افزایش نامگذاری کودکان براساس کاراکتر های مارول

1 آبان 1400 - 17:17
loki و Thanos

براساس داده‌های گزارش شده SSA ایالات متحده آمریکا، انتخاب نام برای کودکان براساس کاراکتر‌های محبوب دنیای سینمایی مارول افزایش یافته است.

تعداد بیشتری از کودکان به اسم قهرمانان و شرورانی مانند لوکی با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston)، والکری با بازی تسا تامپسون (Tessa Thompson) و تانوس با بازی جاش برولین (Josh Brolin) نامگذاری می‌شوند. این یعنی تعداد کودکانی با نام‌های الهام‌گرفته‌شده از کاراکتر‌های مارول در مقایسه با سال‌های پیش افزایش یافته است. این رویه در دوره محبوبیت باورنکردنی مارول اتفاق می‌افتد و ما شاهد محبوبیت فیلم‌های این کمپانی در فروش باکس‌آفیس‌ها حتی با وجود تغییر چشم‌انداز صنعت فیلم‌سازی (به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا) هستیم.

دنیای سینمایی مارول همچنان یکی از محبوب‌ترین فرنچایز‌های جهان است. حتی پس از اکران و رکوردشکنی فیلم Avengers: Endgame، هر قسمت جدید از این مجموعه که در سینما‌ها و یا در استریمر دیزنی‌پلاس منتشر می‌شود، بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به موضوعی داغ برای بحث تبدیل می‌شود. به این ترتیب، در طول‌ها بسیاری از کودکان تازه متولدشده به نام کاراکترهایی که در MCU «دنیای سینمایی مارول» دیده می‌شوند، نامگذاری شده‌اند. در سال 2020 این روند ادامه یافت و کاراکترهای جدیدی به مجموعه فعلی نام‌های نوزادان الهام‌گرفته‌شده از مارول پیوسته شد.

همانطور که توسط وبسایت Huffington Post گزارش شده است، داده‌های Social Security Administration ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که یک روند صعودی در کودکانی که به اسم کاراکتر‌های محبوب مارول نامگذاری می‌شوند، وجود داد؛ به طوری که سازمان مذکور سوابق نام‌هایی را که بیش از 5 کودک آن را دارا می‌باشند، نگهداری می‌کند. 135 کودک به اسم لوکی و 128 کودک به اسم والکری نامگذاری شده‌اند که نسبت به 75 کودک در سال 2017 افزایش یافته‌اند. حتی تانوس نیز تا حدودی به نام محبوبی برای نوزادان تبدیل شده است به گونه‌ای که در سال 2019 شاهد حضور 18 کودک بودیم که پس از اکران فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame به نام این ابرشرور نامگذاری شده‌اند. اگرچه این تعداد در سال 2020 به میزان 4 درصد کاهش یافت. از دیگر کاراکتر‌های محبوبی از دنیای مارول که در داده‌ها خود را نشان داده‌اند شامل: 9 کودک به نام باکی و 47 کودک به نام کویل است که به ترتیب الهام‌گرفته‌شده از کاراکتر سرباز زمستان با بازی سباستین استن (Sebastian Stan) و استارلرد با بازی کریس پرت (Chris Pratt) می‌شوند.

فرهنگ نامگذاری براساس چیزهای محبوب یک روند ثابت را در سال‌های گذشته طی کرده است به گونه‌ای که با گذشت زمان والدین جدید بیشتری از رسانه‌هایی الهام می‌گیرند که هنگام نامگذاری فرزندانشان برایشان اهمیت زیادی دارد. در سال 2016 نام کایلو با الهام گرفتن از کاراکتر بن سولو با بازی آدام درایور (Adam Driver) در سه‌گانه Star Wars به سرعت افزایش یافت. در سال 2020 دپارتمان ONS گزارش داد که 189 کودک با نام کایلو را مشاهده کرده است که از تعداد کودکانی با نام‌های سنتی‌تری مانند گری و نایجل بیشتر بوده‌آند و با گذشت سال‌ها، نام‌های الهام‌گرفته‌شده از این فرهنگ‌های محبوب از نام‌های سنتی تر پیشی می‌گیرند.

