۱۲ بازیگری که فیلم‌های خود را اسپویل کردند

2 آبان 1400 - 18:48

در این مقاله، به معرفی ۱۲ بازیگری که فیلم‌های خود را قبل از پخش در سینماها اسپویل کرد‌ه‌اند، خواهیم پرداخت.

اسپویل شدن اتفاقی داستان توسط بازیگرها، معمولاً در حین تورهای تبلیغاتی برگزار شده برای فیلم‌ها اتفاق می‌افتد.

متأسفانه همان‌طور که در چند سال گذشته نیز به صورت مکرر شاهد آن بوده‌ایم، در برخی مواقع بازیگران بزرگ هالیوودی در حین تور‌های تبلیغاتی خود، به صورت اتفاقی بخشی از داستان یا اتفاقی مهم در فیلم‌های خود را لو داده و باعث به وجود آمدن جنجال‌های بسیاری می‌شوند.

در ادامه به معرفی ۱۲ بازیگری که بخش مهمی از داستان یا اتفاقات فیلم‌های خود را قبل از پخش در سینماها اسپویل کرده‌اند، خواهیم پرداخت.

نکته‌ی مهم: جملات قرمز رنگ در این مقاله، حاوی اسپویلر هستند.

۱. آلفرد مولینا – فیلم Spider-Man: No Way Home

با وجود این‌که کمپانی مارول به صورت رسمی خبر حضور آلفرد مولینا (Alfred Molina) را در فیلم Spider-Man: No Way Home تائید نکرده بود ولی این بازیگر در طی مصاحبه‌های اخیرش، با اسپویل کردن حضورش در این فیلم، حضور کاراکتر دکتر اختاپوس را در این فیلم تائید کرده است.

درست است که خبر حضور این کاراکتر در فیلم Spider-Man: No Way Home، رازی پنهان نبوده ولی معمولاً بازیگران دنیای سینمایی مارول جهت اسپویل نکردن فیلم‌های خود، آموزش‌های بسیاری می‌بینند. با این حال به نظر می‌رسد که این بازیگر از اسپویل کردن حضورش در این فیلم، هیچ ابایی نداشته است.

۲. تام هالند – چندین فیلم مختلف از دنیای سینمایی مارول

این بازیگر جوان هالیوودی، به اسپویل کردن اتفاقی داستان فیلم‌های خود بسیار مشهور است. تام هالند (Tom Holland) را به راحتی می‌توان یکی از مشهور‌ترین بازیگرها در زمینه‌ی اسپویل کردن فیلم‌ها دانست.

به عنوان مثال او در حین تور تبلیغاتی برگزار شده برای فیلم خود با نام Spider-Man: Homecoming، به صورت اتفاقی گفته بود که کمپانی مارول و سونی توافق کرده‌اند که با همکاری یکدیگر قسمت سوم این فرنچایز را نیز در آینده تولید کنند. این در حالی بود که در آن زمان خبر ساخت قسمت سوم این فرنچایز هنوز تائید نشده بود.

علاوه بر این، او داستان فیلم Avengers: Infinity War را نیز برای گروهی از طرفداران دنیای سینمایی مارول در یک سینما اسپویل کرده بود.

۳. دیوید پراوز – The Empire Strikes Back

این بازیگر را می‌توان در واقع اولین بازیگری نامید که بخش مهمی از داستان فیلم‌های بزرگ هالیوودی را به صورت اتفاقی اسپویل کرده‌ است. دیوید پراوز (David Prowse) وظیفه نقش‌آفرینی در نقش کاراکتر دارث ویدر را در سری فیلم‌های جنگ ستارگان بر عهده داشته است.

دو سال قبل از به نمایش درآمدن قسمت دوم فیلم جنگ ستارگان در سینماها با عنوان The Empire Strikes Back، او در گردهمایی با حضور طرفداران این فیلم و با لو دادن مهم‌ترین راز داستانی آن، گفته بود که کاراکتر دارث ویدر، پدر گم شده‌ی کاراکتر لوک می‌باشد.

حتی صحبت‌های او در این باره نیز، در روزنامه‌‌ی محلی آن زمان چاپ شده بود. البته باید گفت که او بسیار خوش شانس بود که در آن زمان هنوز شبکه‌های اجتماعی به وجود نیامده بودند.

جرج لوکاس برای اسپویل نشدن پیچش داستانی این فیلم، فیلم‌نامه‌ی ویرایش شده‌ای را در اختیار بازیگران خود قرار داده بود تا آن‌ها به صورت اتفاقی داستان این فیلم را اسپویل نکند. با این حال این بازیگر و صداپیشه‌ی کاراکتر دارث ویدر با نام جیمز ارل جونز (James Earl Jones)، در آن زمان تنها بازیگرانی بوده‌اند که از پیچش داستانی این فیلم خبر داشتند.

