سرور بازی‌های Halo کنسول ایکس باکس ۳۶۰ به زودی خاموش می‌شوند

4 آبان 1400 - 08:30
بیوم

مایکروسافت (Microsoft) اعلام کرد که سرورهای عناوین فرنچایز محبوب Halo که زمان کنسول ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شدند، بهمن سال جاری (ژانویه ۲۰۲۲) آفلاین خواهند شد.

مایکروسافت پیش‌تر برنامه داشت که این سرورها را در اواخر سال جاری میلادی از دسترس خارج کند، اما به تازگی خبر داد که در تصمیم خود تجدید نظر کرده و خاموش کردن این سروها به اوایل سال بعد میلادی موکول شده است.

استودیوی ۳۴۳ در بیانیه‌ی خود گفت:

حفظ سرورهای این بازی‌های ارزشمند، به هزینه و منابع بسیاری نیاز دارد که به طور مستقیم بر توانایی‌های ما در پشتیبانی از عناوین جدید همچون Halo: The Master Chief Collection و Halo Infinite اثر خواهد داشت.

استودیوی ۳۴۳ اعلام کرد که تعداد کسانی که این عناوین قدیمی را بازی می‌کنند ماه به ماه کاهش می‌یابد و با پایان دادن به پشتیبانی از آن‌ها، می‌تواند در ناحیه‌های حائز اهمیت دیگری تمرکز کند.

از ۲۳ دی ۱۴۰۰ (۱۳ ژانویه سال ۲۰۲۲) کاربران ایکس باکس ۳۶۰ نمی‌توانند بازی‌های Halo: Reach Halo 4 ،Halo 3 ،Halo 3: ODST ،Halo: Combat Evolved Anniversary ،Spartan Assault و Halo Wars را به صورت چندنفره و آنلاین تجربه کنند، اما مشکلی برای عناوین موجود در Halo: The Master Chief Collection رخ نخواهد داد.

استودیوی ۳۴۳ توضیح داد:

عناوین موجود در Halo: The Master Chief Collection بازسازی شدند و به پشتیبانی‌های متفاوت و مدرن‌تری نیاز دارند و تحت تاثیر این تصمیم قرار نمی‌گیرند.

لازم به ذکر است که اجرای این عناوین با قابلیت Backwards Compatible روی کنسول‌های جدید تاثیری نخواهد داشت و نمی‌توانید از بخش چندنفره‌ی آن‌ها لذت ببرید.

مایکروسافت به تازگی ویدیویی از بخش کمپین جدیدتریت عنوان فرنچایز Halo، بازی Halo Infinite منتشر کرده است. این عنوان ۱۷ آذر ۱۴۰۰ (۸ دسامبر ۲۰۲۱) برای رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری‌ ایکس و اس منتشر خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • farewell

  • Mateus_bk گفت:

    …… Rest in peace spartan

  • end of an era

  • Witcher گفت:

    4 تنها هیلویی بود که بازی کردم