داده‌های اخیر Social Security Administration ایالات متحده آمریکا چشم‌انداز خوبی از تاثیری است که دنیای سینمایی مارول بر مخاطبان خود داشته است و در حال حاضر دارد. اکنون بسیاری از افراد در طول تاریخ 13 ساله آن با این فرنچایز بزرگ شده‌اند، از قهرمانان آن الهام گرفته‌اند، دور هم جمع شده و با تماشای این فیلم‌های با هم پیوند برقرار کرده‌اند. اکنون که بسیاری از این طرفداران به سن بزرگسالی رسیده‌اند، امیدوارند آن‌چه را که برای آن‌ها خاص بوده است به شکلی به نسل جدید نیز منتقل کنند. این موضوع شاید سنتی نباشد، اما روش خوبی برای سنجش میزان پیشرفت مارول است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Grandwarden گفت:

  عجب داستانیه!
  احتمالا پدر و مادر ها دوست دارن بعد از این که بچه شون فهمید مارول چیه بگن تو قهرمانی! بچه هم کلی کیف کنه.

  • Nietj گفت:

   فک کن داری راه میری یهویی بت بگن سوپر من … اخر خندست مسخره بازیای این ملت تمومی نداره

 • من اسم پسرمو می‌ذارم کریتوس به فامیلیم هم می‌خوره تازه😆

 • MahyarMsm گفت:

  امیدوارم اسم ثور رو انتخاب نکنن چون بعد چرخیدن در فضای مجازی و اشنا شدن با بازی ها ممکنه ضربه روحی بدی بهشون وارد شه😀😀

  • Nietj گفت:

   احتمالا واسه اون تپل ها ازین ببعد ثو رو میزارن

  • All Alone گفت:

   کلمه ثور به عربی میشه گاومیش 😂

 • شت D:D:D:

 • ALIREZA0111 گفت:

  وقتی احمق ها پدر مادر می شوند

 • ERFAN103079 گفت:

  جیزس کرایس🎃

 • 30nabhl گفت:

  بچه بزرگ بشه بفهمه اسم تانوس ابرشرور دنیای مارول رو گذاشتن روش
  ولی بعضیاشون خدایی اسم باحالی ان
  مثلا لوکی چشه مثلا؟
  ———
  اینا خوبن
  اینجا طرف با 40 سال سن و نیم کیلو ریش و سیبیل میره ثبت احوال اسم خودشو بزاره جومونگ

 • levine گفت:

  یکی از نشانه های افول بشریت

  • بنظرم این یکی از نشانه های زوال عقله😑

   • levine گفت:

    یعنی یکی باید چقدر اح‌مق باشه اسم بچه‌اش را بزاره سوپرمن😑😑

   • Amir Naderi گفت:

    حالا اینجور خارمون نکن، آرزو اینکه اسم دخترمو بزارم تریس زدی تباه کردی🙂 ساسکیا هم خوبه البته👌

    • ببین تریس اسمه
     زلدا اسمه
     جان اسمه
     ولی سوپرمن؟
     تانوس؟😐
     والکری؟؟؟؟؟؟
     نه جدی والکری؟
     بزار تریس منم می‌زارم میراندا😁

     • MahyarMsm گفت:

      پس اگه اینطوره منم اسم پسرمو میزارم اترئوس😊

     • تانوس چشه؟ اسم به این خوبی
      حرف اول تمام سنگ های بینهایت رو بزاری کنار هم میشه تانوس
      یکی از برترین خبیث های تاریخ سینما

 • PS1_1994 گفت:

  داریم برمیگردیم به زمان خدایان و فراعنه

 • ManHunt گفت:

  یادمه تو همین ایران هم یه سریالی بود به اسم ستایش. نمیدونم. چیشد بعد اون خیلیا رو دیدم اسم بچشونو گذاشتن ستایش.🤮