۴. ویل اسمیت – I Am Legend

ویل اسمیت (Will Smith) مثال خوبی از این موضوع است که حتی بزرگ‌ترین بازیگران هالیوودی نیز از اسپویل کردن اتفاقی فیلم‌هایشان در حین تورهای تبلیغاتی خود، در امان نیستند.

او در یکی از کنفرانس‌های تبلیغاتی برگزار شده برای فیلم I Am Legend در سال ۲۰۰۷ (در کشور ژاپن)، کل داستان این فیلم از جمله نحوه‌ی به پایان رسیدنش را لو داده بود.

احتمالاً او در آن زمان پیش خود فکر می‌کرد که حتماً بیشتر افراد حاضر در این کنفرانس از طرح داستانی این فیلم خبر داشته‌اند چرا که این فیلم براساس کتابی با همین عنوان ساخته شده است.

با این حال مشکل این بود که پایان این فیلم در مقایسه با پایانی که در کتابش آمده بود، بسیار متفاوت بود، بنابراین این بازیگر با اسپویل کردن کامل داستان این فیلم، تولیدکننده‌ی این پروژه با نام آکیوا گلدزمن (Akiva Goldsman) را بسیار خشمگین کرده بود.

۵. ریچل مک‌آدامز – The Time Traveler’s Wife

ریچل مک‌آدامز (Rachel McAdams) در حین تور تبلیغاتی برگزار شده برای فیلم The Time Traveler’s Wife در سال ۲۰۱۹،‌ به دلایلی تصمیم گرفته بود که صداقت بهترین راهکار برای تبلیغ این فیلم است.

او در برنامه‌ای با نام The Daily Show، کل خط داستانی این فیلم از جمله پیچش‌های داستانی‌اش را لو داده بود. این در حالی بود که حتی میزبان این برنامه یعنی جان استوارت (Jon Stewart) نیز از این موضوع کاملاً متعجب شده بود.

۶. ساموئل ال. جکسون – Revenge of the Sith

ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) جزء معدود بازیگرانی است که داستان فیلمی از جنگ ستارگان را اسپویل کرده و موفق شده از آن قسر در برود.

او در مصاحبه‌ی خود با مجله‌ی Now Playing، درباره فیلم Revenge of the Sith گفته بود که از نظر او جذاب‌ترین بخش این فیلم، کشته شدن کاراکترش است.

با وجود این‌که مخاطبان در آن زمان می‌دانستند که این فیلم پایان خوشی را نخواهد داشت ولی ساموئل ال. جکسون با لو دادن مرگ کاراکترش در این فیلم، داستان این عنوان و سرنوشت کاراکترش را برای بسیاری از طرفداران این فرنچایز اسپویل کرده بود.

7. تایلر نلسون – Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

تایلر نلسون (Tyler Nelson) برخلاف دیگر بازیگر‌ان حاضر در این لیست، بازیگری بزرگ و شناخته شده نیست، بنابراین تصمیم او مبنی بر لو دادن داستان یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های پخش شده در سال ۲۰۰۸ یعنی فیلم Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull را نمی‌توان اشتباهی بزرگ از طرف این بازیگر دانست.

او در مصاحبه‌ی خود با روزنامه‌ی The Edmond Sun در سال ۲۰۰۷، متاسفانه بسیاری از اتفاقات این فیلم و پیچش‌های داستانی‌اش را لو داد.

کمپانی Lucasfilm نیز در آن زمان پاسخ قاطع و بی‌رحمانه‌ای را به این بازیگر داد چرا که آن‌ها علاوه بر شکایت کردن از او، تمامی صحنه‌های این بازیگر را نیز در این فیلم، حذف کردند.

متأسفانه حرفه‌ی کاری این بازیگر پس از این موضوع، با سراشیبی سختی روبه‌رو شد.

۸. الیزابت دبیکی – Guardians of the Galaxy Vol. 2

الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) را می‌توان یکی از جدیدترین بازیگران اضافه شده به دنیای سینمایی مارول نام برد.

کاملا مشخص است که این بازیگر، در زمینه‌ی لو ندادن داستان‌ فیلم‌های بزرگ تجربه‌ی بسیار کمی دارد چرا که او در مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Gizmodo، سرنوشت کاراکتر خود در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2. و برخی از پیچش‌های داستانی این فیلم را کاملاً لو داده بود.

او در این مصاحبه گفته بود که کاراکتر عایشه در این فیلم، تبدیل به دشمنی برای گروه Guardians of the Galaxy خواهد شد.

۹. سیلوستر استالونه – Creed

سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) برای جشن گرفتن بازگشتش به نقش کاراکتر راکی در سال ۲۰۱۵، تصویری را از میز خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود که طرفداران به راحتی می‌توانستند در آن، صفحه‌ای از فیلم‌نامه این فیلم را مشاهده کنند.

