسلحه‌ها، اکنون نوبت آن است که وارد بازی شوید و با توجه به اندازه نقشه، اسلحه خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که استمرار کلید برنده شدن است. از درگیر شدن بی دلیل خودداری کنید و سعی کنید خود را در مکانی قرار ندهید که از چند جهت در معرض خطر باشید.

اگر تمام نکات گفته شده را رعایت کنید، به زودی اولین بمب اتم خود را دریافت خواهید کرد. این قابلیت نه تنها امتیاز ویژه‌ای است، بلکه با استفاده از آن می‌توانید تمام تیم حریف را یک‌ بار بکشید و امتیاز زیادی را از آن خود کنید، پس از آن خردمندانه استفاده کنید!

به تازگی نیز فصل جدید بازی Call of Duty Mobile معرفی شد و واکنش‌های گوناگون طرفداران را شاهد بودیم، برای اطلاعات بیشتر درباره فصل دهم بازی، با ما همراه باشید.

Ali Hassan nejad❾❻︵✎﹏ȏṃıԀmeysambGAMER 19951100ali as

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Ali984 گفت:

  سلام. چرا تاریخچه فعالیت هام پاک شده توی پروفایل؟

  Xboss Series 5Ali Hassan nejadNathan
  • Nathan گفت:

   سلام.
   اولش فکر کردم باگ شده اما انگار کلا پاک شده واسه منم نیست

   Ali984Ali Hassan nejad
 • عضله گفت:

  من خودم یک سال تجربه کالاف دارم
  گفتم این بمب که میگی چیه حتما تو آپدیت میاد دیدم نوک رو میگی
  واسه نوک باید رفت هاردپوینت یا دامنیشن
  گان هم بهتره ال ام جی یا یه گان با خشاب بالا برداشت مثلا پی پی ۱۹
  با انمی ها هم فایت نزدیک نباید داد بهتره جاهایی که رفت که انمی حواسش به شما نباشه ولی تو بهمه جا دید داشته باشی مثلا پشت بوم مپ کراش
  البته بهتره بعد چند تا کیل جاتون رو عوض کنید تا کسی نیاد سراغتون
  درسته شاید این روش کمپ باشه ولی ما با هدف نوک داریم این کار رو میکنیم پس مشکلی نداره

  Ali Hassan nejadامیرعلی قهرمانی