متأسفانه صفحه‌‌ی فاش شده از فیلم‌نامه‌ این فیلم، مربوط به بخش پایانی آن بود. طرفداران با زوم کردن بر روی این فیلم‌نامه در این تصویر، متوجه شدند که کاراکتر او در این فیلم قرار است که به سرطان مبتلا شود.

۱۰. جیانگ ون – Rogue One

این بازیگر در سال ۲۰۱۶، بخش بزرگی از داستان فیلم Rogue One: A Star Wars Story و پیچش‌های داستانی‌ این فیلم را لو داده بود.

این بازیگر در مصاحبه‌ای با حضور چندین گزارشگر گفته بود که کاراکتر دانی ین (Donnie Yen) با نام چیروت ایموه، قرار است در پایان این فیلم کشته شود.

البته بعدها و پس از پخش این فیلم مشخص شد که اکثر کاراکترهای (اصلی) حاضر در این فیلم جان خود را در سکانس پایانی آن از دست خواهند داد، بنابراین به نظر نمی‌رسید که لو رفتن مرگ یکی از این شخصیت‌ها، موضوع مهمی تلقی شود.

۱۱. مارک رافلو – Avengers: Infinity War

مارک رافلو (Mark Ruffalo) نیز مانند تام هالند، به لو دادن داستان و اتفاقات مهم فیلم‌های دنیای سینمایی مارول معروف شده است.

او در مصاحبه‌ای با برنامه‌ی Good Morning America در سال ۲۰۱۸، به صورت واضح گفته بود که «همه در فیلم Avengers: Infinity War خواهند مرد» و علاوه بر این، چیزی نمانده بود که پیچش داستانی اصلی این فیلم را نیز فاش کند ولی خوشبختانه هم‌بازی او یعنی دان چیدل (Don Cheadle) صحبت‌های او را متوقف کرد و نگذاشت که او داستان این فیلم را یک سال قبل از پخشش، فاش کند.

۱۲. فردی ناشناس – The Hateful Eight

یکی از جالب‌ترین مثال‌ها برای اسپویل شدن داستان یک فیلم را می‌توان مربوط به لو رفتن فیلم‌نامه‌ی اولیه‌ فیلم کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) در سال ۲۰۱۵ با نام The Hateful Eight، توسط یکی از عوامل ساخت حاضر در این فیلم دانست.

البته هنوز مشخص نیست که چه کسی فیلم‌نامه‌ی اولیه‌ این فیلم را لو داده است. با این حال کوئنتین تارانتینو به خاطر این موضوع چیزی نمانده بود که این پروژه را به کل کنسل کند ولی خوشبختانه او بعدها از تصمیم خود در این باره منصرف شد و فیلم‌نامه‌ی این فیلم را مقداری ویرایش کرد.

منبع: آی‌جی‌ان

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • اسم تام هالند که با اسپویل گره خورده
  از ترس اسپویلاش نذاشتن مصاحبه کنه کلا😂

 • خداروشکر که فیلم the hateful eight ساخته شد
  واقعا دوست داشتم فیلمشو
  و داستان خیلی جذابی رو به تصویر می‌کشید
  با یه تیم بازیگری فوق‌العاده

 • ممنون مقاله ی خیلی جالبی بود بیشتر از اینکه ترس داشته باشیم یکی فیلم یا اثر مورد علاقمون رو اسپویل کنه از بازیگرش بترسید 😂

  • ولی تو دنیای گیم متاسفانه فرق داره و باید از هم‌قشری‌ها ترسید😂😂.

  • یوحان گفت:

   میگم اين دنریسه ؟ 😅
   من الان دو روزه که هر وقت اين يکی پروفایلت رو می‌بینم با خودم میگم واقعا دنریسه یا نه که آخرش پرسیدم ( تو دلم مونده بود بفهم😅)
   ولی خودمونيم دنریس خیلی شخصیت دوست داشتنی بود واقعا حیف شد اين شخصیت تو فصل آخر🥲

   • نه A2 هست از NieR Automata 😂 . واقعا با اون اپیزود ناقوس ها دیگه نابود کردن این کرکتر رو

 • Rich Man گفت:

  جالب بود. اما خواهشمندم از اعضای گیم فا ، لطفا مطالب سینمایی کمتر در این سایت با چنین رزومه ایی قرار بدین . بیش از حد وارد حریم سینما شدید . ما قبل از هر چیز مخاطب گیم هستیم .

  • Roman گفت:

   دقیقا، دیگه میایم تو سایت فقط مطالب سینمایی به چشممون میخوره، دیگه سینمافا شده😞

  • گیمفا یه یه هفته ای میشه ترکیب شده با سینما فارس
   اینا هم مطالب روزمره ی سینمافارسن که الان اینجا گذاشته میشن
   خیلی راحت میتونید از بالای صفحه بخش بازی ویدیویی رو انتخاب کنید تا مقالات سینمایی رو نبینید